Sedlák pomohl Columbusu k výhře v bláznivém zápase proti Ottawě. Jediný gól Bostonu řídili Češi

Aktualizováno 23. 1. 2017 8:58
Nováček sezony NHL Lukáš Sedlák přispěl Columbusu jednou brankou k vítězství v prodloužení nad Ottwaou 7:6. Boston padl s Pittsburghem 5:1 a o jedinou branku Bruins se postaral David Krejčí, který vytěžil přihrávku Davida Pastrňáka. Vítězství Philadelphie nad New Yorkem Islanders podpořili asistencemi také Jakub Voráček a Radko Gudas.
Cam Atkinson při blafáku na Mika Condona
Cam Atkinson při blafáku na Mika Condona | Foto: Reuters

New York - Hokejový útočník Lukáš Sedlák odstartoval ve třetí třetině nedělního utkání NHL svým šestým gólem v sezoně obrat Columbusu, který v Ottawě zvítězil 7:6 v prodloužení. David Krejčí po přihrávce Davida Pastrňáka vstřelil jedinou branku Bostonu, který podlehl v Pittsburghu 1:5.

Ottawa i díky dvěma trefám Zacka Smithe a Mikea Hoffmanna vedla 5:3, ale ve 42. minutě snížil Sedlák ze sólového úniku, který zakončil bekhendovou kličkou mezi betony. Na českého útočníka navázal za 31 sekund Matt Calvert a skóre překlopil Cam Atkinson, jehož zblokovaná střela přelobovala brankáře Mikea Condona. Domácí ještě stihli vyrovnat, ale v prodloužení ujel Atkinson a blafákem rozhodl.

"Šílený zápas. Mohli bychom říci, že jsme ho vyhráli silou vůle. Průběh utkání nebyl podle našich představ. Zejména druhá třetina se nevyvíjela, jak bychom si přáli. Chtěli jsme ji proto ve třetí třetině odčinit a smazat ztrátu, jak nejrychleji to půjde. To se nám povedlo a nakonec jsme byli odměněni výhrou v prodloužení," uvedl obránce Columbusu Scott Harrington, který dal první gól v NHL a navíc si připsal přihrávku u Sedlákovy trefy.

Tučňák Murray exeloval

Pittsburgh si vypracoval ve druhé třetině dvoubrankový náskok, který ve 34. minutě snížil Krejčí. Najel si do útočného pásma na Pastrňákovu přihrávku a tvrdou ranou z pravého kruhu překonal Matta Murrayho. Více střel ale domácí gólman díky celkem 44 zákrokům nepustil. Penguins si čtvrté vítězství v řadě pojistili třemi góly v rozmezí 42. až 45. minuty.

"Spousta hráčů tomu teď nedává všechno. Náš tým potřebuje k vítězství, aby všech dvacet hráčů makalo na sto procent. Nejsme tak dobří, abychom si mohli myslet, že soupeře přehrajeme průměrným výkonem," zlobil se trenér Bostonu Claude Julien. "Nestačí jen pojmenovat věci, které musíme dělat a po tom od nich v zápase upustit. Musíme více makat než mluvit," řekl útočník Patrice Bergeron.

Boston prohrál počtvrté za sebou a poosmé z posledních jedenácti utkání. V tabulce ještě drží postupovou příčku do play off, ale má odehráno nejvíce zápasů (50). Ve Východní konferenci deváté Toronto už na něj ztrácí jen bod, přičemž má šest utkání k dobru.

Voráček přihrál na vítězný gól

Hokejisté Philadelphie otočili na ledě New Yorku Islanders nepříznivý stav 0:2 a vyhráli 3:2 v prodloužení. Na vítězné brance se asistencí podílel Jakub Voráček, který obral o puk u pravého hrazení domácího kapitána Johna Tavarese. Poté přihrál Shaynemu Gostisbeherovi, který zpoza branky krásně uvolnil Claudea Girouxe a lídr Flyers střelou do odkryté klece rozhodl.

"Byla to moje chyba. Už jsem byl na ledě dlouho, hledal jsem volného spoluhráče, abych mu mohl přihrát a šel vystřídat. Ale asi jsem měl puk vyhodit bez okolků a jít," komentoval ztrátu kotouče Tavares, který v prodloužení nevyužil sólový únik. Výhru Flyers podpořil jednou asistencí také Radko Gudas. V brance Philadelphie dostal před Michalem Neuvirthem přednost Steve Mason a kryl 36 střel.

Také Petr Mrázek zůstal mezi náhradníky a Detroit bez něho podlehl New Yorku Rangers 0:1 v prodloužení. Mrázkův konkurent Jared Coreau si připsal 18 zákroků, na druhé straně Henrik Lundqvist potřeboval k druhému čistému kontu v ročníku 21 zásahů a stal se prvním gólmanem v historii soutěže, který v každé z úvodních dvanácti sezon vychytal alespoň dvacet výher. Duel rozhodl v čase 61:56 J. T. Miller.

Svůj den neměl Michal Kempný. Při vyloučení českého obránce využil Vancouver přesilovku a za 46 sekund se přes Kempného prosadil důrazný Bo Horvat a vyrovnal na 2:2. Nerozhodný stav zlomil až v předposlední minutě Jonathan Toews a výhru Chicaga 4:2 pojistil trefou při power play Marián Hossa. Toews k vítěznému gólu přidal ještě tři asistence.

NHL:

Detroit - NY Rangers 0:1 v prodl.

Branka: 62. Miller. Střely na branku: 21:19. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist (Rangers), 2. Coreau (Detroit), 3. Miller (Rangers).

Pittsburgh - Boston 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)

Branky: 30. a 43. Sheary, 21. Rust, 42. Hörnqvist, 45. Crosby - 34. Krejčí (Pastrňák). Střely na branku: 36:45. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Sheary, 2. Murray, 3. Crosby (všichni Pittsburgh).

Ottawa - Columbus 6:7 v prodl. (2:2, 3:1, 1:3 - 0:1)

Branky: 1. a 6. Z. Smith, 31. a 40. Hoffman, 34. Stone, 53. Turris - 51. a 62. Atkinson, 2. N. Foligno, 11. Harrington, 21. Werenski, 42. Sedlák, 43. Calvert. Střely na branku: 34:29. Diváci: 16.702. Hvězdy zápasu: 1. Z. Smith, 2. Hoffman (oba Ottawa), 3. Wennberg (Columbus).

NY Islanders - Philadelphia 2:3 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)

Branky: 14. Leddy, 25. Quine - 35. Simmonds (Gudas), 42. Provorov, 64. Giroux (Voráček). Střely na branku: 38:47. Diváci: 13.146. Hvězdy zápasu: 1. Giroux, 2. Simmonds (oba Philadelphia), 3. Greiss (Islanders).

Chicago - Vancouver 4:2 (2:0, 0:0, 2:2)

Branky: 15. Pánik, 18. P. Kane, 59. Toews, 60. Hossa - 46. Stecher, 46. Horvat. Střely na branku: 35:28. Diváci: 21.689. Hvězdy zápasu: 1. Toews, 2. Pánik, 3. P. Kane (všichni Chicago).

Minnesota - Nashville 2:4 (2:0, 0:1, 0:3)

Branky: 3. Granlund, 8. Pominville - 43. a 54. Forsberg, 23. Neal, 59. Johansen. Střely na branku: 23:32. Diváci: 19.087. Hvězdy zápasu: 1. Forsberg (Nashville), 2. Granlund, 3. Pominville (oba Minnesota).