Scheifele dostal v play off NHL za sestřelení Evanse trest na čtyři zápasy

ČTK ČTK
4. 6. 2021 9:59
Útočník hokejistů Winnipegu Mark Scheifele dostal v NHL trest na čtyři zápasy za nesmlouvavý zákrok na hlavu Jakea Evanse v čtvrtečním úvodním utkání druhého kola play off, které Montreal vyhrál 5:3. Evans, který opustil led na nosítkách, utrpěl otřes mozku a není jasné, kdy se vrátí do sestavy.
Takto sestřelil Mark Scheifele Jakea Evanse | Video: AP

Scheifele srazil Evanse 57 sekund před koncem, kdy útočník Montrealu zpečetil gólem do prázdné branky vítězství hostujícího týmu. Zatímco hráči Canadiens Scheifeleho zákrok považovali za neférový, trenér Jets Paul Maurice ho označil za tvrdý, avšak čistý. Rozhodčí Scheifeleho vyloučili do konce zápasu.

Osmadvacetiletý Scheifele byl v základní části s 63 body za 21 branek a 42 asistencí nejproduktivnějším hráčem Winnipegu. O tři roky mladší Evans zaznamenal tři góly a deset nahrávek.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy