Hokejisté Rangers završili proti Washingtonu obrat série

14. 5. 2015 6:43
Výsledek sedmého zázpasu 2. kolo play off Východní konference hokejové NHL.
Podívejte se, jak Derek Stepan z New Yorku Rangers rozhodl v prodloužení 7. zápasu sérii druhého kola play off NHL proti Washingtonu Capitals. | Video: YouTube

New York - Až ve 12. minutě prodloužení sedmého zápasu rozhodli hráči  New Yorku Rangers o svém vítězství v sérii druhého kola play off NHL proti Washingtonu.

"Jezdci" tak završili velkolepý obrat, když prohrávali už 1:3 na zápasy a stali se prvním klubem v historii soutěže, kterému se podařilo z takto nepříznivého stavu zvrátit sedmizápasovou sérii play off  druhý rok po sobě. Loni cestou do finále také v druhém kole vyřadili podobným způsobem Pittsburgh.

"Užíváme si tuto chvíli a chystáme se už na finále konference. Pořád máme před sebou ještě velký kus práce," uvedl šťastný s střelec Stepan s odkazem na to, že ve finále Východní konference se hráči Rangers postaví proti Tampě Bay.

Vítěz základní části prohrával po úvodní třetině 0:1, v níž se trefil z mezikruží do horního růžku Alexandr Ovečkin. Rangers opět trápil gólman Braden Holtby, který ale neměl v prostřední části nárok na hezkou kombinaci mezi J.T. Millerem a Kevinem Hayesem.

Pohlednou akci zakončoval druhý jmenovaný do prázdné branky. V prodloužení měli více ze hry hosté, ale udeřil tým z New Yorku, když se zblokovaná střela od modré odrazila k Dereku Stepanovi, který se v čase 71:24 z levého kruhu nemýlil.

Dalším rekordem NHL je, že všech dvanáct zápasů Rangers v letošním play off skončily rozdílem jedné branky. Naopak Washington nezlomil prokletí sedmých zápasů v sériích, v nichž vedl 3:1. Prohrál v nich ve všech pěti případech.

"Byla to velká bitva. Všechno rozhodla jedna střela, jeden moment. Myslím, že jsme v nastaveném čase hráli dobře. Ale jeden okamžik může ukončit celou sérii. Měli štěstí, přeji jim úspěch," řekl po zápase sportovně Ovečkin.

2. kolo play off NHL:

Východní konference - 7. zápas:

NY Rangers - Washington 2:1 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)

Branky: 27. Hayes, 72. Stepan - 13. Ovečkin. Střely na branku: 39:36. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Stepan, 2. Lundqvist (oba NY Rangers), 3. Holtby (Washington). Konečný stav série: 4:3.