Ani Fleischmannův gól na vítězství Montrealu proti Capitals nestačil

25. 9. 2015 6:54
Výsledky čtvrtečních přípravných zápasů zámořské hokejové NHL.
Jakub Vrána z Washingtonu před brankou Montrealu v nočním přípravném zápase NHL. | Foto: Reuters

New York - Ani gól a nahrávka křídelního útočníka Tomáše Fleischmanna nestačily na výhru hokejistů Montrealu v nočním přípravném zápase NHL s Washingtonem, v němž hosté vyhráli 4:3. po nájezdech.

31letý Fleischmann se při premiéře v dresu Canadiens, kde bojuje o novou smlouvu,  trefil do sítě týmu, v němž v sezoně 2005-06 začal svoji kariéru za mořem.

Dva body během dvaceti minut

Fleischmann v 15. minutě snížil na 1:2, když jej uvolnil Dale Weise a rodák z Kopřivnice překonal gólmana Bradena Hiltbyho bekhendem. V 35. minutě v přesilovce pak Fleischmann přihrál Davidu Desharnaisovi a drobný kanadský forvard nadvakrát vyrovnal na 3:3. V rozstřelu rozhodl pro Capitals T.J. Oshie.

"Cítil jsem se dobře. Puky si mě na ledě nacházely, byl to jeden z mých lepších zápasů a také mi hodně pomohli spoluhráči," řekl oficiálním stránkám klubu Fleischmann

Řada se sehrála rychle

Český hráč nastoupil na levém křídle se 170 cm vysokým centrem Desharnaisem a vpravo byl Weise. "Poprvé jsme spolu trénovali ve středu a bylo skvělé hrát dneska s nimi."

Fleischmann strávil na ledě 20 minutě a 15 sekund a vyslal na soupeřovu branku čtyři střely. "Jsem tady pravděpodobně pro to, abych vytvářel nějaké šance," komentoval své povedené vystoupení český útočník, který dohrál minulou sezonu po únorovém přesunu z Floridy v Anaheimu.

Přípravné zápasy před NHL:

Boston - New York Rangers 4:3 po sam. nájezdech (1:2, 0:1, 2:0 - 0:0)

Branky: 8. Randell, 46. Carlo, 60. Spooner, rozhodující sam. nájezd Marchand - 12. Skjei, 17. Zuccarello, 37. K. Hayes.

Columbus - Minnesota 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)

Branky: 17. Sheppard, 52. Dubinsky - 6. Folin, 11. Niederreiter, 39. Brodin, 49. Haula, 59. Zucker.

Montreal - Washington 3:4 po sam. nájezdech (2:2, 1:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 15. Fleischmann, 18. Galchenyuk, 35. Desharnais (Fleischmann) - 15. a rozhodující sam. nájezd Oshie, 2. Burakovsky, 29. Ovečkin.

Detroit - Pittsburgh 6:1 (3:0, 1:0, 2:1)

Branky: 17. a 60. Larkin, 19. a 42. Pulkkinen, 14. Bertuzzi, 38. D. Miller - 51. B. Bennett.

St. Louis - Dallas 6:0 (1:0, 4:0, 1:0)

Branky: 3. a 29. Tarasenko, 40. a 52. Stastny (na druhou Jaškin), 21. P. Lindbohm, 30. Edmundson.

Colorado - Calgary 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branka: 14. Jooris.

před 5 hodinami

Vesmírný teleskop Jamese Webba dnes dosáhl své konečné pozice zhruba 1,5 milionů kilometrů od Země

Na twitteru to napsal americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA). Dosud největší a nejvýkonnější zařízení svého druhu do kosmu vynesla raketa na konci loňského prosince, fungovat začne asi za čtyři měsíce.

Teleskop se na svou pozici dostal pomocí trysek při operaci, která trvala zhruba pět minut. Inženýři ze zemského střediska v americkém Baltimoru je aktivovali ve 20:00 SEČ, napsala agentura AFP.

Sedmitunové zařízení bude pozorovat vesmír z takzvaného druhého Lagrangeova bodu (L2), kde se vyvažují gravitační síly Země a Slunce. Díky tomu může teleskop udržovat stabilní pozici a zároveň je dostatečně daleko od Slunce na to, aby dokázal zachytit velice slabé infračervené záření, které dorazí na jeho zrcadla z prvních hvězd a galaxií, jež vznikaly před 13,5 miliardami let.

První pozorování se od zařízení, které je nyní od Země zhruba čtyřikrát dál než Měsíc, očekávají letos v červnu. Předcházet jim bude nastavení zrcadel a ochlazení detektorů infračerveného záření.