Jágr v klíčové chvíli neodvrátil prohru, navíc ho bolel nebezpečný zákrok

Aktualizováno 15. 4. 2016 7:26
Florida nezvládla vstup do play off hokejové NHL. Tým Jaromíra Jágra, Jiřího Hudlera a Jakuba Kindla sice třikrát vedl, ale Islanders nakonec venku zvítězili 5:4 a v sérii vedou 1:0. Z českých hráčů bodoval pouze Hudler (0+1).
Už na začátku zápasu dostal Jaromír Jágr hit od soupeřova obránce. Z ledu se zvedal těžce. | Video: YouTube.com

Praha - Český útočník Jaromír Jágr se při vstupu Floridy do vyřazovacích bojů NHL nakonec mohl stát hrdinou. Za nepříznivého stavu 4:5 měl v poslední minutě na holi vyrovnání, ale brankáře Thomase Greisse nepřekonal. První výhru v sérii tak urvali newyorští Islanders.

Jágr nevyzrál na Greisse

Jágr v kritickém momentu přebíral kotouč od Aleksandera Barkova a bekhendem chtěl skórovat, ale svůj pokus neumístil přesně. Nechal tak zazářit Němce Greisse.

Zákrok Greisse proti Jágrovi

Ten si celý večer vedl skvěle, přestože do play off NHL naskočil teprve podruhé. Zneškodnil 42 ze 46 střel. Ani jednou na něj nevyzrála elitní lajna domácích. Jágr s BarkovemHuberdeauem přitom dohromady vypálili 13 střel.

Sám český veterán neprožil šťastné utkání. Už na jeho začátku dostal za bránou hit zezadu od Ryana Pulocka. O 23 let mladší bek přimáčkl slavnou osmašedesátku na mantinel. Přestože se Jágr, který v kritický moment ztratil rovnováhu, zvedal hodně těžce, nakonec nevynechal jediné střídání.

Za domácí, jimž fandilo přes 17 tisíc lidí, nastoupili i Jiří Hudler (0+1) a Jakub Kindl (bez bodu). Dres Islanders neoblékl Marek Židlický, byť zraněný není.

Nedařilo se velezkušenému brankáři Robertu Luongovi, který chytil jen 21 z 26 puků. Nejvíc ho trápil John Tavares, kapitán hostů na ledě strávil přes 20 minut a posbíral tři body (1+2).

Faksa a Hertl dali gól

Radek Faksa se gólem podílel na výhře Dallasu 4:0 s Minnesotou. Dvaadvacetiletý rodák z Opavy vstřelil úvodní branku zápasu a při své premiéře ve vyřazovacích bojích si tak hned připsal vítězný gól.

"Nebudu lhát, byl jsem před utkáním nervózní. Ale to je asi každý hráč před svým prvním zápasem v play off," přiznal Faksa. "Jsem rád, že jsme vyhráli a že jsem k tomu přispěl takhle důležitým gólem. Nakopl nás a od té doby jsme kontrolovali hru."

San Jose v Los Angeles přežilo dvě rány ve druhé třetině. Nejprve hosté přišli za pouhých 40 sekund o vedení 2:1, ve 38. minutě pak při přesilovce inkasovali gól na 2:3.

Jenže už 30 sekund poté vyrovnal Tomáš Hertl, který po závaru před brankou našel odražený puk a současně s návratem vyloučeného Drewa Doughtyho jej doklepl do sítě. Hned po 17 sekundách třetí třetiny pak vstřelil vítězný gól svou druhou trefou v utkání Joe Pavelski.

NHL - 1. kolo play off:

Východní konference - 1. zápasy:

Florida - New York Islanders 4:5 (2:2, 1:1, 1:2)

Branky: 22. a 47. R. Smith, 2. Purcell (Hudler), 14. Jokinen - 7. Nelson, 17. Nielsen, 40. Tavares, 43. Okposo, 47. Strome. Střely na branku: 46:26. Diváci: 17.422. Hvězdy zápasu: 1. Tavares (Islanders), 2. R. Smith (Florida), 3. Okposo (Islanders). Stav série: 0:1.

Washington - Philadelphia 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky: 37. Carlson, 57. Beagle. Střely na branku: 31:19. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Holtby, 2. Carlson, 3. Johansson (všichni Washington). Stav série: 1:0.

Západní konference - 1. zápasy:

Dallas - Minnesota 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Branky: 24. Faksa (Hemský), 33. Spezza, 55. Eaves, 57. Jamie Benn. Střely na branku: 32:22. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Spezza, 2. Faksa, 3. Lehtonen (všichni Dallas). Stav série: 1:0.

Los Angeles - San Jose 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)

Branky: 3. Muzzin, 28. Carter, 38. Lewis - 7. a 41. Pavelski, 27. Burns, 38. Hertl. Střely na branku: 22:23. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Pavelski (San Jose), 2. Lucic (Los Angeles), 3. Ward (San Jose). Stav série: 0:1.