Ruští hokejisté se mohou zúčastnit draftu NHL, uvedl Bettman

ČTK ČTK
7. 5. 2022 13:23
Ruští hokejisté se mohou zúčastnit draftu NHL, který se uskuteční 7. až 8. července v Montrealu. Uvedl to komisionář zámořské soutěže Gary Bettman. NHL v únoru po ruské invazi na Ukrajinu přerušila obchodní vztahy s Ruskem.
Gary Bettman
Gary Bettman | Foto: Reuters

"Okamžitě jsme Rusko odsoudili. Přerušili jsme naše obchodní styky, což znamenalo ztrátu mnoha milionů dolarů," řekl Bettman v pátek v Tampě Bay během utkání prvního kola play off.

"Myslím, že je fér poukázat na to, že naši hráči hrají za týmy NHL, nehrají za Rusko. Jsou v dost obtížné situaci, zvláště ti, kteří mají rodinu v Rusku. Pro hodně lidí může být těžké to pochopit, ale myslím, že je to realita, na kterou je třeba brát zřetel," prohlásil Bettman.

Jak to bude s případnou účastí na Světovém poháru, který by se měl hrát po osmi letech v roce 2024, není podle šéfa zámořské ligy zatím jasné. Ruské sportovní reprezentace a kluby byly z mezinárodních soutěží kvůli válce na Ukrajině vyloučeny, podobně jako ruští a běloruští sportovci ve většině odvětví.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Papež František je v nemocnici kvůli zánětu dýchacích cest, sdělil Vatikán

Papež František je na několik dní hospitalizovaný kvůli onemocnění dýchacích cest. Informoval o tom ve středu. podle agentury AP vatikánský mluvčí Matteo Bruni. Šestaosmdesátiletá hlava katolické církve podle něj nemá koronavirus. Bruni dříve uvedl, že papež do nemocnice v Římě zamířil kvůli plánované zdravotní prohlídce, což později zpochybnila italská média.

Agentura Reuters poukázala na fakt, že se papež ve středu zúčastnil pravidelné generální audience, na které podle ní vypadal, že se těší dobrému zdraví.

František od května loňského roku používá invalidní vozík kvůli chronickým bolestem kolena a v červenci 2021 podstoupil v nemocnici Gemelli operaci tlustého střeva.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Nejtvrdší trest od zrušení poprav. Polku, která zavraždila svou dceru, čeká nejméně půlstoletí ve vězení

Soud v Poznani ve středu poslal na doživotí do vězení ženu, která v roce 2021 zavraždila svoji tříletou dcerku. O podmínečné propuštění bude moci požádat teprve po 50 letech. Portál gazeta.pl píše, že jde o nejtvrdší rozsudek, jaký soud vynesl od zrušení trestu smrti v roce 1998.

Proces s Magdalenou C. týkající se vraždy s mimořádnou krutostí trval skoro rok. Podle soudce Michala Ziemniewského si žena svůj čin předem naplánovala, promyslela a připravila. Holčička Zuzia zemřela při operaci v nemocnici, když se jí lékaři snažili zachránit život. Magdalena C. se k vraždě nepřiznala a vyšetřovatelům říkala, že chtěla spáchat sebevraždu. Nicméně tvrdila, že když svoji dcerku těžce zranila, už jí na to nestačila odvaha.

Soud kromě doživotního trestu odebral Magdaleně C. na deset let volební právo. Dnešní rozsudek není pravomocný, žena se proti němu může odvolat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy