Zacha přihrál na dva góly, Pastrňák rozhodl nájezdy. Mrázek pustil sedm gólů

Aktualizováno 14. 12. 2022 6:53
Hokejový útočník Pavel Zacha dvěma asistencemi pomohl Bostonu k výhře nad NY Islanders. Na vítězství Bruins 4:3 po samostatných nájezdech se nahrávkou a rozhodující trefou v závěrečném rozstřelu podílel také David Pastrňák. Brankář Pavel Francouz přispěl 26 zákroky k výhře Colorada 3:2 nad Philadelphií.
Bostonský útočník Pavel Zacha
Bostonský útočník Pavel Zacha | Foto: Reuters

Jako první z Čechů se v zápase Bostonu s NY Islanders prosadil David Pastrňák. Jake DeBrusk v sedmé minutě tečoval jeho přesilovkové nahození a poslal Bruins do vedení. Pastrňák se do statistik zapsal pošesté za sebou a s 39 body se i nadále drží v elitní desítce ligové produktivity.

Zacha svou první nahrávku v zápase zaznamenal o 19 sekund později, kdy ve vlastním obranném pásmu rozjel akci, na jejímž konci si srazil puk do vlastní branky Josh Bailey a nešťastným zásahem zvýšil na 2:0 pro Bruins.

Útočník Islanders svou nešťastnouvydařenou teč napravil gólem a asistencí a významnou měrou se podílel na vyrovnání na 2:2. Boston si vzal vedení zpět ve 39. minutě. Hned trojice hráčů Bruins se v oslabení zapojila do rychlého protiútoku a po ose DeBrusk, Zacha, Derek Forbot se puk dostal až za záda gólmana Semjona Varlamova.

Islanders zásluhou Caseyho Cizikase srovnali a poslali zápas do prodloužení. V tom branka nepadla a rozhodující nájezdy pak patřily Bruins. Bod navíc Bostonu rychlou forhendovou kličkou zařídil Pastrňák.

Podívejte se na rozhodující Pastrňákův nájezd:

Colorado i díky šestadvaceti Francouzovým zákrokům porazilo Philadelphii 3:2 a vyhrálo podruhé za sebou. Český brankář podruhé za sebou chytal s úspěšností přes 92 procent a vylepšil svou sezónní bilanci na čtyři výhry a pět proher.

V brance Chicaga se vůbec nedařilo Petru Mrázkovi. Český gólman od Washingtonu obdržel sedm branek z 30 střel a pohledem čísel odchytal nejhorší zápas v sezoně. Třikrát ho překonal Alexandr Ovečkin, jenž jako třetí hráč v historii NHL vstřelil 800 gólů.

Výsledky NHL:

Boston - NY Islanders 4:3 po sam. nájezdech (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0)

Branky: 7. a 8. DeBrusk (na první Pastrňák, na duhou Zacha), 39. Forbort (Zacha), rozhodující sam. nájezd Pastrňák - 11. Bailey, 32. Dobson, 45. Cizikas. Střely na branku: 33:26. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. DeBrusk, 2. Zacha (oba Boston), 3. Dobson (NY Islanders).

Buffalo - Los Angeles 6:0 (0:0, 0:0, 6:0)

Branky: 42. a 57. T. Thompson, 50. V. Olofsson, 51. Peterka, 55. Tuch, 59. Krebs. Střely na branku: 31:40. Diváci: 12.873. Hvězdy zápasu: 1. C. Anderson, 2. Z. Thompson, 3. Cozens (všichni Buffalo).

Toronto - Anaheim 7:0 (2:0, 2:0, 3:0)

Branky: 2. a 43. Kerfoot, 9. Tavares, 33. Brodie, 37. Bunting, 46. Engvall, 59. Joey Anderson. Střely na branku: 42:28. Lukáš Dostál odchytal za Anaheim 29 minut a 12 sekund, inkasoval pět branek z 15 střel a úspěšnost zákroků měl 66,7 procenta. Diváci: 18.477. Hvězdy zápasu: 1. Samsonov, 2. Kerfoot, 3. Timmins (všichni Toronto).

Tampa Bay - Seattle 6:2 (2:1, 3:0, 1:1)

Branky: 2. Cole, 8. Černák, 33. Perry, 34. Point, 36. Colton, 46. Stamkos - 19. McCann, 60. Donato. Střely na branku: 30:38. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov, 2. Point, 3. Sergačjov (všichni Tampa Bay).

Florida - Columbus 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Branky: 10. Montour, 24. M. Tkachuk, 40. Barkov, 59. Reinhart. Střely na branku: 27:22. Diváci: 15.819. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij, 2. M. Tkachuk, 3. Barkov (všichni Florida).

Detroit - Carolina 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branka: 18. Skjei. Střely na branku: 27:27. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Kočetkov (Carolina), 2. Husso (Detroit), 3. Skjei (Carolina).

Nashville - Edmonton 3:6 (1:3, 2:2, 0:1)

Branky: 2. Glass, 24. R. Johansen, 30. Fabbro - 9., 15. a 58.Hyman, 20. a 25. Draisaitl, 39. McDavid. Střely na branku: 32:37. Diváci: 17.159. Hvězdy zápasu: 1. Draisaitl, 2. McDavid, 3. Hyman (všichni Edmonton).

Winnipeg - Vegas 5:6 (1:2, 2:1, 2:3)

Branky: 10., 41. a 60. Scheifele, 32. Barron, 37. Gagner - 20. a 36. Mark Stone, 50. a 58. Marchessault, 12. Miromanov, 59. W. Karlsson. Střely na branku: 34:33: Diváci: 13.102. Hvězdy zápasu: 1. Marchessault (Vegas), 2. Scheifele (Winnipeg), 3. Mark Stone (Vegas).

Chicago - Washington 3:7 (1:2, 1:2, 1:3)

Branky: 19. T. Johnson, 32. J. Toews, 59. Domi - 1., 9. a 47. Ovečkin, 25. T. van Riemsdyk, 38. Dowd, 49. Mantha, 60. Orlov. Střely na branku: 29:30. Petr Mrázek odchytal za Chicago celý zápas, inkasoval sedm branek z 30 střel a úspěšnost zákroků měl 76,7 procenta. Diváci: 16.181. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin, 2. Sheary, 3. Mantha (všichni Washington).

Colorado - Philadelphia 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Branky: 30. D. Toews, 36. Lehkonen, 52. Compher - 13. York, 57. J. van Riemsdyk. Střely na branku: 25:28. Pavel Francouz za Colorado odchytal celý zápas, inkasoval dvě branky z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 92,9 procenta. Diváci: 18.082. Hvězdy zápasu: 1. Lehkonen, 2. Compher (oba Colorado), 3. York (Philadelphia).

New Jersey - Dallas 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Branky: 28. Wood - 27. Dellandrea, 40. Hintz, 59. Lindell, 60. Marchment. Střely na branku: 36:32. Diváci: 13.114. Hvězdy zápasu: 1. Wedgewood (Dallas), 2. Schmid (New Jersey), 3. Hintz (Dallas).

San Jose - Arizona 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)

Branky: 4. Hertl (Šimek), 5. Bonino, 29. Sturm - 19. Crouse, 43. Bjugstad. Střely na branku: 33:22. Karel Vejmelka odchytal za Arizonu 57 minut a 41 sekund, inkasoval 3 branky z 33 střel a úspěšnost zákroků měl 90,9 procenta. Diváci: 10.462. Hvězdy zápasu: 1. Bonino, 2. Harrington, 3. Šimek (všichni San Jose).

3. Colorado 27 15 2 10 85:76 32
4. Minnesota 28 15 2 11 88:85 32
5. Nashville 27 12 3 12 70:85 27
6. St. Louis 29 13 1 15 85:108 27
7. Arizona 27 9 4 14 74:99 22
8. Chicago 27 7 4 16 65:101 18