Rozhodnutí pět vteřin před koncem. Florida postoupila po 27 letech do finále NHL

25. 5. 2023 7:57
Hokejisté Floridy zdolali Carolinu 4:3, uzavřeli sérii v poměru 4:0 a probojovali se po 27 letech do finále NHL. Postupovou výhru zařídil Matt Tkachuk gólem 4,9 vteřiny před koncem třetí třetiny.
Matthewa Tkachuka zalila vlna nadšených spoluhráčů poté, co pět vteřin před koncem čtvrtého duelu s Carolinou rozhodl o postupu Floridy do finále NHL | Foto: Reuters

Florida vykročila za postupem rázně. Anthony Duclair už po 41 vteřinách otevřel skóre z dorážky a před brankou osamocený Tkachuk zvýšil v 11. minutě na 2:0.

Carolina se ovšem nevzdala a smazala manko. Paul Stastny ještě v úvodní třetině snížil z dorážky a Teuvo Teräväinen na začátku prostřední části vyrovnal.

Floridě vrátil vedení v polovině utkání Ryan Lomberg, který zakončil rychlou souhru do prázdné branky. Domácí drželi těsný stav až do 57. minuty, ve které se prosadil důrazný Jesper Fast z předbrankového prostoru.

Prodloužení odmítl Tkachuk, když udeřil zblízka v přesilové hře. Hrdina zápasu si připsal třetí vítězný gól v sérii, první dvě utkání na ledě Caroliny rozhodl v prodloužení.

Panthers s Radko Gudasem v sestavě si zahrají o Stanleyův pohár s vítězem série Dallas - Vegas, který vede 3:0 na zápasy.

Finále Východní konference play off NHL - 4. zápas:

Florida - Carolina 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)

Branky: 11. a 60. M. Tkachuk, 1. Duclair, 30. Lomberg - 14. Stastny, 23. Teräväinen, 57. Fast. Střely na branku: 24:39. Diváci: 20.065. Hvězdy zápasu: 1. M. Tkachuk, 2. Bobrovskij, 3. Lomberg (všichni Florida). Konečný stav série: 4:0.