Rousek vtrhl do NHL bez ostychu, v dresu Buffala si připsal gól a asistenci

28. 3. 2023 6:52
Útočník Lukáš Rousek při své premiéře v NHL zaznamenal dva body za gól a asistenci. Jeho příspěvek ale Buffalu k výhře nestačil. Hokejisté Sabres podlehli Montrealu 3:4 po samostatných nájezdech a na příčky zaručující play off ztrácí pět bodů.
Lukáš Rousek slaví svůj první gól v NHL
Lukáš Rousek slaví svůj první gól v NHL | Foto: Reuters

Rousek do prvního zápasu v NHL v kariéře vstoupil bez ostychu a hned ve čtvrté minutě vstřelil premiérový gól. Třiadvacetiletý odchovanec pražské Sparty si před brankou našel střelu odraženou od zadního mantinelu a z dorážky srovnal na 1:1.

Druhý bod přidal ve 29. minutě, když se zapojil do akce před vedoucí brankou Buffala. Puk se po ose Rousek, Victor Olofsson dostal až k Rielymu Stillmanovi a ten zvýšil na 3:2 pro Sabres. Montreal ve třetí části srovnal a v závěrečném rozstřelu získal bonusový bod.

Vítek Vaněček 31 zásahy neodvrátil prohru New Jersey na ledě NY Islanders. Devils prohráli 1:5 a nebodovali ve třetím z posledních čtyřech zápasů. Vaněček inkasoval tři branky a chytal s úspěšností přesahující 91 procent.

Hned pětkrát z 29 střel inkasoval Karel Vejmelka, jehož Arizona podlehla Edmontonu 4:5. Coyotes na výhru čekají pět zápasů a v tabulce Západní konference jsou na 13. místě. Edmonton se po výhře posunul na pátou příčku.

NHL:

Buffalo - Montreal 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)

Branky: 4. Rousek, 26. Peterka, 29. Stillman (Rousek) - 2. Harris, 25. Belzile, 49. Gallagher, rozhodující sam. nájezd Pezzetta. Střely na branku: 33:41. Diváci: 16.435. Hvězdy zápasu: 1. Gallagher (Montreal), 2. Rousek (Buffalo), 3. Belzile (Montreal).

Ottawa - Florida 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Branky: 10. B. Tkachuk, 19. Brännström, 40. DeBrincat, 58. Stützle, 59. Pinto - 26. a 50. Forsling. Střely na branku: 27:34. Diváci: 16.047. Hvězdy zápasu: 1. B. Tkachuk (Ottawa), 2. Forsling (Florida), 3. Sögaard (Ottawa).

Minnesota - Seattle 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)

Branky: 26., 35. a 41. Boldy, 16. Middleton, 51. Hartman - 51. Schwartz. Střely na branku: 20:36. Diváci: 19.219. Hvězdy zápasu: 1. Boldy, 2. M. Fleury, 3. M. Johansson (všichni Minnesota).

NY Islanders - New Jersey 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)

Branky: 35. a 56. Palmieri, 8. Engvall, 59. Horvat, 60. Parise - 27. Haula. Střely na branku: 36:31. Vítek Vaněček za New Jersey odchytal 57 minut a 14 sekund, inkasoval tři branky z 34 střel a úspěšnost zákroků měl 91,2 procenta. Diváci: 17.255. Hvězdy zápasu: 1. Palmiery, 2. Sorokin, 3. Engvall (všichni NY Islanders).

Anaheim - Colorado 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)

Branky: 13. Grant - 16. Byram, 20. MacKinnon, 23. J. Johnson, 24. Ničuškin, 45. Girard. Střely na branku: 30:44. Diváci: 13.158. Hvězdy zápasu: 1. MacKinnon, 2. Makar (oba Colorado), 3. Grant (Anaheim).

Arizona - Edmonton 4:5 (2:3, 0:1, 2:1)

Branky: 4. a 44. Maccelli, 13. a 45. Hayton - 5. Hyman, 14. Bouchard, 19. Nurse, 35. Draisaitl, 53. Nugent-Hopkins. Střely na branku: 33:29. Karel Vejmelka odchytal za Arizonu 57 minut a 15 sekund, inkasoval pět branek z 29 střel a úspěšnost zákroků měl 82,8 procenta. Diváci: 4600. Hvězdy zápasu: 1. Nugent-Hopkins (Edmonton), 2. Maccelli, 3 Hayton (oba Arizona).

Centrální divize:

1. Minnesota 74 43 9 22 224:199 95

8. San Jose 73 19 15 39 209:286 53

Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off, "y" znamená vítězství v divizi.