Rittich je z výměny do Toronta nadšený, možná si zachytá hned proti Calgary

ČTK ČTK
13. 4. 2021 10:37
Hokejový brankář David Rittich si po výměně z Calgary do Toronta, která byla jeho první v NHL, našel na možnosti chytat v novém působišti řadu pozitiv a těší se na nové výzvy. První z nich by mohla být už dnes jeho případná premiéra, neboť Maple Leafs přivítají ve své aréně shodou okolností právě Flames.
David Rittich
David Rittich | Foto: Reuters

Osmadvacetiletý jihlavský rodák dával dlouhodobě najevo sounáležitost k týmu s tradičním hořícím písmenem C na hrudi. Teď už ale hledí do budoucna. "Jsem spokojený, protože Toronto má super tým s velkými ambicemi, město samo o sobě je taky úžasné, takže to pro mě dopadlo dobře," řekl Rittich v rozhovoru poskytnutém agenturou Sport Invest, která jej zastupuje.

I když se v zámoří o výměně v posledních dnech mluvilo, český gólman zůstával nad věcí. "Abych byl upřímný, tak jsem to nějak moc neprožíval. Spíš jsem čekal, co se může stát, protože jsem byl hodně v diskusích. O situaci jsem měl ale dobrý přehled, protože jsem byl v pravidelném kontaktu s mými agenty Robertem Spálenkou a Craigem Osterem, takže jsme společně probírali varianty, které můžou nastat," uvedl Rittich.

"S Davidem jsme se o trejdu bavili podstatnou část sezony, a to s ohledem na jeho vytíženost v Calgary. Dlouhou dobu jsme byli ve spojení s jinými týmy, nakonec na poslední chvíli dopadlo Toronto. Jde do mužstva, které chce hrát o Stanley Cup a má letos šanci udělat slušný výsledek. Jaká bude jeho pozice, to se teprve ukáže: Campbell má neskutečnou fazonu, Andersen je zraněný, takže David je pro Toronto taková pojistka a uvidíme, co z toho vznikne," přiblížil Spálenka.

Rittichovo jméno se v souvislosti s možnou výměnou zmiňovalo i proto, že mu po sezoně skončí dvouletá smlouva s ročním příjmem 2,75 milionu dolarů. Připustil ale, že ohledně nové adresy si nemohl zrovna příliš vybírat. "Čekal jsem, co z toho bude. Pak z toho na poslední chvíli vyplavalo Toronto, což je zatím neúspěšnější klub v kanadské divizi. Vede si dobře, i když tahle sezona je ošemetná. Každopádně jsem rád, že jsem se mohl stát součástí takhle silného týmu," prohlásil Rittich.

S trenéry Maple Leafs už se stihl pobavit o své roli v týmu. "Měli jsme pár telefonátů, ale tohle je předčasné řešit. Je možné, že v úterý budu chytat - dá se říct, proti svým - protože nás čeká Calgary. Uvidíme, co bude. Všechno záleží jen na mně, jaký odvedu výkon, jakmile naskočím, jestli si řeknu o další šanci," vysvětlil Rittich.

Do Toronta se přesouval v pondělí večer tamního času, ale cítí se připravený naskočit do sestavy, jakmile dostane důvěru od trenérů. "Byl jsem dotázán, jak jsem na tom, jestli bych případně byl připravený jít chytat proti Calgary. Samozřejmě jsem řekl, že bych chytat chtěl, protože každý zápas v NHL je úžasný zážitek, bez ohledu na to, proti komu chytáte," řekl Rittich.

"Tohle by tedy bylo trochu speciální, protože Calgary mi přirostlo k srdci. V týmu mám spoustu kamarádů, Milana Lucice třeba čeká 1000. zápas v NHL. Bylo by to těžké, ale určitě budu chtít vyhrát, i když bych výhru proti Calgary neslavil," doplnil Rittich.

Výměny v NHL během rozehrané sezony provází bleskové stěhování. "No, to byla docela sranda. Sbalit sám sebe na nevím jak dlouho, kolik si toho vzít, co všechno bude… Nějak se mi to podařilo s velkou pomocí mojí úžasné manželky, která bohužel musela zůstat v Calgary sama na to horší balení. Je mi to líto, určitě bych jí s tím chtěl pomoct, protože je pochopitelné, že za ty čtyři roky je spousta věcí na stěhování, ale já už se v Torontu připojil k novému týmu," uvedl Rittich.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy