Revoluce v NHL. V pořadí produktivity dominují dva devatenáctiletí chlapci

27. 10. 2016 10:13
Connor McDavid a Auston Matthews, to jsou vedoucí hokejisté pořadí produktivity zámořské NHL. Oběma je teprve devatenáct let.
Connor McDavid, mladá hvězda Edmontonu.
Connor McDavid, mladá hvězda Edmontonu. | Foto: ČTK

New York – Kanadský útočník Connor McDavid z Edmontonu vede produktivitu NHL o bod před dalším talentovaným mladíkem Austonem Matthewsem z Toronta. Devatenáctiletý McDavid, jednička draftu z loňského roku, si připsal v sedmi zápasech 11 bodů za čtyři branky a sedm asistencí.

Stejně starý Matthews, jehož si Maple Leafs vybrali na nejvyšší pozici draftu letos, má na kontě ze šesti utkání šest gólů a čtyři přihrávky. Třetí Brad Marchand z Bostonu nasbíral v sedmi duelech rovněž deset bodů za tři branky a sedm asistencí.

Český útočník David Pastrňák, Marchandův spoluhráč z útoku, je s osmi body za pět gólů a tři přihrávky jedenáctý. Patnáctá pozice patří Jakubu Voráčkovi z Philadelphie, který v sedmi duelech zaznamenal osm bodů za tři přesné zásahy a pět asistencí.

Brankáři:

Petr Mrázek (Detroit) odchytal v pěti zápasech 288:12 minuty, inkasoval 14 branek, průměr má 2,82 obdržené branky na zápas a úspěšnost zákroků 91,7 procenta.

Michal Neuvirth (Philadelphia) odchytal v třech zápasech 120:47 minuty, inkasoval devět branek, průměr má 4,47 obdržené branky na zápas a úspěšnost zákroků 84,5 procenta.

Marek Mazanec (Nashville) odchytal ve dvou zápasech 83:22 minuty, inkasoval sedm branek, průměr má 5,04 obdržené branky na zápas a úspěšnost zákroků 80,6 procenta.