Ruští hokejisté měli havárii, brankář se zranil. Díky za zapnuté pásy, řekl prezident

ČTK ČTK
24. 2. 2020 19:41
Brankář New York Rangers Igor Šesťorkin utrpěl při nedělní autonehodě v Brooklynu zlomeninu žebra a bude svému týmu v NHL několik týdnů chybět. V autě, které řídil, s ním jel i další ruský hokejista Pavel Bučněvič. Čtyřiadvacetiletý útočník byl po havárii otřesený, ale vyvázl bez zranění.
Igor Šesťorkin bude po autonehodě chybět newyorským Rangers na několik týdnů.
Igor Šesťorkin bude po autonehodě chybět newyorským Rangers na několik týdnů. | Foto: Luboš Vácha

"Oba měli zapnuté pásy. Díky za to, opravdu díky," řekl prezident Rangers John Davidson. Podle něj hráči havarovali poté, co automobil před nimi náhle prudce změnil směr.

Čtyřiadvacetiletý Šesťorkin přišel do Rangers před touto sezonou z KHL, kde chytal za Petrohrad, a podepsal s newyorským klubem dvouletou smlouvu. V NHL debutoval olympijský šampion z Pchjongčchangu na začátku tohoto roku a zatím má vynikající bilanci - z deseti zápasů devětkrát zvítězil. Nyní se do branky Rangers vrátí švédská hvězda Henrik Lundqvist.

 

Právě se děje

před 6 minutami

ČEZ dostal od úřadu pro jadernou bezpečnost povolení k umístění nového zdroje v Dukovanech

Společnost Elektrárna Dukovany II ze skupiny ČEZ toto pondělí získala od Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) povolení k umístění nového jaderného zdroje v Dukovanech. Sdělil to mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Podle firmy jde o jeden z nejvýznamnějších přípravných kroků před zahájením stavby a výběrem dodavatele. Příprava a zpracování dokumentace pro licenční řízení trvala pět let a její součástí bylo přes 200 odborných studií, analýz a rozborů, uvedl ČEZ.

SÚJB dnes na svém webu uvedl, že na posouzení žádosti spolupracoval tým inspektorů úřadu, specialistů Státního ústavu radiační ochrany a dalších expertů. Správní řízení trvalo téměř 12 měsíců. Byla při něm hodnocena zadávací bezpečnostní zpráva a další dokumenty, které se podle atomového zákona k žádosti přikládají. "Z hodnocení nevyplynuly žádné skutečnosti, které by vydání povolení bránily," řekla předsedkyně SÚJB Dana Drábová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy