Ruští hokejisté měli havárii, brankář se zranil. Díky za zapnuté pásy, řekl prezident

ČTK ČTK
24. 2. 2020 19:41
Brankář New York Rangers Igor Šesťorkin utrpěl při nedělní autonehodě v Brooklynu zlomeninu žebra a bude svému týmu v NHL několik týdnů chybět. V autě, které řídil, s ním jel i další ruský hokejista Pavel Bučněvič. Čtyřiadvacetiletý útočník byl po havárii otřesený, ale vyvázl bez zranění.
Igor Šesťorkin bude po autonehodě chybět newyorským Rangers na několik týdnů.
Igor Šesťorkin bude po autonehodě chybět newyorským Rangers na několik týdnů. | Foto: Luboš Vácha

"Oba měli zapnuté pásy. Díky za to, opravdu díky," řekl prezident Rangers John Davidson. Podle něj hráči havarovali poté, co automobil před nimi náhle prudce změnil směr.

Čtyřiadvacetiletý Šesťorkin přišel do Rangers před touto sezonou z KHL, kde chytal za Petrohrad, a podepsal s newyorským klubem dvouletou smlouvu. V NHL debutoval olympijský šampion z Pchjongčchangu na začátku tohoto roku a zatím má vynikající bilanci - z deseti zápasů devětkrát zvítězil. Nyní se do branky Rangers vrátí švédská hvězda Henrik Lundqvist.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Průzkum: Půlce řemeslníků ubylo zakázek, pomoc státu jim nestačí

Každý druhý řemeslník v době epidemie koronaviru v Česku pociťuje nedostatek zakázek, více než třetina přitom nemá úspory vůbec žádné, nebo pouze na jeden měsíc. Pomoc od státu není dostatečná podle 64 procent oslovených řemeslníků. Vyplývá to v průzkumu portálu NejŘemeslníci.cz, jehož se zúčastnilo 532 řemeslnných subjektů. Portál dnes o výsledcích průzkumu informoval ČTK.

Plně nebo částečně může i v době epidemie koronaviru a vládních opatření proti šíření nákazy pracovat 93 procent řemeslníků. Nedostatek zakázek, který pociťuje 49 procent, víc než polovina řemeslníků připisuje obavám zákazníků o zdraví, případně omezením daným vládou. Zákazníci zakázky spíš ruší, menší část je odkládá na později. Téměř polovina dotázaných vnímá jako hlavní problém nedostatek nových zakázek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy