Ruští hokejisté měli havárii, brankář se zranil. Díky za zapnuté pásy, řekl prezident

ČTK ČTK
24. 2. 2020 19:41
Brankář New York Rangers Igor Šesťorkin utrpěl při nedělní autonehodě v Brooklynu zlomeninu žebra a bude svému týmu v NHL několik týdnů chybět. V autě, které řídil, s ním jel i další ruský hokejista Pavel Bučněvič. Čtyřiadvacetiletý útočník byl po havárii otřesený, ale vyvázl bez zranění.
Igor Šesťorkin bude po autonehodě chybět newyorským Rangers na několik týdnů.
Igor Šesťorkin bude po autonehodě chybět newyorským Rangers na několik týdnů. | Foto: Luboš Vácha

"Oba měli zapnuté pásy. Díky za to, opravdu díky," řekl prezident Rangers John Davidson. Podle něj hráči havarovali poté, co automobil před nimi náhle prudce změnil směr.

Čtyřiadvacetiletý Šesťorkin přišel do Rangers před touto sezonou z KHL, kde chytal za Petrohrad, a podepsal s newyorským klubem dvouletou smlouvu. V NHL debutoval olympijský šampion z Pchjongčchangu na začátku tohoto roku a zatím má vynikající bilanci - z deseti zápasů devětkrát zvítězil. Nyní se do branky Rangers vrátí švédská hvězda Henrik Lundqvist.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Dámský gambit na Netflixu vidělo 62 milionů lidí, v Česku je druhý

Minisérii z šachového prostředí Dámský gambit, ve které hlavní roli ztvárnila Anya Taylor-Joyová, na platformě Netflix vidělo 62 milionů lidí. Firma čísla sledovanosti obvykle nezveřejňuje, činí tak jen v případě mimořádných úspěchů. Netflix zveřejnil 23. října všech sedm dílů Dámského gambitu, které od té doby patří do desítky nejsledovanějších pořadů v USA, Velké Británii, Argentině nebo Izraeli. Momentálně je minisérie druhou nejžádanější položkou Netflixu v Česku, hned za čtvrtou řadou seriálu Koruna.

Podle Netflixu dále Dámský gambit obecně posílil zájem o šachy. Hledání tohoto slova na Googlu stouplo dvojnásobně, uživatelé serveru eBay.com dvakrát častěji hledají předměty související s šachami a webu Chess.com se pětinásobně zvýšil počet zaregistrovaných uživatelů.

Další zprávy