Rána do hlavy a konec. Francouz odchytal jen 31 vteřin, pak ho srazil protihráč

13. 11. 2019 11:13
Pouhých 31 sekund vydržel v brance Colorada v úterním utkání NHL Pavel Francouz, který po kolizi s útočníkem Winnipegu Markem Scheifelem opustil hrací plochu otřesený.
Otřesený Pavel Francouz opouští za pomoci spoluhráčů led už v první minutě utkání s Winnipegem | Foto: Reuters

Scheifele při průniku ztratil rovnováhu, vletěl do brankoviště a Francouze převrátil na záda. Český gólman se při pádu udeřil hlavou o led.

Francouz po ošetření, po kterém se mu Scheifele omlouval, zamířil v doprovodu lékaře do kabin zjevně otřesený. Trenér Colorada Jared Bednar neměl po utkání přesnější zprávy o jeho zdravotním stavu.

Nečekaný debut si tak v NHL odbyl Adam Werner. Českého gólmana v brance skvěle zastoupil a 40 zásahy dovedl Avalanche k výhře 4:0. "Trochu nervózní jsem byl, ale chytil jsem lehkou střelu, to mi hodně pomohlo. Situaci mi usnadnili i spoluhráči, kteří skvěle bránili," prohlásil Werner.