Rabiát Wilson znovu pobouřil NHL. Vaněčka mstil ranami do hlavy i taháním za vlasy

yac yac
Aktualizováno 4. 5. 2021 16:50
Tom Wilson nemá v NHL kvůli některým svým kontroverzním zákrokům zrovna nejlepší pověst. V nočním utkání mezi New York Rangers a Washington Capitals přidal další dva.

"Myslím, že byste měli mít trochu pokory a úcty vůči hráčům i hokeji jako takovému. Ani nevím, jestli mě to vlastně překvapuje, že necítí žádný respekt. Je to prostě hrozné," prohlásil po utkání v Madison Square Garden na adresu Toma Wilsona domácí útočník Mika Zibanejad. 

A co se vlastně semlelo? Vyhrocená situace se odehrála v druhé třetině zápasu po zákroku brankáře Washingtonu Vítka Vaněčka, který puk jen zblokoval a domácí hráči se vrhli do brankoviště, aby jej zkusili dorazit do branky. 

V následující potyčce, do které se zapojilo hned několik hokejistů z obou týmů, měl hlavní slovo právě sedmadvacetiletý bouřlivák Wilson. Ten nejprve vícekrát zezadu udeřil do hlavy ležícího Pavla Bučněviče a pak několikrát srazil na led Artěmije Panarina, přičemž si podle všeho pomohl tím, že hvězdného útočníka stáhl za vlasy. 

Vzhledem k tomu, že Panarin byl tou dobou bez helmy, mohl pro něj tento zákrok skončit všelijak. "Viděli jsme to všichni. Některé čáry prostě nesmíte překročit. Máme tady jednu z hvězd celé ligy, která mohla být vážně zraněna. Však jste viděli, co se stalo. Bylo to naprosto zbytečné," prohlásil domácí trenér David Quinn. 

Podle názoru trenéra Capitals Petera Lavioletta ale šlo jen o běžnou šarvátku, jaké se zkrátka občas stávají. "Podle mě to byla normální potyčka. Původně se to mlelo kolem brankáře, pak tam všichni naskákali a pustili se do sebe, to se stává," krčil rameny trenér hostů. 

Panarin, o kterém trenér domácích na tiskové konferenci nepřímo mluvil, každopádně zápas nedohrál a podle prohlášení klubu už do zbytku sezony nezasáhne. 

Wilson za své zákroky ještě během utkání dostal trest na 2+2 minuty za hrubost a také desetiminutový trest. Zjevně mu to však příliš nevadilo, neboť ještě na trestné lavici s úsměvem gestikuloval směrem ke svým soupeřům. 

Od NHL byl následně potrestán zatím pouze za hrubost vůči Bučněvičovi, disciplinární komise mu uložila maximální možnou pokutou 5000 dolarů. 

Během své kariéry byl Wilson disciplinárně trestán už vícekrát. Naposledy letos v březnu, kdy po jeho tvrdém zákroku Brandon Carlo z Bostonu musel do nemocnice a hráč Washingtonu dostal trest na sedm zápasů. Celkem během své kariéry musel Wilson kvůli rozhodnutím disciplinární komise vynechat už 30 zápasů a kvůli pokutám a ušlé mzdě přišel o více než milion dolarů. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 42 minutami

Růst minimální mzdy příští rok na 18 tisíc korun je mimo debatu, uvedla Schillerová k návrhu ČSSD

Návrh koaliční ČSSD na zvýšení minimální mzdy z nynějších 15 200 na 18 000 korun je mimo debatu. Na úterní snídani s podnikateli to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Podle ní by tako výrazný nárůst byl problémem především pro malé a střední podniky kvůli nárůstu zaručených mezd, které jsou na minimální mzdu navázány.

"Minimální mzda za naší vlády rostla. Ona sama o sobě není problém. Máme maximálně 150 000 lidí, kteří berou minimální mzdu. Pak ale máme osm stupňů zaručených mezd. Ty velké firmy si s tím poradí, ale pro ty malé a střední firmy to problém je. Růst o 18,4 procenta, jak navrhuje ČSSD, je mimo debatu," řekla ministryně. Otázkou podle ní je, zda premiér Andrej Babiš (ANO) nerozhodne přenechat debatu o růstu minimální mzdy až nové vládě. Babiš už v pondělí uvedl, že by to bylo nejlepší.

Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) navrhuje, aby se nejnižší výdělek zvedl od ledna z nynějších 15 200 na 18 000 korun, tedy zhruba o 18 procent. V pondělí uvedla, že na 18 000 korunách trvá. Odbory to podporují. Zaměstnavatelé jsou proti. Navrhovali navýšení o 500 korun, tedy o inflaci. V pondělí na jednání tripartity částku posunuli na 550 korun. Poukazovali na to, že se zvláště malé a střední podniky dosud nevzpamatovaly z dopadů koronavirové epidemie. Schillerová zmínila už dřív možnost přidání o 1000 korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy