Quick bude chybět Los Angeles tři měsíce. Angažmá Pavelce brání platový strop

ČTK ČTK
20. 10. 2016 10:20
Jonathan Quick kvůli zranění třísel přijde na tři měsíce o hokej. Mohla by to být šance i pro Ondřeje Pavelce, byť Kings zatím spoléhají na dvojici Zatkoff-Budaj. Hlavní překážkou pro Pavelcovo angažmá je jeho vysoká gáže.
Jonathan Quick
Jonathan Quick | Foto: Reuters

Los Angeles - Hokejisté Los Angeles se budou muset v nejbližších třech měsících obejít bez brankářské jedničky Jonathana Quicka, který si v úvodním zápase NHL poranil třísla. Podle některých spekulací existovala varianta, že by se Kings pokusili místo zkušeného gólmana získat náhradu, kterou se mohl stát Ondřej Pavelec. Aktuálně to však vypadá, že kalifornský tým bude spoléhat na Jeffa Zatkoffa a Petera Budaje.

Třicetiletý Quick už má za sebou lékařská vyšetření a začal s léčbou. Podle Los Angeles Times absolvoval nechirurgický zákrok a na operaci nemusí. Délka jeho rekonvalescence se nedá přesně stanovit, generální manažer Dean Lombardi uvedl, že americký gólman, jenž se představil i na nedávném Světovém poháru v Torontu, bude mimo hru asi tři měsíce.

Již předtím se začalo spekulovat, že Los Angeles se budou snažit potíže vyřešit získáním zkušeného gólmana, kterým se měl stát ve Winnipegu odstavený Pavelec. Problémem je však vysoký plat českého brankáře a chybějící prostor pod takzvaným platovým stropem klubu. Kings by museli Quicka zařadit na seznam dlouhodobě zraněných hráčů, což se podle Lombardiho nechystají. "Teď ne," řekl jasně.

Hokejisté Los Angeles zatím prohráli všechny tři zápasy v sezoně, po nezdaru proti San Jose nestačili ani na Philadelphii a Minnesotu. Trenér brankářů Bill Ranford však věří, že Zatkoff a Budaj náročnou situaci zvládnou.

"Budeme je potřebovat oba. Oba byli dvojkami v lize a teď musejí být číslo 1A a 1B. Musejí být připraveni a dát nám šanci vyhrát," řekl Ranford. Podle všeho trochu více spoléhá na zkušenějšího Slováka. "Má spoustu zkušeností, více než Jeff. Věříme, že si budou navzájem pomáhat, navzájem se tlačit dopředu a pomohou nám toto období zvládnout," dodal Ranford.

Šanci připsat si první výhru v sezoně bude mít Los Angeles dnes v noci. Kings se představí na ledě Dallasu, kterému budou v sestavě chybět zraněný Aleš Hemský a nemocný Jiří Hudler.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Cenu Františka Kriegla za občanskou statečnost udělila Nadace Charty 77 všem zdravotním sestrám

Cenu Františka Kriegla, která se uděluje za občanskou statečnost či mimořádné zásluhy v boji za lidská práva a demokracii se porota letos rozhodla symbolicky udělit všem zdravotním sestrám. Jejich jménem cenu převezme předsedkyně České asociace sester Martina Šochmanová,.

"Na sestřičkách leží největší tíha té nejobyčejnější drobné práce, potkávání se s těžkými osudy. Svou službu vykonávají neokázale, laskavě a bez ohledu na to, že se samy během pandemie mohly stát obětí covidu-19. Zaslouží si naši úctu i dík," uvedl člen poroty Jaroslav Veis.

 

Zdroj: Domácí
Aktualizováno před 20 minutami

Německá CDU podpořila jako kandidáta na kancléře Armina Lascheta

Vedení německé vládní Křesťanskodemokratické unie (CDU) dosluhující kancléřky Angely Merkelové jasně podpořilo kandidaturu svého předsedy Armina Lascheta na kancléře v zářijových parlamentních volbách. Na tiskové konferenci to prohlásil generální tajemník CDU Paul Ziemiak, který uvedl, že podpora není konečným rozhodnutím. Postoj CDU totiž pověřuje Lascheta, aby se nyní dohodl s bavorským premiérem a šéfem Křesťanskosociální unie (CSU) Markusem Söderem, kdo z této dvojice nakonec konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede. Laschet prohlásil, že se Söderem bude hovořit ještě v pondělí.

Výsledek schůzky vedení CDU ohlásil ještě před tiskovou konferencí hesenský premiér Volker Bouffier. Předsednictvo podle Bouffiera konstatovalo, že předseda strany a premiér Severního Porýní-Vestfálska Laschet je mimořádně vhodný kandidát na kancléřský úřad. "Zároveň jsme ho požádali, aby s Markusem Söderem projednal další postup," řekl Bouffier. CDU by chtěla, aby jasno bylo do týdne.

Další zprávy