Detroit překvapivě nechrání Mrázka, proč? Někdy je příliš namyšlený, píší v zámoří

Daniel Poláček Daniel Poláček
19. 6. 2017 12:39
Vážně hrozí, že detroitský Petr Mrázek odejde v rámci rozšiřovacího draftu do Las Vegas, případně jiného klubu NHL. Takový scénář byl ještě před rokem nemyslitelný. Český brankář si prý uškodil výkonností a přístupem.
Zůstane Petr Mrázek v Detroitu?
Zůstane Petr Mrázek v Detroitu? | Foto: ČTK

Praha - Ken Holland, generální manažer Detroitu, překvapil mnohé fanoušky. Na choulostivý seznam hokejistů chráněných před odchodem do Las Vegas nenapsal Petra Mrázka. Raději zvolil dražšího a o osm let staršího Jimmyho Howarda.

Proč? Novinář Ansar Khan ze serveru MLive.com vidí problém nejen ve výkonnosti, ale také v přístupu českého gólmana.

Poslední sezonu odstartoval Mrázek coby týmová jednička. Rovněž ho těšila nová dvouletá smlouva na osm milionů dolarů. Na ledě se však nevyplatil. Odchytal 50 zápasů s procentuální úspěšností zákroků 90,1.

Když poté odjel do Paříže na mistrovství světa, ani tam nepřipomínal neprostupnou hráz. "Byl tak průměrný, že ho Češi nevyužili v klíčovém čtvrtfinále. Udělal sice dost skvělých zákroků, ale také pravidelně pouštěl chytatelné střely," píše deník Detroit Free Press.

Přes Las Vegas do nového působiště?

Mrázek působí v organizaci Detroitu od roku 2010. První krůčky po draftu dělal v juniorce, ovšem pak postupně stoupal v hierarchii hlavního mužstva. Teď zažívá smutný pád. V noci na čtvrtek se může stát novou akvizicí lasvegaských Golden Knights.

Rovněž není vyloučené, že George McPhee, generální manažer nováčka NHL, 25letého Čecha získá a následně ho vymění jinam. Některým klubům totiž po rozšiřovacím draftu může chybět brankář.

Nepravděpodobná je varianta, že detroitský Holland má s McPheem dohodu ve stylu: "Nevezmeš nám Mrázka a my ti za to dáme vysokou volbu v draftu." Podobné pakty v příštích dnech nebudou výjimečné, ovšem manažer Red Wings dřív uvedl, že něco takového neplánuje.

Možná jednoduše počítá s tím, že Las Vegas Mrázka nevezme, protože na výběr bude hodně kvalitních gólmanů, třeba Marc-André Fleury z Pittsburghu, Antti Raanta z Rangers či Joonas Korpisalo z Columbusu.

Howard udělal dojem, Mrázek dráždí sebevědomím

Z diskutovaného rozhodnutí je však zřejmé, že Detroit víc věří 33letému Howardovi, který sice ukrajuje z platového stropu skoro 5,3 milionu, ale v uplynulé sezoně měl velmi solidní statistiky: 26 duelů, úspěšnost 92,7 procenta. Kdyby neprodělal zranění, nastupoval by častěji.

Dva konkurenti v brankovišti Detroitu: Jimmy Howard (vlevo) a Petr Mrázek.
Dva konkurenti v brankovišti Detroitu: Jimmy Howard (vlevo) a Petr Mrázek. | Foto: ČTK

"Howard udělal na vedení dojem," píše Ansar Khan z MLive.com. "Tvrdě pracoval a po špatné sezoně se dostal do nejlepší možné formy."

Naopak Mrázek šel výkonnostně dolů. A to prý není jediný problém. "Vždycky měl hodně vysoké sebevědomí, což se Detroitu líbilo," tvrdí Khan. "Jenže podle některých lidí v klubu mu škodí, že je občas příliš namyšlený a myslí na sebe. V minulém ročníku bylo stále těžší ho trénovat."

Las Vegas má na vybírání hráčů z ostatních týmů relativně dost času, seznam 30 jmen musí lize odevzdat do středečních 17:00. Bude mezi nimi Mrázek?

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 29 minutami

Praha zakáže podomní prodej elektrické energie a plynu

Praha zakáže podomní prodej elektrické energie a plynu. Návrh příslušného nařízení dnes schválili městští radní, nyní zamíří ve zkrácené lhůtě 15 dní do připomínkového řízení. Poté o něm budou znovu hlasovat rada. Důvodem je situace na energetickém trhu po ukončení činnosti skupiny Bohemia Energy a dalších dodavatelů. Obce mohou tuto formu prodeje přímo zakázat od ledna, umožnila to novela energetického zákona.

Bývalí zákazníci Bohemia Energy a dalších menších dodavatelů podle magistrátu řeší, jak co nejrychleji uzavřít nové smlouvy a alespoň částečně snížit náklady na energie. "Této těžké situace již začala využívat řada subjektů, včetně těch, kteří jsou nazýváni jako 'energošmejdi', kteří formou podomního prodeje nabízejí dodavatele a tlačí občany - zejména ohrožené skupiny jako jsou senioři, matky samoživitelky a další, do uzavírání značně nevýhodných smluv," stojí ve schváleném dokumentu.

V Praze několik let platí zákaz podomního prodeje stanovený tržním řádem města. Ten je však založen na živnostenském zákoně a na prodejce spadající pod zákon energetický podle magistrátu není aplikovatelný. 

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Assange uspěl u vrchního soudu a může se odvolat k britskému nejvyššímu soudu

Zakladatel WikiLeaks Julian Assange uspěl u vrchního soudu v Londýně a může se odvolat k britskému nejvyššímu soudu. Assange bojuje proti vydání do USA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy