Přestřelka českých obránců v NHL: Hronkův gól trumfla Kempného vítězná trefa

7. 1. 2019 8:16
Obránce Michal Kempný zařídil v nedělním utkání NHL rozhodující brankou vítězství hokejistů Washingtonu 3:2 v Detroitu a byl zvolen první hvězdou večera. Za Red Wings skóroval zadák Filip Hronek.
Michal Kempný (třetí zleva) slaví se spoluhráči z Washingtonu svou vítěznou trefu na ledě Detroitu | Foto: Reuters

Jednadvacetiletý Hronek stál na konci rychlé souhry, která domácí ve 27. minutě posunula do vedení 2:1. Gustav Nyquist zavezl puk do útočného pásma, přihrál na druhou stranu Dylanu Larkinovi a ten pohotovou nahrávkou našel před brankou Hronka. Odchovanec Hradce Králové se prosadil potřetí v sezoně.

Capitals se povedl ve třetí třetině obrat. Nerozhodný stav obstaral centr Travis Boyd a rozhodující chvíle zápasu pak přišla v 57. minutě. Kempný vypálil od modré a útočník Detroitu Tyler Bertuzzi nechtěně změnil hokejkou směr jeho střely, jež skončila za Jimmym Howardem. Obhájci Stanley Cupu uspěli po třech porážkách.

Vítězná trefa Michala Kempného:

"K tomu, abyste prostřelili několik hráčů, potřebujete štěstí. Kluci dobře clonili a to gólmanovi situaci komplikuje. Moc důležitá výhra. Chceme se vrátit na vítěznou vlnu," prohlásil osmadvacetiletý Kempný, jenž bodoval ve třetím z posledních čtyř utkání.

"Snažím se hrát jednoduše. Dal jsem pět gólů, ale o tom to není. Zajímá mě jen to, aby tým vyhrával," dodal hodonínský rodák, kterému díky 24 kladným bodům ve statistice plus/minus náleží pátá pozice mezi všemi hráči.

Gólman Petr Mrázek inkasoval čtyřikrát z 31 střel, přesto s Carolinou oslavil triumf 5:4 na ledě nejhoršího týmu soutěže Ottawy, která prohrála osmý duel v řadě.

Hosté třikrát vedli o dvě branky, ale Senators pokaždé našli odpověď. Nejtěžší pasáží prošel Mrázek na konci druhé části, kdy v rozmezí osmi vteřin dvakrát kapituloval a Ottawa srovnala na 4:4. Čtvrtý triumf po sobě zajistil týmu Hurricanes kapitán Justin Williams.

Útočník Dominik Simon si připsal asistenci, jeho Pittsburgh ale podlehl Chicagu 3:5 a nenavázal na sérii osmi výher. Sparťanský odchovanec bodoval potřetí za sebou. Penguins vedli po necelých pěti minutách 2:0 a posléze i 3:2, ale Blackhawks i díky třem nahrávkám Patricka Kanea skóre otočili. "Je prima porazit jeden z nejlepších týmů v lize," řekl Kane.

Asistenci zaznamenal také střední útočník Pavel Zacha z New Jersey, které rovněž neudrželo dvougólový náskok a podlehlo Vegas 2:3. Brněnský rodák měl velký podíl na kontaktní trefě nevadského celku. Do jeho přihrávky v obranné třetině se vložil Ryan Reaves, který následně snížil.

Golden Knights se šestým úspěchem v řadě bodově dotáhli na lídra Západní konference Calgary. Flames ale sehráli o dva duely méně.

Výsledky NHL:

Detroit - Washington 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)

Branky: 15. A. Mantha, 27. Hronek - 7. T. Wilson, 47. Boyd, 57. Kempný. Střely na branku: 25:34. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Kempný (Washington), 2. A. Mantha, 3. Nick Jensen (oba Detroit).

Ottawa - Carolina 4:5 (0:2, 4:2, 0:1)

Branky: 23. Duchene, 33. Dzingel, 40. Balcers, 40. Pageau - 2. Faulk, 5. B. McGinn, 27. Slavin, 35. Hamilton, 48. Williams. Mrázek (Carolina) odchytal celý zápas, inkasoval čtyřikrát z 31 střel, úspěšnost zákroků měl 87,1 procenta. Střely na branku: 31:29. Diváci: 12.924. Hvězdy zápasu: 1. Teräväinen, 2. Faulk (oba Carolina), 3. Pageau (Ottawa).

Vegas - New Jersey 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)

Branky: 13. Reaves, 32. McNabb, 36. Pacioretty - 6. Hischier, 10. Lovejoy (Zacha). Střely na branku: 28:38. Diváci: 18.103. Hvězdy zápasu: 1. Pacioretty, 2. Tuch, 3. M. Subban (všichni Vegas).

Arizona - NY Rangers 5:0 (2:0, 3:0, 0:0)

Branky: 8. a 27. Garland, 10. M. Kempe, 36. Keller, 37. Galchenyuk. Střely na branku: 40:23. Diváci: 12.396. Hvězdy zápasu: 1. Garland, 2. Kuemper, 3. Galchenyuk (všichni Arizona).

Pittsburgh - Chicago 3:5 (2:1, 1:2, 0:2)

Branky: 3. Hörnqvist (Simon), 5. Guentzel, 30. D. Brassard - 17. DeBrincat, 27. Kunitz, 37. Keith, 42. D. Strome, 60. J. Toews. Střely na branku: 34:31. Diváci: 18.623. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane, 2. Kunitz (oba Chicago), 3. Hörnqvist (Pittsburgh).

Anaheim - Edmonton 0:4 (0:3, 0:1, 0:0)

Branky: 8. McDavid, 17. Puljujärvi, 20. Brodziak, 28. Draisaitl. Střely na branku: 39:24. Diváci: 17.317. Hvězdy zápasu: 1. Talbot, 2. McDavid, 3. A. Larsson (všichni Edmonton).

Winnipeg - Dallas 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)

Branky: 23. Lowry, 39. T. Myers, 42. Connor, 57. Morrissey, 60. Little - 22. Radulov. Střely na branku: 30:27. Diváci: 15.321. Hvězdy zápasu: 1. Lowry, 2. T. Myers, 3. Connor (všichni Winnipeg).