Návrat legendy, ale i mladíci na výsluní a životní šance. Tyhle Čechy v NHL se vyplatí sledovat

Daniel Poláček Daniel Poláček
4. 10. 2017 10:40
V noci na čtvrtek startuje hokejová NHL, do které na poslední chvíli zamířil legendární Jaromír Jágr. Všechny zajímá, jak 45letý veterán zvládne novou roli v Calgary, kde dost možná začne až ve třetí lajně. I řada dalších Čechů však zasluhuje pozornost. Někteří překvapili už setrváním v hlavním týmu, jiné čeká oživování kariéry. Projděte si seznam českých hráčů, které se v nadcházejícím ročníku vyplatí sledovat.
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | Foto: Lukáš Caha

Jágr poprvé v Kanadě

Co dodat. Jaromír Jágr celé léto čekal, zda mu někdo z NHL nabídne adekvátní smlouvu. Nakonec přijal roční kontrakt od Calgary na pouhý milion dolarů. Další milion může získat na bonusech. Poprvé bude hrát za kanadský klub.

"Jágr je v Česku bůh. Kdyby kandidoval na prezidenta, lidé by ho volili," řekl nedávno Michael Frolík. V dresu Flames však hvězdný veterán nedostane nic zadarmo. Dost možná začne až ve třetí lajně vedle Krise Versteega a Sama Bennetta, dvou šikovných forvardů, co umí solidně bránit.

V mužstvu potká také Matthewa Tkachuka. S jeho otcem šel v roce 1990 na draft. "Je šílené o tom přemýšlet," prohlásil 19letý Tkachuk. "Můj táta už je roky v důchodu."

Nevídaných zajímavostí k Jágrově hokejové dlouhověkosti se přes sezonu vyrojí spousta. Důležitější však bude, kam ikonická osmašedesátka vystoupá v týmové hierarchii.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Svět knihy bude v červnu, pořadatelé jsou připraveni testovat návštěvníky

Po loňském zrušeném ročníku veletrhu Svět knihy Praha jej pořadatelé chtějí letos uspořádat od 10. do 13. června, tedy o měsíc později, než bývá zvykem. Akce by se měla konat jako tradičně v Průmyslovém paláci na Výstavišti v pražských Holešovicích. Maximum literárního programu však organizátoři plánují přesunout mimo palác, aby eliminovali úzký kontakt mezi návštěvníky. Pořadatelé jsou také připraveni provádět na místě antigenní testy.

Čestným hostem má být Francie. Zvláštní pozornost má být dopřána i Polsku, které se mělo zúčastnit loňského zrušeného ročníku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy