Predátoři přišli o domácí neporazitelnost. Anaheim rozhodl šťastným gólem Perryho

19. 5. 2017 6:46
Anaheim srovnal stav semifinálové série play off NHL na 2:2 na zápasy. Na půdě Nashvillu rozhodl v prodloužení.
Nate Thompson a Corey Perry z Anaheimu slaví výhru nad Nashvillem
Nate Thompson a Corey Perry z Anaheimu slaví výhru nad Nashvillem | Foto: Reuters

Nashville - Hokejisté Anaheimu zvítězili na ledě Nashvillu 3:2 v prodloužení a srovnali stav konferenčního finále play off NHL na 2:2 na zápasy. Predators tak přišli o domácí neporazitelnost v letošních vyřazovacích bojích, když předtím vyhráli před vlastními fanoušky všech šest utkání a v součtu s minulou sezonou dokonce deset v řadě.

Autorem vítězného gólu byl Corey Perry a měl při něm velkou porci štěstí. V polovině prvního nastavení nahodil puk na branku z pravého koutu útočného pásma a obránce P. K. Subban jej hokejkou tečoval do vlastní branky.

Kačerům, v jejichž dresu odehrál jedenáct střídání český útočník Ondřej Kaše, se povedl vstup do zápasu. První třetinu vyhráli na střely 14:2 a od 12. minuty vedli 1:0 poté, co se tvrdou ranou prosadil Rickard Rakell.

Ve druhém dějství byli sice aktivnější domácí, kteří zasypali brankáře Johna Gibsona 18 střelami, z gólu se však znovu radovali hosté. V polovině zápasu zkusil vypálit z pravého kruhu pro vhazování Nick Ritchie a jeho střela švihem přes clonícího obránce skončila přesně v pravém horním rohu branky Pekky Rinneho.

Predators se však nevzdali a ve třetí třetině dokázali dvoubrankové manko smazat. V 54. minutě překonal Gibsona střelou od modré čáry pozdější smolař Subban, vzápětí sice domácí nevyužili dlouhou přesilovku pět na tři, 35 sekund před třetí sirénou ale při power play vyrovnal Filip Forsberg, který po přihrávce zpoza branky na druhý pokus protlačil puk do sítě.

Finále Západní konference play off NHL - 4. zápas:

Nashville - Anaheim 2:3 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 0:1)

Branky: 54. Subban, 60. Forsberg - 12. Rakell, 31. Ritchie, 71. Perry. Střely na branku: 34:37. Diváci: 17.423. Hvězdy zápasu: 1. Thompson (Anaheim), 2. Subban (Nashville), 3. Rakell (Anaheim). Stav série: 2:2.