Povedená premiéra! Hudler zařídil vítězství Dallasu. Zachytali si Vaněček s Langhamerem

Aktualizováno 27. 9. 2016 11:03
Vítězný gól a asistenci si při své premiéře v dresu Dallasu Stars připsal český útočník Jiří Hudler. Kanadský bod si připsali také Radim Vrbata a Vojtěch Mozík. V akci byli také dva nadějní čeští brankáři: Vítek Vaněček a Marek Langhamer.
Jiří Hudler poprvé v dresu Dallasu Stars
Jiří Hudler poprvé v dresu Dallasu Stars | Foto: ČTK

New York - Český útočník Jiří Hudler při své premiéře v dresu Dallasu v úvodním přípravném zápase na nový ročník NHL rozhodl gólem a asistencí o výhře nad St. Louis 3:1. Dvaatřicetiletý bývalý hokejista Detroitu, Calgary a Floridy zaznamenal vítěznou branku ve 39. minutě při přesilové hře.

Hudler, jenž byl na konci února vyměněn z Calgary na Floridu, podepsal s Dallasem v druhé polovině srpna jako nechráněný volný hráč roční smlouvu na dva miliony dolarů. Na začátku září odmítl pozvánku reprezentace na Světový pohár v Torontu po zraněních Davida Krejčího a Tomáše Hertla a rozhodl se soustředit na angažmá v dresu Stars.

V prvním zápase za ně nejprve v 19. minutě asistoval u branky švédského obránce Patrika Nemetha. "Byla to skvělá přihrávka od Jiřího zpoza branky. Jsem rád, že jsem to využil a dal gól," řekl Nemeth oficiálním stránkám klubu.

Po vyrovnání Kevina Shattenkirka před polovinou utkání při vyloučení Glenna Gawdina vrátil Hudler Dallasu vedení, když tečoval za záda Cartea Huttona nahození Jasona Spezzy. "Nebylo to nacvičené, ale věděl jsem, že to bude dávat na branku," prohlásil Hudler. Výsledek ještě potvrdil ve třetí třetině Patrick Eaves.

"Nemohl jsem se dočkat, až už budeme hrát zápas. Je příjemné, že jsme vyhráli," pochvaloval si Hudler vítězný vstup do přípravy. Kouč Lindy Ruff byl s jeho představením spokojený. "Předvedl to, co od něj očekáváme. Je to kreativní hokejista a velmi dobře bruslí," uvedl Ruff.

Hudler si po po několika dnech kempu v Dallasu pochvaluje skvělou partu v kabině. "Jsem v NHL dlouho, ale člověk je vždycky trošku nervózní, jak to všechno bude a jak si sedne s kluky v kabině. Je to ještě lepší, než jsem očekával. Vždycky jsou opravdu skvělí a je sranda," prohlásil Hudler.

Vítěz Stanleyova poháru z roku 2008 s Detroitem věří, že Dallas má šanci na úspěch. "Myslím, že může dokázat hodně skvělých věcí. Perfektní sezona by pro mě byla, kdybychom se takhle mohli tady bavit i v polovině června," přál by si Hudler boj o další triumf.

Jednou asistencí přispěl k výhře New Jersey 3:2 na ledě Montrealu obránce Vojtěch Mozík. Podílel se ve 12. minutě v početní výhodě na vyrovnání na 1:1, které zařídil autor dvou branek Adam Henrique.

Rovněž jednou přihrávkou pomohl k vítězství Arizony nad Los Angeles 5:3 útočník Radim Vrbata, jenž se do týmu Coyotes vrátil po dvouletém působení ve Vancouveru a v srpnu uzavřel roční kontrakt na milion dolarů s dalšími bonusy. V polovině úvodní třetiny asistoval v přesilové hře u první branky, kterou vstřelil obránce Luke Schenn.

Přípravné zápasy před startem NHL:

Toronto - Ottawa 3:6 (1:2, 2:2, 0:2), hráno v Halifaxu

Branky: 12. A. Nielsen, 24. Corrado, 37. Gardiner - 1. a 38. Varone, 2. Brown, 36. Chabot, 52. Puempel, 55. Bailey.

Boston - Columbus 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)

Branky: 24. Hayes, 42. Heinen - 23. Milano, 29. Zaar, rozhodující sam. nájezd Gagner.

Buffalo - Minnesota 1:2 (1:0, 0:1, 0:1), hráno ve State College

Branky: 17. Girgensons - 28. Gabriel, 60. Zucker.

New York Islanders - Philadelphia 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)

Branky: 45. Prince, 49. Ho-Sang, 58. Colle.

New Jersey - Philadelphia 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky: 38. a 60. Lappin.

Washington - Carolina 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)

Branky: 54. Bowey - 20. P. Brown, 65. Faulk. Brankář Vítek Vaněček (Washington) odchytal 28:04 minuty, inkasoval z 13 střel jednu branku a měl úspěšnost zákroků 92,3 procenta.

Montreal - New Jersey 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Branky: 5. Eisenschmid, 57. Redmond - 12. a 31. Henrique (na první Mozík), 55. McLeod.

Dallas - St. Louis 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky: 19. Nemeth (Hudler), 39. Hudler, 56. Eaves - 26. Shattenkirk.

Calgary - Edmonton 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

Branky: 60. Giordano - 48. Slepyšev, 59. Sallinen.

Edmonton - Calgary 4:2 (1:2, 0:0, 3:0)

Branky: 12. Pakarinen, 44. Vesce, 46. Pitlick, 57. Versteeg - 14. Morrison, 15. F. Hamilton.

Arizona - Los Angeles 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)

Branky: 10. L. Schenn (Vrbata), 19. R. White, 21. Domi, 37. Fournier, 55. Bunting - 13. Purcell, 21. Gilbert, 46. Clifford.

Los Angeles - Arizona 4:3 (2:0, 1:1, 1:2)

Branky: 8. Lessio, 16. Toffoli, 40. Pearson, 48. B. Sutter - 31. C. Murphy, 52. H. Samuelsson, 60. D. Strome. Brankář Marek Langhamer (Arizona) odchytal 27:49 minuty, z 16 střel inkasoval dvě branky a úspěšnost zákroků měl 87,5 procenta.