Pořád je to ten starý Jágr, varoval kouč Floridy. Pak mu legenda nadělila nejlepší zápas

Jaromír Jágr zabral a díky brance a dvěma asistencím prožil bodově nejvydařenější zápas v letošní sezoně. Sedla mu nová tvář elitního útoku, který ale možná nezůstane pohromadě.
Takhle Jágr skoncoval s gólovým půstem, který trval 13 zápasů. | Video: YouTube

Praha – Ottawa, podle čísel jeden z nejoblíbenějších protivníků Jaromíra Jágra. Když česká osmašedesátka o víkendu do kanadské metropole přicestovala, budila respekt, ale rozhodně ne hrůzu.

Každý, kdo alespoň trochu sleduje hokej, ví, že 44letý Jágr neválí jako loni. Před posledním zápasem měl v hlavě, že v předešlých deseti vystoupeních nastřádal pouhé dvě asistence a branku neslavil už 13 zápasů. "Je něco špatně?" logicky zajímalo zámořské novináře.

"Nedává góly, ale je to pořád ten starý Jágr,“ bránil veterána floridský kouč Gerard Gallant. "Nic nevypouští, maká jako všichni ostatní. Zkrátka žádný rozdíl oproti dřívějšku. Chodí na každý trénink a dře, pořád posiluje."

Že možná přicházejí lepší časy, naznačil Jágr hned několik hodin poté. Na ledě Ottawy skóroval už po 25 sekundách, kdy díky nahrávce stálého parťáka Barkova využil přečíslení. A to nebylo vše. Později si připsal ještě dvě asistence a zažil bodově nejvydařenější utkání v současném ročníku.

Florida nakonec zvítězila 4:1, přestože na střely prohrála 23:40. Proto se ovací dočkal rovněž druhý slavný veterán na soupisce Panthers – 37letý brankář Roberto Luongo. "Měli jsme štěstí," přiznal Jágr. "(Luongo) nejspíš chytil alespoň tři nebo čtyři jisté góly. Za výhru bychom měli poděkovat jemu."

Jágrovi, který má momentálně na kontě devět bodů (2+7) z 18 zápasů, sedla nová tvář elitního útoku, který na levém křídle osvěžil Jussi Jokinen. Jonathan Marchessault tak putoval do druhé formace.

Navzdory úspěchu však můžou přijít další změny, protože Aleksander Barkov utrpěl zranění v horní části těla. Do třetího dějství proti Ottawě už nenastoupil a veřejnost zatím neví, jak je problém vážný.

Absenci finského centra by Florida rozdýchávala těžko. Už teď trpí ztrátou Jonathana Huberdeaua, který poraněnou Achillovu šlachu doléčí až příští rok. Do té doby bude první útok nastupovat v improvizovaném složení.

Jágra tak při hledání loňské formy nečeká lehká práce. "Všude – nejen v hokeji – nastane chvíle, kdy se můžete přetrhnout, ale výsledek nikde," řekl webu NHL.com. "Nesmíte to ale vzdát, protože když polevíte, nikdo vám už nedá šanci, zvlášť když jste staří."

 

Právě se děje

Další zprávy