Podivný klid. Jágr je stále bez smlouvy, hlásí se k němu jen týmy z legrace. Jaké jsou možnosti?

Adam Sušovský Adam Sušovský
14. 7. 2017 6:49
Jaromír Jágr je čtrnáctý den bez práce a zvěsti o tom, kde by mohl příští sezonu podepsat novou smlouvu, nejsou prakticky žádné. I jindy informovaní zámořští novináři, kteří rádi chrlí jednu spekulaci za druhou, neví vůbec nic. 45letá legenda světového hokeje mezitím dostává nabídky z Ruska, Severního Irska nebo od plzeňských univerzit. Podle toho všeho je evidentní, že i v NHL bude muset ze svých požadavků slevit.
Jaromír Jágr.
Jaromír Jágr. | Foto: ČTK

Praha - Takovou situaci nikdo nečekal. Že Jaromír Jágr zůstane na Floridě, kde v poslední sezoně i ve 45 letech nastoupil do všech utkání a byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem celého týmu, nikdo nepochyboval.

Fanoušci, experti, sázkové kanceláře. Všichni měli jasno. Dokonce i zprávy z Miami se chrlily v tom duchu, že je Jágr s Panthers domluvený a čeká se jen na to, až proběhne rozšiřovací draft, bezprostředně po něm prý Jágr prodloužení smlouvy podepíše. 

Nestalo se tak, přišel šok. Legenda celé ligy je bez práce, Florida za současně nastavených podmínek jen poděkovala a s Jágrem se rozloučila.

Už je to 14 dnů, co je Jaromír Jágr na trhu volných hráčů. Na internetu dostává vtipné nabídky od týmů z ECHL (třetí nejnižší zámořské soutěže), Severního Irska nebo Akademiků Plzeň hrajících Evropskou univerzitní hokejovou ligu. To vše zdobí povedené fotomontáže, jak by Jágrovi slušel který konkrétní dres. 

Sami si je prohlédněte.

Zatím nejagresivněji útočí na Jaromíra Jágra klub Florida Everblades hrající ECHL. Na sociálních sítích vede kampaň s názvem "My chceme Jágra," Jágrovi nabízí možnost zůstat na Floridě v teple, i jeho oblíbenou dietní colu a muffiny.

Podobně jako Florida už o Jágra na internetu jeví zájem i klub ze Severního Irska Belfast Giants. Jeho kapitánem a trenérem je bývalý vyhlášený bitkař Adam Keef.

A Jaromíra Jágra už chtějí také Akademici Plzeň. Ti dokonce vyrazili lovit Jágra osobně do Miami.

Ale teď už zase konec legrace.

Když se má totiž o Jágrovi mluvit seriózně, je klid. Nic o jeho situaci dokonce neví ani zámořští experti, již obvykle spekulují velmi rádi. A to je přinejmenším podivné.

"Dostal degradační nabídky, odmítl je," řekl v rozhovoru pro Český rozhlas plus Jágrův bývalý osobní trenér Marián Jelínek. Z jeho slov vyplývá, že Jágr v poslední době v kontaktu s několika kluby byl. 

Také ale z výše popsaného vyplývá, že chce česká legenda příliš hodně peněz, od kterých se odvíjí i pozice v týmu a čas, který tráví na ledě. Z tohoto důvodu ostatně Jágrovi řekla sbohem Florida. Není úplně pravda, že by Panthers neměli o Jágra zájem. Jen od něj požadovali, aby slevil ze svých platových nároků. 

V minulé sezoně si Jaromír Jágr vydělal 5,5 milionu dolarů. 4 miliony v základu, zbytek na bonusech. Byl tedy nadprůměrně placeným hráčem i napříč celou ligou.

Očekává se, že Jaromír Jágr každým dnem dorazí po dovolené v Americe do Česka. Zda to bude s novou smlouvu, kdy a kde ji podepíše, ale netuší vůbec nikdo. 

"Když to není Florida, jsem přesvědčen, že si najde místo jinde. Dělal a dělá hráče kolem sebe lepšími, včetně mě. Myslím si, že výkony Aleksandera Barkova a Jonathana Huberdeaua, kteří s ním hráli, rapidně vzrostly. Už předtím byli dobrými hráči, po jeho boku se ale stali skvělými," říká v posledním rozhovoru na téma Jágr pro web NHL.com jeho bývalý spoluhráč z Floridy Nick Bjugstad.

Třeba některé sázkové kanceláře s ním souhlasí. Na to, že Jaromír Jágr zůstane i v příští sezoně v NHL, jedna z nich vypsala maličký kurz 1,25:1. Vsadit si ale můžete i na jeho působení v KHL (3,75:1) nebo Česku (7,5:1).

Že myšlenka pokračování v Rusku zatím není aktuální, i když se mluví o zájmu Omsku, Chabarovsku nebo čínského Kunlunu, ale před třemi dny napsal na Twitter lotyšský reportér Aivis Kalninš. S odkazem na zdroje v KHL prý jednání s tamními kluby zatím Jágrův agent Petr Svoboda zastavil.

Před dvěma dny se o Jágrovi spekulovalo v souvislosti se dvěma jinými kluby. Prý by mohl podepsat smlouvu v Calgary, které má rezervu pod platovým stropem a útok Flames táhnou mladíci, kterým by Jágr mohl pomoct stát se lepšími. 

Potíž byla v tom, že zprávu přinesl na svém webu Brian Eklund, který má pověst muže, jenž v zámoří často šíří jen drby. Jeho zdroje se také ostatně nechytla žádná serióznější média. 

Pokud by se tak stalo, zahrál by si Jágr vůbec poprvé v kariéře hokej v dresu kanadského klubu.

Podle jiných spekulací je zase jednou z možností i Buffalo, kde by vedle Jágra mohl vyrůst v ještě lepšího hráče Jack Eichel. I tady by Jágr nejspíše musel slevit ze svých požadavků, které jsou podle všeho momentálně v jeho věku nereálné. 

Ale jsou to jen drby. Kde nakonec Jágr v příští sezoně zakotví, zatím podle všeho neví vůbec nikdo…

 

Právě se děje

Další zprávy