Neuvirth se v NHL opět zranil, Plekanec za Toronto poprvé bodoval

Aktualizováno 29. 3. 2018 8:28
Plekanec si připsal při výhře nad Floridou 4:3 jednu asistenci, Maple Leafs zaznamenali 27. domácí vítězství a celkově 46. výhru v sezoně.
Tomáš Plekanec a Roman Polák
Tomáš Plekanec a Roman Polák | Foto: Reuters

New York - Gólman Michal Neuvirth se ve středečním utkání NHL proti Coloradu objevil poprvé od 18. února v brance Philadelphie, ale zápas kvůli dalšímu zranění nedohrál. Ve 29. minutě ho nahradil Petr Mrázek, který uhájil vedení Flyers 2:1. Útočník Tomáš Plekanec ve třináctém utkání za Toronto poprvé bodoval, když přispěl nahrávkou k výhře Maple Leafs 4:3 nad Floridou.

Třicetiletý Neuvirth kvůli zranění v dolní části těla zmeškal 18 zápasů a z listiny zraněných hráčů ho vedení klubu stáhlo před zápasem s Avalanche. Philadelphia rozhodla o výhře v první třetině po brankách Claudea Girouxa a Ivana Provorova. Neuvirth inkasoval z 11 střel jednou, ve 26. minutě jej překonal Matt Nieto, nedlouho poté ale český brankář kvůli nespecifikovanému zranění led opustil.

Mrázek pak zastavil všech 17 střel, ale protože vítězná branka padla za Neuvirthova pobytu ve hře, připsal si vítězství rodák z Ústí nad Labem. Flyers bodovali posedmé za sebou a v Metropolitní divizi vystřídali na třetím místě Columbus. Colorado je bod pod hranicí postupu do play off.

Maple Leafs fanoušky poprvé potěšili ve čtvrté minutě zásluhou Mitchella Marnera s přispěním Plekance. Ve 14. minutě vedl kanadský celek už o tři branky. Útočník Floridy Jonathan Huberdeau ale ke konci úvodní části snížil a v 36. minutě druhým zásahem večera stáhl ztrátu na rozdíl jediného gólu. Vítěznou trefu Toronta obstaral v 52. minutě jubilejním 200. zásahem v soutěži James van Riemsdyk. Konečnou podobu výsledku stanovil útočník Panthers Jevgenij Dadonov.

Toronto díky 27. domácímu vítězství a celkově 46. triumfu v sezoně vytvořilo nové klubové rekordy. "Je to neskutečné, když si uvědomíte, jak dlouho už klub existuje. Dokazuje to naši tvrdou práci," uvedl útočník Patrick Marleau.

Florida ztrácí tři body na New Jersey, které ve Východní konferenci drží druhou divokou kartu zaručující účast v play off. Devils ale odehráli o zápas více. "Porážka bolí. V první části jsme nehráli s potřebným nasazením, a pokud proti takovému týmu, jakým je Toronto, neodevzdáte všechno, draze za to zaplatíte," podotkl brankář Roberto Luongo.

Washington zdolal New York Rangers 3:2 v prodloužení, které rozhodl ruský centr Jevgenij Kuzněcov. Capitals vyhráli pátý duel v řadě. Domácí přitom ještě v 59. minutě prohrávali, ale dánský centr Lars Eller 65 sekund před koncem zápasu srovnal.

"Věříme si za všech okolností. Hrajeme lépe bez ohledu na to, jestli o gól vedeme nebo prohráváme. Nutí nás to hrát naplno a bereme to jako výzvu," prohlásil gólman Washingtonu Braden Holtby.

V sestavě Capitals se z českých hráčů představil pouze obránce Michal Kempný, další bek Jakub Jeřábek a útočník Jakub Vrána zůstali mezi náhradníky. Na straně Rangers odehrál čtvrté utkání osmnáctiletý Filip Chytil, který si v pondělním souboji proti Capitals připsal první bod v NHL. Tentokrát vyšel naprázdno a zaznamenal jen záporný bod do statistiky plus/minus. Brankář Ondřej Pavelec kryl záda Henriku Lundqvistovi ze střídačky.

Výsledky NHL:

Toronto - Florida 4:3 (3:1, 0:1, 1:1)

Branky: 4. Marner (Plekanec), 10. Matthews, 14. Marleau, 52. J. Van Riemsdyk - 18. a 36. Huberdeau, 59. Dadonov. Střely na branku: 35:33. Diváci: 18.893. Hvězdy utkání: 1. Marner (Toronto), 2. Huberdeau (Florida), 3. J. Van Riemsdyk (Toronto).

Washington - NY Rangers 3:2 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)

Branky: 20. Burakovsky, 59. Eller, 61. Kuzněcov - 13. K. Hayes, 51. Spooner. Střely na branku: 33:37. Diváci: 18.506. Hvězdy utkání: 1. Kuzněcov, 2. Holtby (oba Washington), 3. Lundqvist (NY Rangers).

Colorado - Philadelphia 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Branky: 26. Nieto - 11. Giroux, 19. Provorov. Střely na branku: 28:33. Brankář Michal Neuvirth (Philadelphia) odchytal 28:07 minut, inkasoval jednou z 11 střel a úspěšnost zákroků měl 90,9 procenta. Brankář Petr Mrázek (Philadelphia) odchytal 31:31 minut, ze 17 střel neinkasoval. Diváci: 16.320. Hvězdy utkání: 1. Provorov, 2. Giroux (oba Philadelphia), 3. Nieto (Colorado).

Vegas - Arizona 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Branky: 12. Haula, 35. Tuch - 7. a 36. Connauton, 18. Pánik. Střely na branku: 29:32. Diváci: 18.121. Hvězdy utkání: 1. Connauton (Arizona), 2. Haula, 3. Tuch (oba Vegas).