Plekanec ukončil gólový půst po osmnácti zápasech, Kempný se trefil po 37 duelech. Zářil i Frolík

15. 12. 2017 10:02
Hokejový útočník Tomáš Plekanec ukončil v NHL osmnáct zápasů trvající gólový půst a trefou v prodloužení rozhodl o výhře Montrealu 2:1 nad New Jersey.
Tomáš Plekanec (uprostřed) slaví s parťáky z Montrealu gól v prodloužení duelu s New Jersey | Foto: Reuters

New York - Michal Kempný prvním gólem sezony zpečetil vítězství Chicaga 5:1 na ledě Winnipegu. Jakub Vrána skóroval podruhé za sebou a pomohl Washingtonu udolat Boston 5:3. Za poražené dal gól David Krejčí. Michael Frolík otevřel skóre ale s Calgary, kterého hrálo opět bez Jaromíra Jágra, podlehl San Jose 2:3.

Plekanec těžil ze skvělé práce Charlese Hudona, který vyhrál u mantinelu souboj o puk a navázal na sebe všechny tři protihráče včetně Pavla Zachy. Kotouč poslal do prostoru mezi kruhy, kam si najel ze střídačky český útočník a zblízka překonal Coryho Schneidera střelou mezi betony. Kladenský odchovanec se prosadil poprvé od 4. listopadu, od té doby si připsal osm přihrávek.

Gól Tomáš Plekance proti New Jersey:

"Jen jsem doufal, že mi puk nepřeskočí hokejku, když mi ho posílal. Udělal to fakt chytře, ten gól je hlavně jeho zásluha," komentoval Plekanec vítěznou branku. "Je to důležité vítězství, protože jsme předchozí tři zápasy prohráli a chtěli jsme se zase naladit na vítěznou strunu. V tom chceme pokračovat i příště," podotkl. Do sestavy Montrealu se nevešel Jakub Jeřábek.

Kempný, který byl za svůj výkon vyhlášen třetí hvězdou zápasu, čekal na gól ještě déle - 37 zápasů. Český obránce uzavřel ve Winnipegu skóre zápasu krásnou ránou z levého kruhu a ozdobil tím návrat do sestavy, ve které naopak scházel kvůli zranění v horní části těla Jan Rutta. Kempný naskočil do hry poprvé od 13. listopadu, kdy po porážce Chicaga 5:7 s New Jersey zůstal třináct utkání mezi náhradníky.

Gól Michala Kempného do sítě Winnipegu:

Gólman Chicaga Corey Crawford označil zápas za nejlepší, jaký Blackhawks v sezoně odehráli. "Všechno jsme hráli skvěle. Obránci nepustili soupeře do mnoha šancí, hodně střel zblokovali a spousta z nich šla na mě z dálky. Také v útoku jsme si vytvořili řadu pěkných akcí a některé proměnili. Byl to nejlepší týmový výkon," řekl Crawford.

Vrána vstřelil desátý gól v sezoně po krásné individuální akci, kterou otevřel skóre. Český útočník převzal ve středním pásmu puk, prosvištěl mezi dvěma obránci Bostonu a akci zakončil přesnou střelou nad vyrážečku Antona Chudobina. "Nabral jsem rychlost a všiml si, že se otáčejí a jsou trochu od sebe. Tak jsem toho využil," popsal Vrána.

Parádní trefa Jakuba Vrány proti Bostonu:

Po jeho faulu domácí později vyrovnali, ale pak Washington mezi 33. a 51. minutou odskočil na 4:1. Krejčí šikovnou tečí snížil, ale vzápětí při hře bez brankáře vrátil hostům třígólové vedení Alexandr Ovečkin. V poslední minutě se ještě do statistik zapsal i David Pastrňák, který díky asistenci prodloužil svoji bodovou sérii na deset zápasů. Havířovský rodák v ní zaznamenal pět gólů a sedm přihrávek.

Frolík zachytil v útočném pásmu špatnou rozehrávku a následně našel střelou z levého kruhu místo mezi betony Aarona Della. Kladenský odchovanec v utkání hýřil aktivitou, vyslal šest pokusů a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Hosté ale v dalším průběhu skóre otočili, a i když Flames ve třetí třetině vyrovnali, Joonas Donskoi strhl v čase 57:12 výhru na stranu Sharks. Jágr kvůli potížím v dolní části těla vynechal pátý zápas v řadě.

Další dva čeští útočníci ve čtvrtečním programu vymysleli vítězné góly. Jakub Voráček potvrdil, že patří k nejlepším nahrávačům v soutěži, a po jeho pasu rozhodl Valtteri Filppula o výhře Philadelphie 2:1 nad Buffalem. Ondřej Palát přihrál do úniku Braydenu Pointovi, který zvýšil v závěru první třetiny vedení Tampy Bay nad domácí Arizonou na 2:0. Nejlepší tým soutěže zvítězil 4:1.

Výsledky NHL:

Boston - Washington 3:5 (0:1, 1:1, 2:3)

Branky: 25. a 60. Bergeron (na druhou Pastrňák), 57. Krejčí - 48. a 52. Chiasson, 18. Vrána, 33. Bäckström, 59. Ovečkin. Střely na branku: 37:22. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Holtby, 2. Chiasson, 3. Kuzněcov (všichni Washington).

Philadelphia - Buffalo 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Branky: 5. Sanheim, 38. Filppula (Voráček) - 2. O'Reilly. Střely na branku: 27:20. Diváci: 19.508. Hvězdy zápasu: 1. Sanheim (Philadelphia), 2. O'Reilly (Buffalo), 3. Elliott (Philadelphia).

Columbus - NY Islanders 6:4 (3:0, 2:3, 1:1)

Branky: 4. Werenski, 7. Nutivaara, 16. Dubois, 36. S. Jones, 38. N. Foligno, 60. J. Anderson - 25., 34. a 48. Bailey, 28. Cizikas. Střely na branku: 35:25. Diváci: 15.696. Hvězdy zápasu: 1. Werenski (Columbus), 2. Bailey (NY Islanders), 3. Bjorkstrand (Columbus).

Montreal - New Jersey 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)

Branky: 14. A. Shaw, 62. Plekanec - 2. Noesen. Střely na branku: 36:32. Diváci: 21.302. Hvězdy zápasu: 1. A. Shaw (Montreal), 2. Severson (New Jersey), 3. Jordie Benn (Montreal).

St. Louis - Anaheim 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Branky: 55. Berglund - 46. a 49. K. Roy, 32. Cogliano. Střely na branku: 30:18. Diváci: 17.822. Hvězdy zápasu: 1. K. Roy, 2. Cogliano, 3. Gibson (všichni Anaheim).

Minnesota - Toronto 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky: 19. Ennis, 49. Mikael Granlund. Střely na branku: 26:28. Diváci: 18.857. Hvězdy zápasu: 1. Stalock, 2. Ennis, 3. Mikael Granlund (všichni Minnesota).

Winnipeg - Chicago 1:5 (0:3, 0:1, 1:1)

Branky: 46. Ehlers - 2. Hinostroza, 7. Wingels, 11. Schmaltz, 32. P. Kane, 49. Kempný. Střely na branku: 28:30. Diváci: 15.321. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane, 2. Schmaltz, 3. Kempný (všichni Chicago).

Colorado - Florida 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky: 24. a 47. MacKinnon - 31. Barkov. Střely na branku: 30:33. Diváci: 13.096. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov, 2. MacKinnon (oba Colorado), 3. Barkov (Florida).

Calgary - San Jose 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Branky: 5. Frolík, 48. Gaudreau - 17. Meier, 30. Tierney, 58. Donskoi. Střely na branku: 34:29. Diváci: 18.730. Hvězdy zápasu: 1. Frolík (Calgary), 2. Tierney, 3. Donskoi (oba San Jose).

Edmonton - Nashville 0:4 (0:0, 0:4, 0:0)

Branky: 23. Aberg, 29. Fiala, 35. Turris, 38. Josi. Střely na branku: 46:23. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Saros, 2. Turris, 3. Ekholm (všichni Nashville).

Arizona - Tampa Bay 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Branky: 32. Keller - 12. Naměstnikov, 13. Point (Palát), 27. Kučerov, 41. T. Johnson. Střely na branku: 33:48. Diváci: 11.591. Hvězdy zápasu: 1. Point, 2. T. Johnson, 3. Kučerov (všichni Tampa Bay).

Vegas - Pittsburgh 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Branky: 2. Neal, 49. Merrill - 13. Cole. Střely na branku: 26:25: Diváci: 18.029. Hvězdy zápasu: 1. Fleury (Vegas), 2. Murray (Pittsburgh), 3. Neal (Vegas).