Zákaz mluvení ve výtahu, ale také výlety na golf. Bublinu NHL svážou přísná pravidla

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
7. 7. 2020 13:45
Podle posledních zpráv ze zámoří se zdá, že NHL navzdory všem komplikacím přece jenom najde svého šampiona. Minimálně se o to pokusí v letním play off s přísnými pravidly, jež mají zabránit v šíření koronavirové nákazy. Dokument o dohrání sezony čeká na schválení ze strany hráčů, jeho tvůrci se snažili nic nevynechat.

Dva tisíce testů denně

Test na koronavirus.
Test na koronavirus. | Foto: Aktuálně.cz

NHL se vinou pandemie koronaviru zastavila 12. března, ale hlavně kvůli případným obrovským finančním ztrátám se její vedení odmítlo sezony nadobro vzdát. Od 1. srpna se ročník dohraje ve speciálním play off s 24 účastníky, v Torontu a Edmontonu.

Původně bylo žhavým kandidátem Las Vegas, nicméně zmíněná kanadská města jsou v boji s nákazou úspěšnější, což rozhodně sehrálo svou roli. V příštích dnech se čeká na schválení předjednané dohody o restartu ze strany hráčské asociace.

Dokument se striktními pravidly pro play off (pro čtvrtou fázi návratu na led, jež navazuje na obnovení tréninkového procesu) obsahuje podle webu The Athletic 47 stran usměrňujících chování nejen členů mužstev.

Jedním ze zásadních bodů je, že hráči, trenéři, zaměstnanci daných hal a hotelů i restaurací a mnozí další protagonisté čtvrté fáze budou denně testováni na koronavirus. V součtu všech týmů a jejich okolí na začátku play off to znamená více než dva tisíce testů za den.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Česko si mezi zeměmi na žebříčku korupce pohoršilo o pět míst

Česká republika se na žebříčku organizace Transparency International (TI), která sleduje korupci, propadlo v roce 2020 oproti předchozímu roku o pět míst a mezi 180 sledovanými zeměmi a územími je na 49. příčce. Pokračuje tak negativní hodnocení vývoje v Česku, protože i na loňském indexu si ČR oproti roku 2019 pohoršila, a to o šest míst. Nejférověji si ve světě podle TI loni vedlo Dánsko a Nový Zéland, na opačném konci škály jsou Jižní Súdán a Somálsko.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

OSN ostře zkritizovala evropské země, že nezákonně vytlačují uprchlíky od svých hranic

Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) ostře kritizoval evropské země, které podle něj od svých hranic protiprávně vyhánějí uprchlíky, aniž by jim poskytly možnost požádat o azyl. Podle vyjádření úřadu je tato praxe čím dál častější na moři i na pozemních hranicích a státy by s takovým postupem měly okamžitě skoncovat a zahájit vyšetřování konkrétních přečinů. Konkrétní země UNHCR nejmenoval.

Zdroj: ČTK
Další zprávy