Zákaz mluvení ve výtahu, ale také výlety na golf. Bublinu NHL svážou přísná pravidla

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
7. 7. 2020 13:45
Podle posledních zpráv ze zámoří se zdá, že NHL navzdory všem komplikacím přece jenom najde svého šampiona. Minimálně se o to pokusí v letním play off s přísnými pravidly, jež mají zabránit v šíření koronavirové nákazy. Dokument o dohrání sezony čeká na schválení ze strany hráčů, jeho tvůrci se snažili nic nevynechat.

Dva tisíce testů denně

Test na koronavirus.
Test na koronavirus. | Foto: Aktuálně.cz

NHL se vinou pandemie koronaviru zastavila 12. března, ale hlavně kvůli případným obrovským finančním ztrátám se její vedení odmítlo sezony nadobro vzdát. Od 1. srpna se ročník dohraje ve speciálním play off s 24 účastníky, v Torontu a Edmontonu.

Původně bylo žhavým kandidátem Las Vegas, nicméně zmíněná kanadská města jsou v boji s nákazou úspěšnější, což rozhodně sehrálo svou roli. V příštích dnech se čeká na schválení předjednané dohody o restartu ze strany hráčské asociace.

Dokument se striktními pravidly pro play off (pro čtvrtou fázi návratu na led, jež navazuje na obnovení tréninkového procesu) obsahuje podle webu The Athletic 47 stran usměrňujících chování nejen členů mužstev.

Jedním ze zásadních bodů je, že hráči, trenéři, zaměstnanci daných hal a hotelů i restaurací a mnozí další protagonisté čtvrté fáze budou denně testováni na koronavirus. V součtu všech týmů a jejich okolí na začátku play off to znamená více než dva tisíce testů za den.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

U Prostějova se zřítilo ultralehké letadlo, pilot na místě zemřel

U Olšan u Prostějova se ve čtvrtek dopoledne zřítilo ultralehké letadlo. Pilot na místě zemřel, řekl prostějovský policejní mluvčí František Kořínek. O tom, že by byl v letadle ještě někdo jiný, nemluvil.

Okolnosti havárie se vyšetřují. Nehoda se stala před 10:30. Na místě zasahují také hasiči, potvrdila jejich mluvčí Lucie Balážová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy