Zákaz mluvení ve výtahu, ale také výlety na golf. Bublinu NHL svážou přísná pravidla

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
7. 7. 2020 13:45
Podle posledních zpráv ze zámoří se zdá, že NHL navzdory všem komplikacím přece jenom najde svého šampiona. Minimálně se o to pokusí v letním play off s přísnými pravidly, jež mají zabránit v šíření koronavirové nákazy. Dokument o dohrání sezony čeká na schválení ze strany hráčů, jeho tvůrci se snažili nic nevynechat.

Dva tisíce testů denně

Test na koronavirus.
Test na koronavirus. | Foto: Aktuálně.cz

NHL se vinou pandemie koronaviru zastavila 12. března, ale hlavně kvůli případným obrovským finančním ztrátám se její vedení odmítlo sezony nadobro vzdát. Od 1. srpna se ročník dohraje ve speciálním play off s 24 účastníky, v Torontu a Edmontonu.

Původně bylo žhavým kandidátem Las Vegas, nicméně zmíněná kanadská města jsou v boji s nákazou úspěšnější, což rozhodně sehrálo svou roli. V příštích dnech se čeká na schválení předjednané dohody o restartu ze strany hráčské asociace.

Dokument se striktními pravidly pro play off (pro čtvrtou fázi návratu na led, jež navazuje na obnovení tréninkového procesu) obsahuje podle webu The Athletic 47 stran usměrňujících chování nejen členů mužstev.

Jedním ze zásadních bodů je, že hráči, trenéři, zaměstnanci daných hal a hotelů i restaurací a mnozí další protagonisté čtvrté fáze budou denně testováni na koronavirus. V součtu všech týmů a jejich okolí na začátku play off to znamená více než dva tisíce testů za den.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Při nehodě kamionu a dodávky na D8 za Roudnicí nad Labem se zranili čtyři lidé

Provoz na dálnici D8 ve směru z Ústí nad Labem na Prahu komplikuje nehoda na 25. kilometru za sjezdem na Roudnici nad Labem. V noci se tam střetly nákladní automobil a dodávka s vlekem. Při nehodě byli zraněni čtyři lidé, řekl policejní mluvčí Daniel Vítek. V místě se projíždí jedním jízdním pruhem, tvoří se kolona.

"Nehoda se stala krátce před 02:30, došlo ke zranění čtyř osob. Dálnice byla po nějakou dobu uzavřená, nyní je průjezdná levým jízdním pruhem," uvedl mluvčí. Okolnosti a příčinu nehody policisté prošetřují, dodal.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Biden vybral nového velvyslance při EU, nominaci ještě projedná Senát

Americký prezident Joe Biden hodlá na post velvyslance při Evropské unii nominovat právníka a bývalého ambasadora USA v Rumunsku Marka Gitensteina. Bílý dům to oznámil v prohlášení společně s dalšími nominacemi. Jmenování Gitensteina je podobně jako obsazování čelných postů na ministerstvech podmíněno souhlasem amerického Senátu.

"Bude mi ctí, budu-li schválen, pomoci implementovat agendu přijatou na červnovém summitu USA a EU," uvedl následně ve vlastním komuniké kandidát na pozici velvyslance. "Je to robustní a komplexní agenda, která zahrnuje spolupráci s našimi partnery v EU ve snaze udávat kurz světové ekonomiky v 21. století, zajistit pravidla založená na našich sdílených demokratických hodnotách, a postavit se sdíleným výzvám od covidu-19 po klimatické změny," citoval z vyjádření zpravodajský web Axios.

Zdroj: ČTK
Další zprávy