Pittsburgh přišel o největší oporu. Hvězdný Crosby musel na operaci kýly

Sport ČTK Sport, ČTK
14. 11. 2019 17:19
Hokejisté Pittsburghu se musejí minimálně šest týdnů obejít bez ofenzivní hvězdy Sidneyho Crosbyho.
Sidney Crosby
Sidney Crosby | Foto: Reuters

Dvaatřicetiletý útočník se podle generálního manažera klubu Jima Rutherforda podrobil na klinice ve Filadelfii operaci kýly, která ho trápila už od přípravného kempu.

Dvojnásobný nejužitečnější hráč NHL Crosby, jenž nedohrál sobotní duel s Chicagem, byl od úvodu sezony navzdory zdravotním problémům nejproduktivnějším mužem Pittsburghu. Týmu vévodí se 17 body ze 17 zápasů, na kontě má pět gólů a 12 asistencí.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Lidé v říjnu utráceli více za oblečení, počítače, ale také za potraviny

Tržby obchodníků v říjnu zpomalily tempo meziročního růstu na 3,4 procenta ze zářijových revidovaných 7,1 procenta. Lidé utráceli více za oblečení, počítačovou techniku, ale také za potraviny. Naopak u čerpacích stanic se tržby za prodej pohonných hmot snížily o 0,3 procenta, šlo o druhý letošní pokles po květnu.

Tradičně nejrychleji rostl prodej zboží v e-shopech, tempo meziročního růstu ale zpomalilo ze zářijových 25,8 na 16,8 procenta. 

Letošní říjen měl o jeden pracovní den méně než loňský, po očištění o kalendářní vlivy byly tržby meziročně vyšší o 4,6 procenta. V meziměsíčním srovnání tržby stagnovaly.

Další zprávy