Pittsburgh je znovu ve finále, sedmý duel s Ottawou rozhodlo až druhé prodloužení

26. 5. 2017 6:19
O letošní Stanley Cup si zahraje s Nashvillem Pittsburgh. Rozhodl o tom sedmý duel série s Ottawou, který Penguins vyhráli 3:2 v prodloužení. Rozhodující gól vstřelil v 86. minutě Chris Kunitz.
Chris Kunitz slaví vítězný gól
Chris Kunitz slaví vítězný gól | Foto: Reuters

Pittsburgh - Hokejisté Pittsburghu udolali v rozhodujícím utkání finále Vychodní konference NHL Ottawu 3:2 ve druhém prodloužení a v cestě za úspěšnou obhajobou titulu už jim stojí jen Nashville. Hrdinou domácího týmu se stal Chris Kunitz, který svým druhým gólem v zápase vystřelil týmu v čase 85:09 postup.

První gól utkání padl v polovině zápasu, když skvělé sehrané přečíslení zakončil Kunitz. Sedmatřicetiletý útočník skóroval v letošním play off poprvé a na gól čekal déle než čtvrt roku. Ottawa ale vyrovnala už za dvacet sekund, když se z pravého kruhu nádherně trefil Mark Stone nad rameno brankáře Matta Murrayho.

Vyrovnaný duel trval až do 52. minuty, v níž se Justin Schultz prosadil v přesilové hře střelou z mezikruží. I tentokrát ale hosté přišli s rychlou odpovědí a dělovku Erika Karlssona, která se odrazila od levé tyče, doklepl do odkryté branky Ryan Dzingel. V prodloužení si více šancí vypracoval Pittsburgh a jejich aktivitu korunoval Kunitz, když střelou bez přípravy z vrcholu pravého kruhu našel volné místo nad vyrážečkou Craiga Andersona.

Na vítěznou trefu se podívejte zde

Pittsburgh může být prvním týmem od roku 1998, který obhájil titul. Poslední překážkou mu budou hokejisté Nashvillu a série začne v pondělí.

Pittsburgh - Ottawa 3:2 ve druhém prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)

Branky: 30. a 86. Kunitz, 52. Schultz - 31. Stone, 55. Dzingel. Střely na branku: 42:29. Diváci: 18.604. Hvězdy zápasu: 1. Kunitz, 2. Schultz (oba Pittsburgh), 3. Anderson (Ottawa). Konečný stav série: 4:3.