"Modlete se za naše brankáře." Dvojka Mrázek a Darling je studnicí pesimismu, píší o Carolině

jzp jzp
4. 7. 2018 6:16
Z brankářského dua Scott Darling - Petr Mrázek nejsou hokejoví příznivci Hurricanes příliš nadšení.
Petr Mrázek dochytal minulou sezonu v dresu Philadelphie.
Petr Mrázek dochytal minulou sezonu v dresu Philadelphie. | Foto: ČTK

Praha - V Carolině skončila jedna éra. 34letý gólman Cam Ward, jenž klubu z města Raleigh vychytal jediný Stanley Cup, zamířil do Chicaga. Aby bylo jasno, odkráčel spíš jako solidní náhradník bez někdejšího hvězdného lesku.

Fanoušci Hurricanes přesto smutní, neboť revoluce v brankovišti neproběhla podle jejich představ.

Zůstal neoblíbený Američan Scott Darling, k němuž přibyl Petr Mrázek. Když zpráva o nově příchozím dorazila na sociální síť Reddit, jeden z příznivců Caroliny napsal: "Modlete se za naši brankářskou dvojici." Dostal nejvíc souhlasných hlasů.

Šlo o vcelku racionální rýpnutí, stačí si prohlédnout loňské statistiky zmiňovaných mužů. Oba odchytali v NHL kolem 40 zápasů, Mrázek dosáhl na procentuální úspěšnost zákroků 90,2, Darling byl s číslem 88,8 ještě horší.

"Tenhle tandem není ideální. Změny po sezoně rozhodně nevyšly podle plánu," napsal deník The News & Observer.

Generální manažer klubu Don Waddell mohl při obhajobě svých kroků akorát krčit rameny: "Trh byl takový, jaký byl. V nabídce nebyl nikdo, kdo dřív dělal jedničku, tedy kromě Petra. A my jsme si řekli, že ve 26 letech má pořád potenciál."

Mrázkův příchod každopádně spadá do složky "plán B". Ještě před otevřením trhu Waddell usilovně jednal s Washingtonem, aby přivedl Philippa Grubauera. Jenže Capitals nechtěli, aby německý gólman skončil u konkurenta ze stejné divize, a proto přijali o něco méně výhodnou nabídku od vzdáleného Colorada.

Tak se zrodila dvojice Darling - Mrázek.

Luke DeCock z The News & Observer označil brankoviště Caroliny za "studnici pesimismu". Také ale napsal: "Dobrou zprávou je, že Darling byl loni tak špatný, že těžko může chytat ještě hůř. A Mrázek s sebou přináší minimální riziko, protože má roční smlouvu pouze na 1,5 milionu dolarů."

Scott Darling

NHL 2017/18, Carolina Hurricanes
Foto: ČTK

Mrázek bude stejně jako v Detroitu bojovat o post jedničky, akorát ho čeká méně zdatný konkurent, než jakým byl Jimmy Howard. Takřka dvoumetrový Darling je vnímaný jako brankář, který zabere spoustu místa, ale není tak rychlý. Úspěšně dělal dvojku v Chicagu, po loňském přestupu do Caroliny však vyhořel.

S Hurricanes má smlouvu ještě na tři sezony, v průměru si za rok vydělá 4,15 milionu dolarů. Je mu 29 let.

Jestliže Waddell neuskuteční nečekanou a elegantní výměnu, nezbývá mu než doufat, že koně, na něž z nouze vsadil, ze sebe vytáhnou maximum.

"Scott Darling za nás neodehrál dobrou sezonu. Loni přijel na přípravný kemp bez formy a během roku se do ní nedostal," uznal manažer Hurricanes. "Ale z našeho nedávného setkání vím, že k osobnímu životu i ke své práci teď přistupuje jinak."

Mrázek už si s Darlingem vyměnil pár zpráv. O klubu, o městě. Později přijdou delší hovory. A také boj o místo jedničky. "Věřím, že můžeme být skvělým tandemem. Nejdůležitější je, abychom vyhrávali zápasy," prohlásil český brankář.

Svou zámořskou kariéru rozjel před šesti roky v Detroitu, kde dělal zajímavé pokroky. V sezoně 2015/16 dokonce odchytal 54 duelů a zastavil přes 92 procent puků. Po podpisu nového kontraktu se čtyřmilionovým ročním platem však zvolnil natolik, že se stal nežádoucím. Neprobrala ho ani výměna do Philadelphie. 

Carolina může být poslední šancí.

"Při telefonování s Petrem mě zaujalo, když říkal: 'Chci jít někam na rok a dokázat, že jsem brankář číslo jedna.' My mu tuhle příležitost dáme," doplnil Waddell.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 17 minutami

Bývalý šéf Theranosu Balwani půjde za podvod na 13 let do vězení

Soud poslal na téměř 13 let do vězení bývalého prezidenta farmaceutické společnosti Theranos Rameshe "Sunnyho" Balwaniho. Odsouzen byl za podvod vůči investorům, zákazníkům i pacientům. Informovala o tom agentura AP.

V listopadu přitom za stejný čin poslal soud do vězení i zakladatelku Theranosu Elizabeth Holmesovou, té udělil trest v délce 11 let a tři měsíce. Firma Theranos slibovala revoluci v medicíně, konkrétně technologii výrazně zjednodušující krevní testy, která se později ukázala jako vadná.

Společnost Theranos, která byla založena v roce 2003, vyvíjela technologii pro laboratorní analýzu, při které by místo klasických odběrů stačila jediná kapka krve. Pochybnosti se objevily, když americký list The Wall Street Journal začal na podzim 2015 zveřejňovat sérii článků, ve kterých bývalí zaměstnanci tvrdili, že krevní testy prováděné Theranosem jsou nespolehlivé. Z podvodů byla obviněna právě zakladatelka firmy Holmesová a její milenec, bývalý prezident společnosti Ramesh Balwani.

Zdroj: ČTK
Další zprávy