reklama
 
 

Čeká Pavelce výměna? Ve Winnipegu řeší brankářské dilema

10. 10. 2016 12:12
V hokejovém Winnipegu mají těsně před začátkem NHL tři vyrovnané brankáře, a tak vyvstává otázka, jestli některý z nich neodejde na farmu, případně rovnou do jiného klubu. Týká se to i Ondřeje Pavelce, který už nemá tak silnou pozici jako v minulých letech.

Praha – Gólman Petr Mrázek vstoupí do nového ročníku zámořské NHL jako jednička Detroitu. Michal Neuvirth bude ve Philadelphii zápolit s kolegou Stevem Masonem o co největší porci zápasů. Ale Ondřej Pavelec? Neví, plány mu kříží nejistota.

Podle zámořských zpráv může být nadále brankářským trumfem Winnipegu, ale také není vyloučené, že mužstvo opustí.

Spekulace rozproudilo poslední přípravné klání winnipežských Jets. O víkendu měl na půdě Minnesoty chytat Pavelec, aby se před ostrou sezonou ukázal – stejně jako jeho dva konkurenti – alespoň ve dvou duelech. Jenže zůstal jen na lavičce.

Mezi tyče už potřetí během přípravy zamířil Michael Hutchinson, další gólman Connor Hellebuyck, mimochodem americký hrdina při bronzové cestě na předposledním MS, chytal dvakrát.

Zůstává 29letý Čech nevytížený, aby měl dost sil do ostrých duelů, nebo s ním vedení přestalo počítat? Mnozí věří spíš druhé variantě. "Podle mě se něco děje. (Pavelec) by mohl být vyměněn, případně jít na listinu volných hráčů," napsal na Twitter Gary Lawless, novinář kanadské stanice TSN.

Pavelec ve Winnipegu postupně ztrácí výsostné postavení. Zatímco před lety platil za (takřka) neotřesitelnou jedničku, v minulém ročníku dlouho marodil s pochroumaným kolenem a nakonec odchytal jen 33 zápasů. Mladší konkurenti Hutchinson (26) a Hellebuyck (23) dostali podobné sousto, přičemž statisticky rozhodně neztráceli:

Zápasy Výhry Úspěšnost zák. Prům. ink. gólů Nuly
O. Pavelec 33 13 90,4 % 2,78 1
M. Hutchinson 30 9 90,7 % 2,84 0
C. Hellebuyck 26 13 91,8 % 2,34 2

Zodpovědní lidé ve Winnipegu tudíž řeší obtížný rébus: "Koho z vyrovnané trojice si nechat?"

Podle oficiálního webu klubu mají místo na soupisce jen Pavelec a Hutchinson, jenže jakákoliv zpráva, že Hellebuyck zamířil na farmu, chybí.

Paul Maurice, kouč Jets, listu Winnipeg Sun dříve řekl: "Konečné rozhodnutí učiním tak pět minut předtím, než ho oznámíme."

Zůstanou v hlavním týmu všichni tři?

V úvahu připadá i varianta, že ročník odstartují všichni tři brankáři. Byť je to v zámořské NHL hodně nezvyklá varianta, někteří by ji ocenili. "Sami vidíte, že taková konkurence dostává ze všech to nejlepší," uvedl Blake Wheeler, kapitán Winnipegu. "(Pavelec) je na tom hodně dobře. A když za ním máte dva gólmany jako Hutchinsona a Hellebuycka, cítíte, že to v dobrém slova smyslu trochu jiskří."

Jenže dlouhá sezona může zdravou konkurenci postupně roztříštit. "V takovém složení by bylo těžké zvládat tréninky a podobné věci," doplnil Pavelec. "Ale pokud se trenér rozhodne, že potřebuje tři brankáře, bude mít tři brankáře."

Jestliže ukáže na dva, nejvhodnějším kandidátem na odchod je nadějný Hellebuyck, jehož při putování na farmu jako jediného mine listina volných hráčů, kterou pečlivě střeží zbylé kluby NHL. Nedojde však k mírnému překvapení?

Jisté je, že Winnipeg jedná s ostatními, protože o změnu týmu požádal obránce Jacob Trouba. Očekávaná výměna však může být větší, než se čekalo.

autor: Daniel Poláček | 10. 10. 2016 12:12

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama