Pastrňákův gólový půst pokračuje. Lídr NHL Boston prohrál s nejslabším Detroitem

9. 2. 2020 21:31
Nejlepší tým NHL Boston nečekaně prohrál v odpoledním duelu 1:3 na ledě nejhoršího mužstva soutěže Detroitu.
Dvougólový hrdina Detroitu Andreas Athanasiou se u hrazení nepáral ani s Charliem McAvoyem | Foto: Reuters

U jediného gólu Bruins asistoval David Pastrňák, na poslední brance Red Wings se zase podílel Filip Hronek. Boston prohrál po sérii šesti vítězství.

Hrdinou zápasu byl domácí gólman Jonathan Bernier, jehož favorizovaní hosté zasypali 40 střelami. Jednatřicetiletý Kanaďan inkasoval pouze ve 33. sekundě třetí třetiny, kdy Pastrňák po naznačení střely přihrál ideálně před odkrytou branku Toreymu Krugovi, jenž vyrovnal na 1:1.

Pastrňák už ve druhé třetině asistoval u gólu Brada Marchanda, jenž ale nebyl po protestu domácího trenéra uznán kvůli předchozímu ofsajdu.

Nejproduktivnější český hokejista v NHL vyslal na branku Detroitu čtyři střely, ale stejně jako v předchozích třech duelech vyšel gólově naprázdno.

Detroit vedl od 23. minuty díky Brendanu Perlinimu, který se trefil poprvé od říjnového příchodu z Chicaga. Na Krugovo vyrovnání zareagoval v 48. minutě Andreas Athanasiou, jenž navíc půl minuty před třetí sirénou při power play Bostonu zpečetil do prázdné branky výhru Red Wings. Na jeho gólu se asistencí podílel český obránce Hronek.

Výsledek NHL:

Detroit - Boston 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Branky: 48. a 60. Athanasiou (na druhou Hronek), 23. Perlini - 41. Krug (Pastrňák). Střely na branku: 20:40. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Bernier, 2. Bertuzzi (oba Detroit), 3. Marchand (Boston).