Pastrňákovi to dál pálí, tentokrát zaskočil gólmana bekhendem od mantinelu

4. 11. 2022 6:03
Český hokejový útočník David Pastrňák svým osmým gólem v sezoně pomohl Bostonu k výhře 5:2 nad NY Rangers. Asistencí se na výhře Bruins podílel Pavel Zacha. Střelecky se ve středečním programu prosadili také Martin Nečas a obránce Radko Gudas.

Pátým Čechem, který ve čtvrtečním bohatém programu bodoval, byl Dominik Kubalík. Při vítězství Detroitu 3:1 nad Washingtonem zaznamenal přihrávku.

Do hry zasáhli také dva čeští brankáři. Vítek Vaněček ve 29. minutě zápasu New Jersey s Edmontonem nahradil zraněného Mackenzieho Blackwooda a 18 zákroky dovedl Devils k vítězství 4:3.

Karlu Vejmelkovi se proti Dallasu dařilo o poznání méně. Do branky Arizony se dostal již ve 12. minutě, kdy za stavu 0:3 nahradil Connora Ingrama, a ve zbytku zápasu inkasoval čtyřikrát z 26 střel. Coyotes na domácím ledě podlehli Stars vysoko 2:7

Pastrňák v newyorské Madison Square Garden otevřel skóre zápasu. Ve 13. minutě získal puk v obranném pásmu, sám ho zavezl až před branku Rangers a bekhendovým pokusem z ostrého úhlu překvapil brankáře Šesťorkina. Český kanonýr se zapsal do statistik pošesté za sebou a s 19 body zůstává třetím nejproduktivnějším hráčem NHL.

Zápas se lámal ve třetí třetině, kterou Bruins vyhráli jednoznačně 4:1 a rozhodli o svém sedmém vítězství v řadě. Uklidňující gól na 4:2 v 51. minutě připravil Zacha, jenž v přečíslení tři na dva připravil ideální pozici pro Jakea DeBruska. Boston i díky příspěvku českých útočníků zůstává nejlepším týmem Východní konference.

Nečas se střelecky prosadil pošesté v sezoně a pomohl Carolině k výhře nad Tampou Bay 4:3 po samostatných nájezdech. Rodák z Nového Města na Moravě krátce po polovině zápasu napřáhl na vrcholku levého kruhu a tvrdou ranou srovnal na 2:2.

V nájezdech se český útočník neprosadil, Hurricanes i přes to bod navíc získali. Rozstřel rozhodl Sebastian Aho.

První gól v sezoně vstřelil obránce Gudas, jenž přispěl k výhře Floridy nad San Jose 4:3 po samostatných nájezdech. Český bek ve 36. minutě dělovkou od modré čáry zvýšil na 2:0 pro Panthers, domácí Sharks ale třemi góly ve třetí třetině zápas otočili. Prodloužení hostům zařídil Carter Verhaeghe a v samostatných nájezdech přisoudil Floridě bod navíc Sam Reinhart.

Výsledky NHL:

Ottawa - Vegas 4:5 (1:3, 2:2, 1:0)

Branky: 5. a 35. Giroux, 39. a 43. Stützle - 2. Mark Stone, 10. Reilly Smith, 20. Whitecloud, 26. Stephenson, 31. W. Carrier. Střely na branku: 46:32. Diváci: 16.043. Hvězdy zápasu: 1. Mark Stone (Vegas), 2. Giroux, 3. Tkachuk (oba Ottawa).

Tampa Bay - Carolina 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 3:1, 0:1 - 0:0)

Branky: 26. Colton, 30. Paul, 39. Kučerov - 9. Jarvis, 35. Nečas, 54. Skjei, rozh. nájezd Aho. Střely na branku: 26:57. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij, 2. Naměstnikov (oba Tampa Bay), 3. Nečas (Carolina).

NY Rangers - Boston 2:5 (0:1, 1:0, 1:4)

Branky: 31. Vesey, 44. Fox - 13. Pastrňák, 43. Coyle, 47. Frederic, 51. DeBrusk (Zacha), 60. H. Lindholm. Střely na branku: 20:37. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Foligno, 2. Frederic, 3. Hall (všichni Boston).

Detroit - Washington 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Branky: 35. Raymond (Kubalík), 57. Copp, 60. Larkin - 28. Ovečkin. Střely na branku: 26:34. Diváci: 18.527. Hvězdy zápasu: 1. Copp, 2. Husso (oba Detroit), 3. Ovečkin (Washington).

St. Louis - NY Islanders 2:5 (1:0, 0:4, 1:1)

Branky: 9. Tarasenko, 49. Thomas - 21. Palmieri, 26. Nelson, 28. Bailey, 31. Lee, 59. Pageau. Střely na branku: 34:30. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Lee, 2. Sorokin, 3. Nelson (všichni NY Islanders).

Minnesota - Seattle 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)

Branky: 35. a 51. Wennberg, 26. Geekie, 32. Oleksiak. Střely na branku: 22:23. Diváci: 17.221. Hvězdy zápasu: 1. Wennberg, 2. Larsson, 3. Jones (všichni Seattle).

Chicago - Los Angeles 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

Branky: 33. Dickinson, 62. J. Toews - 37. Lizotte. Střely na branku: 19:33. Diváci: 16.658. Hvězdy zápasu: 1. J. Toews, 2. Söderblom, 3. C. Murphy (všichni Chicago).

Calgary - Nashville 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Banky: 42. Coleman - 20. Jankowski, 21. F. Forsberg, 23. Josi, 60. Duchene. Střely na branku: 30:32. Diváci: 16.984. Hvězdy zápasu: 1. F. Forsberg, 2. Duchene (oba Nashville), 3. Coleman (Calgary).

Edmonton - New Jersey 3:4 (1:1, 2:0, 0:3)

Branky: 10. McDavid, 29. Ryan, 29. Draisaitl - 13. a 42. Wood, 57. Graves, 57. Bratt. Střely na branku: 37:44. Vítek Vaněček odchytal za New Jersey 31 minut a 19 sekund, inkasoval jednu branku z 19 střel a úspěšnost zákroků měl 94,7 procenta. Diváci: 17.021. Hvězdy zápasu: 1. Wood (New Jersey), 2. Hyman, 3. McDavid (oba Edmonton).

Vancouver - Anaheim 8:5 (1:1, 2:1, 5:3)

Branky: 46., 55. a 57. Kuzmenko, 20. a 60. Horvat, 30. E. Pettersson, 34. J. T. Miller, 46. Joshua - 17. Terry, 40. R. Strome, 48. Comtois, 54. Zegras, 58. Max Jones. Střely na branku: 46:31. Diváci: 18.760. Hvězdy zápasu: 1. Kuzmenko, 2. E. Pettersson, 3. Horvat (všichni Vancouver).

Arizona - Dallas 2:7 (0:4, 0:1, 2:2)

Branky: 46. Välimäki, 50. Crouse - 19. a 36. J. Robertson, 2. Gurjanov, 4. W. Johnston, 12. Dellandrea, 41. Jamie Benn, 56. Hakanpää. Střely na branku: 31:36. Karel Vejmelka odchytal za Arizonu 48 minut a 42 sekund, inkasoval čtyři branky z 26 střel a úspěšnost zákroků měl 84,6 procenta. Diváci: 4600. Hvězdy zápasu: J. Robertson, 2. Ja. Benn, 3. Hintz (všichni Dallas).

Winnipeg - Montreal 3:2 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)

Branky: 18. Dubois, 26. Wheeler, 62. Connor - 7. Suzuki, 25. Dach. Střely na branku: 36:22. Diváci: 13.729. Hvězdy zápasu: 1. Dubois (Winnipeg), 2. Suzuki (Montreal), 3. Connor (Winnipeg).

San Jose - Florida 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 0:1, 3:1 - 0:0)

Branky: 42. Meier, 47. E. Karlsson, 52. Benning - 14. Barkov, 36. Gudas, 59. Verhaeghe, rozh. nájezd Reinhart. Střely na branku: 39:44. Diváci: 10.182. Hvězdy zápasu: 1. E. Karlsson (San Jose), 2. Tkachuk (Florida), 3. Benning (San Jose).