Pastrňákovi k další trefě pomohl obránce, Mrázek se proti Bostonu zranil

30. 3. 2022 6:51
Hokejistům Bostonu nestačil v NHL gól a přihrávka Davida Pastrňáka a podlehli Torontu 4:6. Český útočník překonal jako jediný Petra Mrázka, který kvůli problémům s třísly odstoupil v osmé minutě z utkání.
David Pastrňák
David Pastrňák | Foto: Reuters

V dresu Bruins si ještě připsal asistenci Tomáš Nosek, na druhé straně vstřelil David Kämpf gól. Radek Faksa přispěl brankou k výhře Dallasu 3:2 v Anaheimu. Columbusu nepomohla přihrávka Jakuba Voráčka a prohrál doma s New Yorkem Islanders 3:4.

Pastrňák skóroval ve třetím zápase za sebou, když v šesté minutě vyrovnal 38. trefou sezony na 1:1. Havířovský rodák se prosadil se štěstím, protože v přesilové hře posílal puk z levého kruhu ke vzdálenější tyči a obránce Toronta TJ Brodie ve snaze překazit přihrávku usměrnil kotouč za záda Mrázka. Český gólman čelil v zápase čtyřem střelám.

K 38. brance v sezoně Davidovi Pastrňákovi pomohla hůl soupeře:

Toronto odpovědělo pěti góly a Kämpf upravil ve 37. minutě tečí na 6:1. Český útočník zvýšil jen 47 sekund po Austonovi Matthewsovi, který se 49. trefou sezony osamostatnil v čele tabulky střelců. Boston ve zbytku zápasu alespoň korigoval skóre. Nosek si připsal asistenci u gólu Curtise Lazara, který z dorážky snížil na 3:6. Poslední změnu skóre provedl z úniku Taylor Hall po přihrávce Pastrňáka.

Faksa ukázal, že má šikovné ruce, byť vstřelil teprve čtvrtý gól v sezoně. Český útočník zakončil průnik forhendovou kličkou, kterou překonal Johna Gibsona, a otevřel v patnácté minutě skóre. Anaheim ve druhé třetině otočil, prosadili se Derek Grant a Troy Terry. Dallas ale v rozmezí 49. až 53. minuty překlopil zápas na svou stranu. Vyrovnal Roope Hintz a z úniku rozhodl Jacob Peterson.

Výsledky NHL:

Tampa Bay - Carolina 4:3 v prodl., Boston - Toronto 4:6, Florida - Montreal 7:4, Pittsburgh - NY Rangers 2:3, Nashville - Ottawa 4:1, Minnesota - Philadelphia 4:1, Calgary - Colorado 1:2, Columbus - NY Islanders 3:4, Anaheim - Dallas 2:3.