Pastrňák, Zbořil a Krejčí asistovali u výhry Bostonu

27. 3. 2021 21:46
Čeští hokejisté David Pastrňák, Jakub Zbořil a David Krejčí se podíleli shodně asistencí na vítězství Bostonu nad Buffalem 3:2. Brankář Daniel Vladař k úspěchu Bruins proti nejhoršímu týmu NHL pomohl 24 zákroky a i při svém druhém startu v soutěži od začátku si připsal vítězství.
David Krejčí u střídačky Bruins
David Krejčí u střídačky Bruins | Foto: Reuters

Kanonýr Pastrňák byl krátce po polovině utkání u vyrovnávací trefy Matta Grzelcyka na 1:1, obránce Zbořil ve 46. minutě přispěl ke gólu Nicka Ritchieho na 2:2 a centr Krejčí v čase 56:10 asistoval u vítězného branky Craiga Smithe.

Také přihrávkami pomohli k vítězství Detroitu nad Columbusem 3:1 obránce Filip Hronek a útočník Filip Zadina a také Tomáš Nosek k výhře Vegas na ledě Colorado 3:2 v prodloužení.

Boston nastoupil bez svého nejproduktivnějšího hráče Brada Marchanda, který chyběl kvůli koronavirovému protokolu. V prvním útoku po boku Pastrňáka a Patrice Bergerona jej nahradil Trent Frederic. Bruins sice dvakrát prohrávali, ale nakonec po obratu slavili. Naopak Sabres prohráli 17. duel za sebou, což je rekordní šňůra neúspěchů celé NHL od zavedení samostatných nájezdů v sezoně 2005/06.

Vstup do zápasu nevyšel Vladařovi, jenž měl vinu na první inkasované brance po 121 sekundách. Chybně rozehrál za brankou, puku se zmocnil Sam Reinhart a překonal vracejícího se Vladaře. Boston opověděl krátce po polovině utkání, kdy převzal od Pastrňáka kotouč Grzelcyk, vybruslil od pravého mantinelu na modrou čáru a povedenou střelou vyrovnal.

V 35. minutě se po střele Henriho Jokiharjua dostal k vyraženému puku Kyle Okposo a zakončením bekhendem do odkryté branky vrátil Buffalu vedení. Ztrátu smazali Bruins poté, co Charlie McAvoy obkroužil celé útočné pásmo a po jeho nahození se prosadil Ritchie.

Ve 48. minutě mohl rozhodnout Pastrňák, ale s bekhendovým blafákem ztroskotal na Linusi Ullmarkovi. Vítězný gól si nakonec připsal Smith, jehož našel před brankou bojující Krejčí.

Detroit zabral po třech porážkách a prakticky rozhodla 9. minuta, v které Red Wings získali vedení 2:0. Nejdříve Adam Erne tečoval úspěšně Hronkův pokus od modré čáry a za 29 sekund Robby Fabbri zužitkoval nabídku Dylana Larkina. Druhou přihrávku si připsal Zadina. Za Columbus sice snížil v polovině utkání Nick Foligno, ale ve 44. minutě uklidnil domácí Anthony Mantha.

Vegas v Denveru dvakrát prohrávalo, ale nakonec oplatilo Coloradu čtvrteční porážku 1:5. Nosek ve 24. minutě nabil za pravý kruh Sheau Theodoreovi, jehož střelu tečoval William Carrier a vyrovnal na 2:2. V čase 61:56 rozhodl Max Pacioretty, který doklepl puk po vlastní tečované střele odražené od pravé tyče.

Philadelphia s útočníkem Jakubem Voráčkem vyhrála nad New York Rangers 2:1. V dresu poražených vyšli stejně jako Voráček bodově naprázdno obránce Libor Hájek a útočník Filip Chytil.

Boston - Buffalo 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)

Branky: 32. Grzelcyk (Pastrňák), 46. N. Ritchie (J. Zbořil), 57. Craig Smith (Krejčí) - 3. S. Reinhart, 35. Okposo. Střely na branku: 36:27. Daniel Vladař odchytal za Boston celé utkání, inkasoval dva góly z 27 střel a úspěšnost zásahů měl 92,6 procenta. Diváci: 2191 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Craig Smith, 2. McAvoy, 3. N. Ritchie (všichni Boston).

Philadelphia - NY Rangers 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky: 33. Patrick, 56. Morin - 11. Zibanejad. Střely na branku: 37:25. Diváci: 3069 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Morin, 2. Patrick (oba Philadelphia), 3. Šesťorkin (NY Rangers).

Detroit - Columbus 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Branky: 9. Erne (Hronek), 9. Fabbri (Zadina), 45. Mantha - 32. N. Foligno. Střely na branku: 34:22. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. D. Larkin, 2. Pickard, 3. Fabbri (všichni Detroit).

Colorado - Vegas 2:3 v prodl. (2:1, 0:1, 0:0 - 0:1)

Branky: 2. Donskoi, 18. D. Toews - 17. Martinez, 24. W. Carrier (Nosek), 62. Pacioretty. Střely na branku: 24:34. Bez diváků.