Pastrňák zářil proti Dallasu, spolu s Kubalíkem jsou v nejlepší desítce produktivity

26. 10. 2022 6:58
Hokejový útočník David Pastrňák skóroval v NHL po asistenci Davida Krejčího a navíc přispěl přihrávkou na vítězný gól k výhře Bostonu 3:1 nad Dallasem. Stejnou bilanci měl i Dominik Kubalík, který s Detroitem podlehl doma New Jersey 2:6. Pastrňák (5+7) i Kubalík (4+6) jsou v elitní desítce produktivity NHL.
Patrice Bergeron (vpravo) slaví spolu s Davidem Pastrňákem
Patrice Bergeron (vpravo) slaví spolu s Davidem Pastrňákem | Foto: Reuters

Pastrňák otevřel ve 13. minutě v přesilové hře skóre střelou bez přípravy z levého kruhu. Na začátku prostřední třetiny vyrovnal Wyatt Johnston, ale ještě před druhou sirénou strhl Boston vedení zpět na svou stranu. Po pasu Pastrňáka se prosadil z pravého kruhu Taylor Hall. Výhru zpečetil Patrice Bergeron při hře Dallasu bez gólmana.

Detroit vstřelil už v čase 2:56 první gól zápasu. Kubalík přihrál z pravé strany bekhendem puk do předbrankového prostoru a Dylan Larkin kotouč usměrnil nad Vaněčkovu vyrážečku. New Jersey ale otočilo v rozmezí 12. až 25. minuty na 4:1.

Kubalík snížil ve třetí třetině střelou z mezikruží mezi betony Vaněčka a v klubové historii je prvním hráčem od doby Paula Coffeyho, který si připsal deset bodů v úvodních šesti zápasech za Red Wings. Legendární bek nasbíral v roce 1993 v prvních šesti startech také deset bodů (2+8).

New Jersey ale další drama nepřipustilo a konečnou podobu stanovil Jesper Bratt, který se stal s dvěma góly a přihrávkou první hvězdou zápasu. Devils zvítězili i bez Ondřeje Paláta, který ještě v pondělí odehrál téměř 21 minut, ale v Detroitu nenastoupil kvůli zranění v dolní části těla. Trenér Lindy Ruff řekl, že bližší informace o zdravotním stavu českého útočníka poskytnou den po zápase.

Brankář Devils Vítek Vaněček kryl dvacet střel a připsal si v novém působišti první výhru ve druhém startu od úvodní minuty. Vaněček si na druhý pokus už s Detroitem poradil. Se stejným soupeřem si po výměně z Washingtonu odbyl před deseti dny premiéru v dresu New Jersey a pustil tehdy pět branek z 22 střel.

Boston - Dallas 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky: 13. Pastrňák (Krejčí), 39. Hall (Pastrňák), 60. Bergeron - 22. Johnston. Střely na branku: 29:31. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Ullmark, 2. Pastrňák, 3. Hall (všichni Boston).

Columbus - Arizona 3:6 (0:2, 0:2, 3:2)

Branky: 47. J. Gaudreau, 58. K. Johnson, 60. Peeke - 10. a 28. Gostisbehere, 16. Kassian, 36. Guenther, 43. McBain, 60. Crouse. Střely na branku: 33:19. Diváci: 14.498. Hvězdy zápasu: 1. Gostisbehere, 2. Keller, 3. Ingram (všichni Arizona).

Detroit - New Jersey 2:6 (1:2, 0:2, 1:2)

Branky: 3. Larkin (Kubalík), 49. Kubalík - 21. a 57. Bratt, 12. Mercer, 16. J. Hughes, 25. Šarangovič, 56. Hischier. Střely na branku: 22:41. Vítek Vaněček odchytal za New Jersey celý zápas, inkasoval dvě branky z 22 střel a úspěšnost zásahů měl 90,91 procenta. Diváci: 16.546. Hvězdy zápasu: 1. Bratt, 2. J. Hughes, 3. Graves (všichni New Jersey).

Montreal - Minnesota 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Branky: 22. Caufield - 6. a 60. Eriksson Ek, 33. Duhaime. Střely na branku: 27:31. Diváci: 20.867. Hvězdy zápasu: 1. Duhaime (Minnesota), 2. Savard (Montreal), 3. F. Gaudreau (Minnesota).

NY Rangers - Colorado 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)

Branky: 39. Goodrow, 55. Fox - 12. Ničuškin, 41. O'Connor, rozhodující sam. nájezd Rodrigues. Střely na branku: 46:44. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Georgijev (Colorado), 2. Šesťorkin, 3. Goodrow (oba NY Rangers).

Chicago - Florida 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)

Branky: 3. Raddysh, 20. P. Kane, 36. Kurashev, 60. J. Toews - 52. Luostarinen, 53. M. Tkachuk. Střely na branku: 22:31. Diváci: 12.859. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane, 2. Kurashev, 3. Stalock (všichni Chicago).

Calgary - Pittsburgh 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)

Branky: 15. a 18. Kadri, 23. Huberdeau, 32. Michael Stone - 25. Malkin. Střely na branku: 36:33. Diváci: 17.628. Hvězdy zápasu: 1. Kadri, 2. Markström, 3. Michael Stone (všichni Calgary).

Seattle - Buffalo 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)

Branky: 3. Oleksiak, 6. Geekie, 25. Sprong, 37. McCann, 50. Beniers - 33. Cozens. Střely na branku: 24:16. Diváci: 17.151. Hvězdy zápasu: 1. Sprong, 2. B. Tanev, 3. M. Jones (všichni Seattle).

Los Angeles - Tampa Bay 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Branky: 8. Danault, 26. Vilardi, 34. Lizotte, 55. Kempe - 16. Hagel, 58. Kučerov. Střely na branku: 33:26. Diváci: 16.480. Hvězdy zápasu: 1. Vilardi, 2. Quick, 3. Danault (všichni Los Angeles).

San Jose - Vegas 2:4 (0:1, 2:0, 0:3)

Branky: 26. Sturm, 40. Nieto (Hertl) - 16. Kessel, 41. Theodore, 54. W. Karlsson, 55. Mark Stone. Střely na branku: 31:31. Diváci: 12.003. Hvězdy zápasu: 1. Theodore, 2. Kessel (oba Vegas), 3. Nieto (San Jose).

5. Winnipeg 6 3 0 3 16:17 6
6. Minnesota 6 2 1 3 22:28 5
7. Nashville 7 2 1 4 16:24 5
8. Arizona 6 2 0 4 19:29 4