Pastrňák zapsal gól a asistenci, bodoval i Zacha. Boston ale padl v Detroitu

12. 3. 2023 21:47
Hokejisté Bostonu den po domácím vítězství v NHL nad Detroitem prohráli na ledě Red Wings 3:5. Bruins k bodům nepomohly gól a nahrávka Davida Pastrňáka, jenž byl vyhlášen třetí hvězdou utkání, ani dvě asistence Pavla Zachy.
David Pastrňák marně stíhá skórujícího Moritze Seidera.
David Pastrňák marně stíhá skórujícího Moritze Seidera. | Foto: Reuters

Boston v sobotu porazil Detroit 3:2, oficiálně si zajistil postup do play off a už po 64 zápasech se dostal na 50 výher v sezoně, což se ještě žádnému týmu v historii NHL nepodařilo. Bruins dosáhli na rekordní výhru po obratu ze stavu 0:2, dnes si ale nechali soupeře utéct na rozdíl čtyř gólů a ztrátu navzdory velkému tlaku nedohnali.

Zápas se zdál prakticky rozhodnutý ve 36. minutě, kdy hostující Adam Erne zvýšil už na 4:0 pro Detroit. Za necelé dvě minuty ale vstřelil gól naděje domácí Matt Grzelcyk za asistence Pastrňáka a Zachy. Ve 44. minutě pak snížil na 2:4 Jake DeBrusk a ve 47. minutě krátce poté, co hostující Dylan Larkin v samostatném úniku trefil tyč, Pastrňák prostřelil Villeho Hussa a přiblížil Boston na rozdíl jediné branky.

Český kanonýr vstřelil po Zachově asistenci 46. gól v ročníku a napravil svou chybu při druhé inkasované brance z 27. minuty, kdy ho na útočné modré obral o puk Moritz Seider a v oslabení skóroval.

Nejlepší tým soutěže soupeře ve třetí třetině přestřílel 13:7, ale na vyrovnání nedosáhl. Necelou půl minutu před sirénou při hře hostů bez gólmana rozhodl do prázdné branky Andrew Copp.

Detroit - Boston 5:3 (1:0, 3:1, 1:2)

Branky: 13. Chiasson, 27. Seider, 31. Larkin, 36. Erne, 60. Copp - 37. Grzelcyk (Pastrňák, Zacha), 44. DeBrusk, 47. Pastrňák (Zacha). Střely na branku: 26:34. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Larkin, 2. Seider (oba Detroit), 3. Pastrňák (Boston).