Pastrňák ukončil gólové sucho vymetenou šibenicí, NHL už hraje i mladší Kaše

12. 12. 2019 6:35
David Pastrňák vstřelil 26. gól v sezoně, ale s Bostonem podlehl v duelu dvou nejlepších týmů ve Washingtonu 2:3. Havířovský rodák alespoň předčil v přímém souboji Alexandra Ovečkina, před nímž zvýšil náskok v tabulce střelců na pět tref. Pavel Francouz kryl v NHL 32 střel, dovedl Colorado k výhře 3:1 nad Philadelphií a stal se druhou hvězdou zápasu. V dresu poražených debutoval v David Kaše.

Colorado vedlo i díky dvěma gólům Mikka Rantanena 3:0 a Francouz živil až do 55. minuty naději na svou první nulu v NHL. O čisté konto připravila českého gólmana akce Jakuba Voráčka, po jehož přihrávce zpoza branky skóroval Claude Giroux. Kaše strávil na ledě necelých osm minut a Francouze prověřil dvěma střelami.

Pastrňák otevřel v desáté minutě skóre perfektní střelou z pravého kruhu, která se na cestě do branky otřela od břevna i tyče. Vzápětí zvýšil Patrice Bergeron, ale rozhodčí jeho branku odvolali po trenérské výzvě kvůli ofsajdu.

Obrat řídil ve druhé třetině dvěma trefami T. J. Oshie. Zejména gól na 2:1, u které mu asistoval Jakub Vrána, byl oku lahodící. Americký útočník se prosmýkl mezi dvěma obránci a bekhendem překonal Jaroslava Haláka.

Boston na začátku třetí třetiny vyrovnal zásluhou teče Seana Kuralyho. Ve 45. minutě ale rozhodl o výhře Washingtonu nejproduktivnější obránce soutěže John Carlson. Hráči z hlavního města USA vedou souěž už o pět bodů.

Připravujeme podrobnosti.

Výsledky NHL:

Washington - Boston 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Branky: 25. a 29. Oshie (na druhou Vrána), 45. Carlson - 10. Pastrňák, 43. Kuraly. Střely na branku: 25:32. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Oshie, 2. Carlson, 3. Holtby (všichni Washington).

Montreal - Ottawa 3:2 v prodl. (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)

Branky: 14. Cousins, 41. Tatar, 62. Chiarot - 45. B. Tkachuk, 54. C. Brown. Střely na branku: 29:37. Diváci: 21.055. Hvězdy zápasu: 1. Primeau, 2. Chiarot (oba Montreal), 3. B. Tkachuk (Ottawa).

Colorado - Philadelphia 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Branky: 37. a 43. Rantanen, 6. Calvert - 55. Giroux (Voráček). Střely na branku: 27:33. Pavel Francouz odchytal za Colorado celý zápas, inkasoval jeden gól z 33 střel a úspěšnost zásahů měl 96,97 procent. Diváci: 17.905. Hvězdy zápasu: 1. Rantanen, 2. Francouz, 3. MacKinnon (všichni Colorado).