Pastrňák slavil jako LeBron. Jsou si velmi podobní, prohlásil Marchand

ČTK ČTK
2. 1. 2019 8:33
Nový rok otevřel v NHL tradiční zápas Winter Classic pod širým nebem, v němž Boston před zraky 76 126 diváků porazil Chicago 4:2. Největší hvězdou souboje se stal David Pastrňák, který zaznamenal gól a asistenci. Havířovský rodák na sebe upozornil i oslavou své 24. branky v sezoně, kdy napodobil basketbalistu LeBrona Jamese.
Winter Classic NHL 2019, Chicago - Boston: David Pastrňák ujíždí s pukem Duncanu Keithovi.
Winter Classic NHL 2019, Chicago - Boston: David Pastrňák ujíždí s pukem Duncanu Keithovi. | Foto: Reuters

Pastrňák vyrovnal ve 13. minutě v přesilové hře na 1:1. Následně začal střídavě podupávat nohama a mávat rukama.

"Trochu mě to zaskočilo. Nikdy předtím to neudělal. Když se vám podaří skórovat v takovém utkání, můžete si dělat, co chcete. Pasta a LeBron si jsou velmi podobní," prohlásil z legrace Pastrňákův spoluhráč Brad Marchand, který trefou do prázdné branky zpečetil konečný výsledek. Za Bruins si připsal nahrávku i David Krejčí, v dresu poražených Blackhawks zase David Kämpf.

Jedinečnost venkovního utkání popsal útočník Bostonu Patrice Bergeron. "Je to sice pořád základní část, ale když nastoupíte před 76 tisíci diváky v přímém přenosu na celostátní televizi, má to úplně jiný význam," uvedl třiatřicetiletý Kanaďan, jenž si z duelu odnesl stejnou bodovou bilanci jako Pastrňák.

Více diváků se na zápas NHL sešlo pouze 1. ledna 2014, kdy souboj mezi Detroitem a Torontem na Michigan Stadium zhlédlo 105 491 diváků.

Podle bostonského brankáře Tuukky Raska se Winter Classic nesmazatelně zapsalo do paměti hráčů. "Tohle jsou chvíle, za které budete rádi a které si budete chovat v srdci, až skončíte s kariérou a ohlédnete se," prohlásil Fin, který k triumfu Bruins přispěl 36 zákroky.

"Jakmile diváci začali zpívat hymnu, přeběhl nám mráz po zádech. Bylo úžasné podívat se kolem sebe a vychutnat si to, protože nikdo z nás neví, jestli si takové utkání ještě někdy zahrajeme," poznamenal autor vítězné trefy Sean Kuraly.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Bývalá hlavní hygienička Rážová vede hygienu v motolské nemocnici

Bývalá hlavní hygienička Jarmila Rážová vede od začátku května oddělení nemocniční hygieny a epidemiologie v pražské Fakultní nemocnici Motol. Na pozici vystřídala Vilmu Benešovou, která odešla do důchodu. Zpravodajskému webu Seznam Zprávy to potvrdila mluvčí největší české nemocnice Pavlína Danková. Hlavní hygieničkou, která je současně náměstkyní ministra zdravotnictví, byla Rážová od loňského června do poloviny letošního března. Funkci, ze které byla odvolána, po ní převzala Pavla Svrčinová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy