Pastrňák se zasekl. Znovu nedal gól, po jeho nahrávkách Boston v Ottawě jen snižoval

10. 12. 2019 6:43
Už čtyři zápasy čeká na gól nejlepší kanonýr hokejové NHL David Pastrňák. Český útočník Bostonu se neprosadil ani v Ottawě a jeho celek podlehl 2:5.
Jake DeBrusk (v bílém) se po střele Davida Pastrňáka jednou prosadil před brankou Ottawy, Boston ale na ledě Senators neuspěl | Foto: Reuters

Pastrňák se tentokrát předvedl alespoň jako nahrávač, podílel se na obou trefách Bruins. V 18. minutě parádně při přečíslení předložil puk Bergeronovi, který snadno snížil na 1:2.

Parádní Pastrňákova asistence:

Senátoři ale v dalším průběhu odskočili o další dva góly, dvě minuty před koncem dorazil Pastrňákovu střelu DeBrusk, ovšem soupeř při power play definitivně rozhodl.

Alexandr Ovečkin z Washington se v tabulce střelců přiblížil Pastrňákovi na rozdíl čtyř branek. Ruský kanonýr zaznamenal svůj 21. přesný zásah v ročníku při domácí prohře 2:5 s Columbusem.

Michael Frolík pomohl jednou brankou k vítězství Calgary na ledě Colorada 5:4 v prodloužení a ukončil svůj 22 zápasů trvající gólový půst. Radoval se tak z úspěšného výsledku spolu s brankářem Davidem Rittichem, který předčil v souboji krajana Pavla Francouze.

Frolík se prosadil ve 42. minutě po brejku a po přihrávce Tobiase Riedera do odkryté branky zvýšil na 4:2 pro Flames.

Frolíkova trefa:

Na gól čekal od 15. října, kdy se podílel na domácí výhře nad Philadelphií 3:1. Od té doby si jednatřicetiletý kladenský odchovanec připsal jen jednu asistenci. Celkem má na kontě v sezoně z 30 utkání pět bodů za dvě branky a tři přihrávky.

Duel rozhodl v čase 62:09 Sean Monahan a Francouz nezabránil první prohře Avalanche po šesti vítězných duelech 28 úspěšnými zákroky. Stejný počet jich měl i Rittich a Calgary vyhrálo popáté v řadě.

Výsledky NHL:

Ottawa - Boston 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)

Branky: 16. a 60. Duclair, 2. Anisimov, 22. Tierney, 58. Pageau - 18. Bergeron (Pastrňák), 58. DeBrusk (Pastrňák). Střely na branku: 28:40. Diváci: 13.894. Hvězdy zápasu: 1. Duclair, 2. A. Nilsson, 3. Tierney (všichni Ottawa).

Colorado - Calgary 4:5 v prodl. (1:0, 1:2, 2:2 - 0:1)

Branky: 5. Graves, 31. Ničuškin, 44. MacKinnon, 51. Donskoi - 30. D. Ryan, 37. M. Tkachuk, 41. Mangiapane, 42. Frolík, 63. Monahan. Střely na branku: 32:33. Francouz (Colorado) odchytal celý zápas, inkasoval pět gólů z 33 střel a úspěšnost zásahů měl 84,8 procenta. Rittich (Calgary) odchytal celý zápas, inkasoval čtyři góly z 32 střel a úspěšnost zásahů měl 87,5. Diváci: 17.588. Hvězdy zápasu: 1. Monahan, 2. M. Tkachuk (oba Calgary), 3. Graves (Colorado).

Tampa Bay - NY Islanders 1:5 (0:0, 1:2, 0:3)

Branky: 36. Stamkos - 48. a 55. B. Nelson, 27. Johnston, 29. Josh Bailey, 57. A. Lee. Střely na branku: 32:24. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. B. Nelson, 2. Varlamov (oba NY Islanders), 3. Shattenkirk (Tampa Bay).

Washington - Columbus 2:5 (0:1, 0:1, 2:3)

Branky 41. Ovečkin, 58. Bäckström - 4. a 59. Atkinson, 27. R. Murray, 47. Riley Nash, 51. Bjorkstrand. Střely na branku: 39:38. Diváci: 17.588. Hvězdy zápasu: 1. Korpisalo, 2. Atkinson (oba Columbus), 3. Ovečkin (Washington).

4. Dallas 31 17 3 11 82:76 37
5. Minnesota 30 14 4 12 90:98 32
6. Nashville 28 13 5 10 95:92 31
7. Chicago 30 12 6 12 83:93 30