Pastrňák nadchl krásným sólem v duelu proti Seattlu, trefil se i Krejčí

24. 2. 2023 7:14
David Pastrňák a David Krejčí přispěli v NHL shodně gólem a přihrávkou k výhře hokejistů Bostonu 6:5 na ledě Seattlu. Vítězství podpořil asistencí i Pavel Zacha.
David Pastrňák přijímá gratulace od Brandona Carla
David Pastrňák přijímá gratulace od Brandona Carla | Foto: Reuters

Boston prohrával 0:1 a 1:2, ale vyrovnal po akcích českých hráčů. Po přihrávkách Pastrňáka a Zachy se nejdříve prosadil ve 12. minutě z levého kruhu Krejčí. Na začátku druhé třetiny udeřil Pastrňák po elegantním sólu. Havířovský rodák převzal na červené čáře u levého mantinelu puk od Krejčího a zajel do útočného pásma, kde oklamal kličkou Adama Larssona. Povedeným manévrem se dostal před branku a celý průnik zakončil 42. gólem sezony.

Boston ještě v prostřední třetině vedl trefami Brada Marchanada a Patrice Bergerona 3:2 a 4:3. Seattle ale vždy brzy kontroval a v 56. minutě jej přiblížil Jaden Schwartz k výhře trefou na 5:4. Za 29 sekund ale vyrovnal Branden Carlo a v čase 58:22 rozhodl Jake DeBrusk o výhře lídra NHL.

Jednou trefou se podíleli Filip Zadina a Filip Hronek, jemuž asistoval Dominik Kubalík, na výhře Detroitu 4:1 nad New Yorkem Rangers.

Zadina rychle odpověděl na vyrovnávací branku Rangers a upravil ve 28. minutě svým druhým gólem sezony skóre na 2:1. Český útočník, jehož minule nahradil v sestavě Jakub Vrána, překonal Jaroslava Haláka střelou z levého kruhu nad lapačku. Hronek přidal na začátku poslední třetiny čtvrtý gól týmu, když se prosadil v přesilové hře střelou zápěstím od modré čáry.

New Jersey zdolalo Los Angeles 4:3 v prodloužení i díky 19 zákrokům Vítka Vaněčka, který si připsal navíc asistenci u vítězné branky. Devils prohrávali po úvodní třetině 0:2 a ještě v poslední minutě 2:3. Při risku bez gólmana ale Jack Hughes poslal zápas do prodloužení, které rozhodl svou druhou trefou v zápase Dawson Mercer. Vaněček si připsal asistenci za přihrávku Dougie Hamiltonovi, který s Mercerem vyšachoval obranu Los Angeles.

Druhý den po sobě chytal Daniel Vladař a zastavil 25 střel Vegas, ale nezabránil porážce Calgary 3:4 v prodloužení. Vladař o den dříve vychytal výhru 6:3 na ledě Arizony a ve Vegas držel čisté konto až do 35. minuty, v níž ho překonal v přesilové hře Jack Eichel z levého kruhu a snížil na 1:2. Calgary odskočilo ještě v prostřední třetině do dvougólového trháku, ale domácí zápas otočili. Kontaktní gól dal z rychlého protiútoku Zach Whitecloud, po závaru před brankou vyrovnal William Carrier a prodloužení ukončil z dorážky Alex Pietrangelo.

Martin Kaut skóroval poprvé od výměny z Colorada do San Jose. Gólem, na který mu přihrál Tomáš Hertl, jen zmírnil porážku 2:6 s Nashvillem.

NHL: Tampa Bay - Buffalo 5:6 v prodl., New Jersey - Los Angeles 4:3 v prodl., Pittsburgh - Edmonton 2:7, Washington - Anaheim 2:4, Detroit - NY Rangers 4:1, St. Louis - Vancouver 2:3 v prodl., Vegas - Calgary 4:3 v prodl., Columbus - Minnesota 0:2, Seattle - Boston 5:6, San Jose - Nashville 2:6.