Aktualizováno 14. 10. 2019 23:40
Útočník David Pastrňák poprvé v kariéře v NHL vstřelil čtyři góly v jednom zápase a v dnešním odpoledním utkání pomohl k vítězství Bostonu 4:2 nad Anaheimem. Trojnásobný vítěz Zlaté hokejky zaznamenal čtyři branky v zápase elitní zámořské ligy jako třináctý Čech v historii a první od Tomáše Hertla, jemuž se to podařilo před šesti lety.
David Pastrňák.
David Pastrňák. | Foto: Reuters

Třiadvacetiletý Pastrňák skóroval v každé třetině. Poprvé se trefil v přesilovce v 5. minutě bez přípravy z levého kruhu, druhou branku přidal ve 32. minutě z druhé strany opět "z první". Svou pohotovost havířovský rodák osvědčil ve 43. minutě dorážkou po buly a završil pátý hattrick kariéry. Střelecké představení pak zakončil o dvě minuty později opět v přesilové hře do odkryté branky po krásné nabídce Brada Marchanda.

Podívejte se na všechny čtyři góly Davida Pastrňáka:

Na čtyři góly Pastrňák potřeboval jen pět střel a svou bilanci v sezoně upravil na šest branek v šesti zápasech. Navzdory tomu, že ročník NHL nemá za sebou ani dva týdny, je český hokejista už třetím čtyřgólovým střelcem po Anthonym Manthovi z Detroitu a Jamesi Nealovi z Edmontonu.

Hůře dopadl zápas pro druhého českého útočníka Bruins Davida Krejčího, jenž pravděpodobně kvůli zranění na začátku druhé třetiny odstoupil.

Boston vyhrál páté z šesti utkání v sezoně a je druhý v tabulce Východní konference.

Pastrňák byl vyhlášen největší hvězdou večera, ocenění pro druhou hvězdu zápasu získal Pavel Zacha z New Jersey. Centr čtvrtého útoku Devils se v utkání proti Floridě poprvé v sezoně zapsal mezi střelce a k tomu si připsal dvě asistence. Zacha ve 22. minutě po prudké přihrávce Taylora Halla zvýšil už na 4:1, ale New Jersey třígólové vedení nestačilo. Hostující Panthers skóre pěti góly otočili a zvítězili 6:4.

Úřadující vítězové Stanley Cupu ze St. Louis přišli v závěru o výhru na ledě New York Islanders, kde do 55. minuty vedli 2:0. V čase 59:33 vyrovnal na 2:2 domácí Mathew Barzal a v druhé minutě prodloužení rozhodl Devon Toews.

První vítězství v sezoně si v pátém utkání připsala Minnesota, jež vyhrála v Ottawě 2:0. Alex Stalock potřeboval na šesté čisté konto v kariéře 26 zákroků.

Boston - Anaheim 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Branky: 5., 32., 43. a 45. Pastrňák - 38. Rakell, 57. Henrique. Střely na branku: 23:32. Diváci: 17.193. Hvězdy zápasu: 1. Pastrňák, 2. Halák, 3. Marchand (všichni Boston).

Ottawa - Minnesota 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Branky: 50. V. Rask, 58. Parise. Střely na branku: 26:35. Diváci: 11.500. Hvězdy zápasu: 1. Stalock, 2. V. Rask (oba Minnesota), 3. Anderson (Ottawa).

New Jersey - Florida 4:6 (2:1, 2:2, 0:3)

Branky: 3. Hall (Zacha), 20. Bratt (Zacha), 21. Butcher, 22. Zacha - 30. a 40. Connolly, 1. Huberdeau, 41. Weegar, 48. Acciari, 56. Dadonov. Střely na branku: 21:34. Diváci: 13.208. Hvězdy zápasu: 1. Connolly (Florida), 2. Zacha (New Jersey), 3. Acciari.

NY Islanders - St. Louis 3:2 v prodl. (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)

Branky: 55. B. Nelson, 60. Lee, 62. D. Toews - 7. B. Schenn, 46. Tarasenko. Střely na branku: 32:23. Diváci: 10.355. Hvězdy zápasu: 1. Barzal, 2. D. Toews (oba Islanders), 3. B. Schenn (St. Louis).

Buffalo - Dallas 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Branky: 27. Olofsson, 38. Reinhart, 45. Skinner (Sobotka), 47. M. Johansson. Střely na branku: 22:25. Diváci: 16.595. Hvězdy zápasu: 1. Hutton, 2. Olofsson, 3. Reinhart (všichni Buffalo).