Pastrňák přispěl k výhře Bostonu tentokrát jako nahrávač. Asistoval i Krejčí

Aktualizováno 8. 11. 2022 8:57
Hokejový útočník David Krejčí odehrál druhý zápas po zranění a asistencí pomohl Bostonu k výhře 3:1 nad St. Louis. Jednou nahrávkou se do statistik zapsal také David Pastrňák, jenž je s dvaceti body třetím nejproduktivnějším hráčem NHL. V zápasech bez českého zastoupení Calgary podlehlo NY Islanders 3:4 v prodloužení a Washington zdolal Edmonton 5:4.
David Pastrňák krouží za brankou St. Louis
David Pastrňák krouží za brankou St. Louis | Foto: Reuters

Pastrňák v přesilové hře připravil první branku pro Jakea DeBruska. Havířovský rodák na úrovni brankové čáry zamíchal s pukem, zadovkou našel osamoceného kanadského útočníka a ten střelou na zadní tyč otevřel skóre. Pastrňák bodoval po jednozápasové pauze a s náskokem tří bodů na druhého Martina Nečase (7+10) vede produktivitu českých hokejistů.

"Tušil jsem, že ke mně puk projde. Nevěděl jsem, jak to udělá, ale věřil jsem tomu, že najde skulinku, kterou ho ke mně dostane." řekl o Pastrňákově akci DeBrusk.

St. Louis v polovině zápasu zásluhou Braydena Schenna srovnalo, ale Boston si v 53. minutě pomohl další přesilovkou. Nahození Krejčího, jenž byl na marodce se zraněním v horní části těla, se odrazilo k Bradu Marchandovi, posunul puk mezi kruhy a vybídl ke skórování kapitána Patrice Bergerona.

Jedenáctou výhru v sezoně pečetil tři a půl minuty před koncem Trent Frederic, jehož nenápadná střela skončila i díky cloně Tomáše Noska až za brankářem Jordanem Binningtonem. Boston na domácím ledě vyhrál i sedmý zápas sezony a udržel se v čele Východní konference. "Fanoušci byli opět skvělí. Je opravdu zábava hrát v TD Garden," chválil Frederic.

Blues se v úvodu sezony trápí. Prohráli posedmé za sebou a s pouhými šesti body jsou společně s Columbusem na chvostu celé NHL. "Není to o tom, že bychom se nesnažili. Myslím, že to jsme dnes potvrdili. Tvrdě jsme bojovali, ale opět jsme nedokázali vstřelil dost branek. Musíme najít způsob, jak dávat více gólů," řekl Brayden Schenn, jenž je s deseti body nejproduktivnějším hráčem St. Louis.

Nedaří se ani hokejistům Calgary, kteří podlehli NY Islanders 3:4 v prodloužení a protáhli sérii porážek na pět utkání. K jejímu ukončení nepomohly Flames ani dva góly Mikaela Backlunda. Český brankář Daniel Vladař zůstal potřetí za sebou pouze na třídačce.

"Udělali jsme několik chyb, které nás stály zápas. Nejspíše to plyne z našeho rozpoložení, které v posledních duelech není úplně dobré. Myslím si však, že jedna výhra může všechno změnit," hledal východisko z první krize Backlund.

Calgary na ledě Islanders po dvou třetinách vedlo 3:1, jediná minuta ale "Ostrovanům" stačila k tomu, aby stav srovnali. V polovině třetího dějství smazali ztrátu Anders Lee a Kyle Palmieri a v prodloužení rozhodl o výhře Islanders Noah Dobson. "Důležité vítězství. Prvních 40 minut se nám nepovedlo, ale branka na 2:3 nás nastartovala a my nakonec dokázali zápas otočit. Nebyl to hezký výkon, ale důležité jsou dva body," řekl Dobson.

V posledních zápasech ztrácí i druhý celek z kanadské Alberty. Edmonton nestačil na Washington a prohrál potřetí za sebou. Čtyřmi body řídil výhru Capitals 5:4 Jevgenij Kuzněcov.

Washington rozhodl čtyřmi přesilovkovými trefami. "Opravdu nemůžeme očekávat, že vyhrajeme, když dostaneme čtyři góly v oslabení. Dnes jsme bránili opravdu špatně," zlobil se trenér Oilers Jay Woodcroft. Lídři ligové produktivity Connor McDavid a Leon Draisaitl zakončili zápas se shodnou bilancí 1+1 a odskočili třetímu Pastrňákovi na rozdíl sedmi, respektive pěti bodů.

Výsledky NHL:

Boston - St. Louis 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Branky: 14. DeBrusk (Pastrňák), 53. Bergeron (Krejčí), 57. Frederic - 32. B. Schenn. Střely na branku: 37:26. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Bergeron, 2. Marchand, 3. Clifton (všichni Boston).

Washington - Edmonton 5:4 (1:0, 3:2, 1:2)

Branky: 19. a 21. D. Strome, 33. a 59. Kuzněcov, 35. Ovečkin - 35. a 59. Nugent-Hopkins, 29. McDavid, 43. Draisaitl. Střely na branku: 31:29. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Kuzněcov, 2. D. Strome, 3. Gustafsson (všichni Washington).

NY Islanders - Calgary 4:3 v prodl. (1:2, 0:1, 2:0 - 1:0)

Branky: 13. Aho, 51. Lee, 52. Palmieri, 64. Dobson - 12. a 35. Backlund, 17. E. Lindholm. Střely na branku: 32:46. Diváci: 15.722. Hvězdy zápasu: 1. Dobson, 2. Barzal (oba NY Islanders), 3. Backlund (Calgary).

4. Chicago 12 5 2 5 34:39 12
5. Minnesota 11 5 1 5 35:40 11
6. Nashville 12 5 1 6 34:40 11
7. Arizona 11 4 1 6 31:45 9
8. St. Louis 10 3 0 7 22:38 6