Králem střelců NHL už je Ovečkin, Pastrňáka překonal hattrickem. Kaše zazářil

5. 2. 2020 6:41
Davida Pastrňáka na čele tabulky nejlepších kanonýrů NHL vystřídal Alexander Ovečkin. Útočník Ondřej Kaše přispěl v NHL gólem v základní hrací době i v rozstřelu k výhře Anaheimu 3:2 po nájezdech v Ottawě a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.
Alexander Ovečkin se hattrickem vyšvihl do čela tabulky střelců
Alexander Ovečkin se hattrickem vyšvihl do čela tabulky střelců | Foto: Reuters

David Krejčí podpořil brankou vítězství Bostonu 4:0 nad Vancouverem. Jeho spoluhráč David Pastrňák nebodoval a v čele tabulky střelců soutěže ho vystřídal Alexandr Ovečkin, který hattrickem zařídil obrat Washingtonu v utkání s Los Angeles z 1:2 na konečných 4:2.

Martin Nečas zmírnil trefou v 57. minutě porážku Caroliny 3:6 na ledě St. Louis. Petr Mrázek zůstal v brance Hurricanes celý zápas i přes šest inkasovaných gólů a v utkání kryl dvacet střel. Také David Rittich si připsal prohru, s Calgary doma podlehl San Jose 1:3. Ondřej Palát pomohl dvěma asistencemi k výhře Tampy Bay 4:2 nad Vegas. V dresu vítězů odstoupil už po třech střídáních z utkání Jan Rutta, který utrpěl zranění v dolní části těla.

Kaše před gólovou akcí nejdříve nahrával Maxi Jonesovi, který ale minul odkrytou branku. Český útočník se dostal k odraženému kotouči od zadního mantinelu a pohotovou dorážkou dostal Anaheim ve 34. minutě do vedení 2:1. Ottawa na začátku třetí třetiny podruhé v zápase vyrovnala, ale rozstřel ovládli hosté. Kaše se v první sérii prosadil bekhendovou kličkou a výhru stvrdil Rickard Rakell.

Boston vstřelil v úvodních dvou třetinách po jedné brance a v 55. minutě zvýšil Krejčí střelou z mezikruží na 3:0. Aktivní Pastrňák vyslal sedm střel, ale neujala se žádná a zůstal na 38 gólech. To Ovečkin v rozmezí 55. až 59. minuty vstřelil tři góly a hattrick nasázel potřetí v posledních šesti zápasech. Ruský kanonýr má na kontě čtyřicet zásahů a tuto metu překonal v NHL už pojedenácté. Ze střídačky sledoval výhru Washingtonu Vít Vaněček.

Mrázek inkasoval už ve třetí minutě z dorážky a další čtyři branky pustil během 22. až 32. minuty, v nichž St. Louis odkočilo na 5:1. Po dvou gólech obhájce Stanleyova poháru vstřelili Brayden Schenn a Zach Sanford, který ve třetí třetině zvýšil na 6:1. Carolina v závěru alespoň výsledek zkorigovala a skóre uzavřel Nečas v přesilové hře střelou z levého kruhu, kterou ještě tečoval bránící hráč.

Výsledky NHL:

Boston - Vancouver 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Branky: 15. Coyle, 36. Marchand, 55. Krejčí, 59. Kuhlman. Střely na branku: 42:25. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. T. Rask (Boston), 2. Markström (Vancouver), 3. McAvoy (Boston).

Buffalo - Colorado 1:6 (1:2, 0:4, 0:0)

Branky: 20. S. Reinhart - 14. Girard, 14. Burakovsky, 21. Kadri, 25. Zadorov, 31. Ničuškin, 33. Rantanen. Střely na branku: 24:27. Diváci: 16.859. Hvězdy zápasu: 1. Burakovsky, 2. Ničuškin, 3. Kadri (všichni Colorado).

Tampa Bay - Vegas 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)

Branky: 11. B. Point, 18. T. Johnson (Palát), 51. Stamkos, 60. Killorn (Palát) - 16. Carrier, 44. Stastny. Střely na branku: 18:29. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij, 2. B. Point, 3. Stamkos (všichni Tampa Bay).

New Jersey - Montreal 4:5 po sam. nájezdech (1:0, 2:2, 1:2 - 0:0)

Branky: 22. a 60. Palmieri, 10. Wood, 27. Bratt (Zacha) - 34. Armia, 38. N. Thompson, 48. Cousins, 50. Folin, rozhodující sam. nájezd Kovalčuk. Střely na branku: 24:36. Diváci: 13.283. Hvězdy zápasu: 1. Kovalčuk (Montreal), 2. Palmieri, 3. Bratt (oba New Jersey).

NY Islanders - Dallas 4:3 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)

Branky: 2. a 63. Beauvillier, 34. Brassard, 57. Barzal - 15. Gurjanov, 33. Dickinson, 47. J. Klingberg. Střely na branku: 41:31. Diváci: 10.128. Hvězdy zápasu: 1. Beauvillier, 2. Barzal (oba NY Islanders), 3. Dickinson (Dallas).

Washington - Los Angeles 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)

Branky: 54., 55. a 59. Ovečkin, 28. Carlson - 16. a 52. Carter. Střely na branku: 24:31. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin, 2. Holtby, 3. Carlson (všichni Washington).

Columbus - Florida 1:0 v prodl.

Branka: 62. Werenski. Střely na branku: 45:32. Diváci: 17.811. Hvězdy zápasu: 1. Merzlikins, 2. Werenski (oba Columbus), 3. Bobrovskij (Florida).

Ottawa - Anaheim 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)

Branky: 25. Batherson, 44. Anisimov - 34. a rozhodující sam. nájezd O. Kaše, 10. N. Ritchie. Střely na branku: 32:28. Diváci: 9.238. Hvězdy zápasu: 1. O. Kaše, 2. Gibson (oba Anaheim), 3. Batherson (Ottawa).

St. Louis - Carolina 6:3 (1:0, 4:1, 1:2)

Branky: 22. a 51. Sanford, 28. a 32. B. Schenn, 3. Blais, 25. Parayko - 27. Aho, 53. McGinn, 57. Nečas. Střely na branku: 26:28. Petr Mrázek odchytal za Carolinu celý zápas, inkasoval šest branek z 26 střel a úspěšnost zásahů měl 76,92 procenta. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. B. Schenn, 2. Sanford, 3. R. O'Reilly (všichni St. Louis).

Minnesota - Chicago 3:2 v prodl. (0:0, 2:0, 0:2 - 1:0)

Branky: 24. a 36. Fiala, 63. Dumba - 47. Boqvist, 57. Määttä. Střely na branku: 34:29. Diváci: 17.341. Hvězdy zápasu: 1. Dumba, 2. Fiala, 3. M. Foligno (všichni Minnesota).

Winnipeg - Nashville 1:2 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)

Branky: 3. Appleton - 18. Bonino, 62. Mikael Granlund. Střely na branku: 34:36. Diváci: 15.325. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck (Winnipeg), 2. Saros (Nashville), 3. Appleton (Winnipeg).

Calgary - San Jose 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

Branky: 21. J. Gaudreau - 24. Burns, 29. E. Kane, 48. Labanc. Střely na branku: 31:26. David Rittich odchytal za Calgary 58:07 minuty, inkasoval tři góly z 26 střel a úspěšnost zásahů měl 88,46 procenta. Diváci: 18.131. Hvězdy zápasu: 1. Dell, 2. Thornton (oba San Jose), 3. Michael Stone (Calgary).

Arizona - Edmonton 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Branky: 25. Garland, 27. Crouse, 58. Dvorak. Střely na branku: 27:30. Diváci: 14.725. Hvězdy zápasu: 1. Raanta, 2. Garland, 3. Hall (všichni Arizona).