Aktualizováno 8. 12. 2016 9:29
Útočník Bostonu David Pastrňák dál nahání dvojici nejlepších střelců NHL Sidneyho Crosbyho a Patrika Laineho. V utkání proti Washingtonu vstřelil český hokejista svůj šestnáctý gól v sezoně, když přispěl k obratu z 0:3 na 3:3. V prodloužení ale Bruins nakonec prohráli. O vítězství Anaheimu 6:5 proti Carolině rozhodl proměněným samostatným nájezdem Ondřej Kaše, který si v základní hrací době připsal ještě asistenci.
Podívejte se na gól Davida Pastrňáka, který si s přehledem poradil s gólmanem Capitals Holtbym! | Video: YouTube

Washington - David Pastrňák vstřelil v utkání proti Washingtonu svůj šestnáctý gól v letošní sezoně NHL. Hokejisté Bostonu i díky němu získali ve Washingtonu aspoň bod za prohru 3:4 v prodloužení. Pro Bruins to byl přitom už téměř ztracený zápas, ještě na začátku 37. minuty totiž prohrávali 0:3.

Formu potvrdil také Ondřej Kaše, který gólem v penaltovém rozstřelu zařídil výhru Anaheimu 6:5 po nájezdech nad Carolinou.

Nadějný náskok získali Capitals proti Bostonu zásluhou dvou gólů Justina Williamse. Ten skóroval už po 23 sekundách první třetiny, podruhé se trefil v osmé minutě. Třetí gól přidal ve 26. minutě Daniel Winnik a zdálo se, že domácí míří k pohodlnému triumfu. Hosté se však nadechli k velkému náporu, když ve druhé a třetí třetině dohromady přestříleli soupeře v poměru 23:6.

Ztrátu dokázali umazat dvěma góly ještě do druhé přestávky. V čase 36:35 poprvé překonal Bradena Holtbyho v brance Washingtonu Dominic Moore, minutu před druhou sirénou se prosadil i Pastrňák, který ve středním pásmu vypíchl puk Jevgeniji Kuzněcovovi a samostatný nájezd zakončil střelou mezi betony. V tabulce střelců NHL jsou před ním jen Sidney Crosby a Patrik Laine se 17 góly.

Ve 49. minutě vyrovnal v přesilové hře obránce Colin Miller. Capitals za celou třetí třetinu vystřelili jen dvakrát na branku, v prodloužení jim pak stačil jediný pokus, aby nakonec vítězství strhli na svou stranu. Rozhodl o něm v 62. minutě při přečíslení dva na jednoho Nicklas Bäckström. "Pokaždé, když dovolíte soupeři dohnat tříbrankové manko, není to dobrá vizitka. Je potřeba uznat, že Boston nás ve druhé a třetí třetině jasně přehrál a abychom byli upřímní, dva body jsme získali jen se štěstím," řekl autor rozhodujícího gólu.

"Ze začátku to nebylo z naší strany ono, ale pak hráči zabojovali a dokázali se dostat zpátky do zápasu. Takže myslím, že ve finále naše mužstvo odvedlo velmi dobrý výkon," uvedl trenér Bostonu Claude Julien. "Myslím, že nakonec jsme si možná zasloužili získat oba body, ale proti takovému soupeři je cenný i jeden," dodal Julien.

Anaheim v utkání s Carolinou, v jejímž dresu přihrál na jeden gól Andrej Nestrašil, třikrát prohrával o dvě branky 1:3, 2:4 a ještě čtyři minuty před koncem 3:5. Pak však Kačeři během 91 sekund smazali manko dvěma góly, aniž by se museli odhodlat k power play, a obrat dokonali v nájezdech.

Autorem vyrovnávací branky byl Corey Perry, který se trefil poprvé od 25. října. "Je to krásný pocit, když se puk konečně zastaví až o síť v brance, a ne o gólmana," radoval se vyhlášený kanonýr, který v minulé sezoně nastřílel 34 gólů. V tomto ročníku skóroval popáté.

Hrdinou penaltového rozstřelu se stal Kaše, který si už předtím připsal asistenci u gólu na 2:3. Jednadvacetiletý rodák z Kadaně se dostal na řadu ve čtvrté sérii a brankáře Cama Warda si vychutnal svou specialitou - blafákem do bekhendu.

Kaše proměnil i svůj druhý nájezd v sezoně, tentokrát však konečně znamenal vítězství. Anaheim totiž prohrál všech pět předchozích zápasů, které se nerozhodly v základní hrací době.

Potřetí za sebou prohráli hokejisté Toronta, kteří podlehli 2:3 Minnesotě. Hráči Maple Leafs přitom ve třetí třetině přestříleli hosty v poměru 17:3, nedokázali však vyzrát na skvěle chytajícího Devana Dubnyka, který v letošní sezoně ani v jednom z dvaceti zápasů neinkasoval více než tři góly.

NHL:

Toronto - Minnesota 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Branky: 17. B. Smith, 31. Bozak - 9. Zucker, 15. Stewart, 22. E. Staal. Střely na branku: 37:20. Diváci: 18.944. Hvězdy zápasu: 1. E. Staal (Minnesota), 2. Bozak (Toronto), 3. Dubnyk (Minnesota).

Washington - Boston 4:3 v prodl. (2:0, 1:2, 0:1 - 1:0)

Branky: 1. a 8. Justin Williams, 26. Winnik, 62. Bäckström - 37. Moore, 40. Pastrňák, 49. Miller. Střely na branku: 20:34. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Bäckström, 2. Justin Williams, 3. Alzner (všichni Washington).

San Jose - Ottawa 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)

Branky: 29. Couture, 47. Burns - 4. Stone, 8. Karlsson, 59. Kelly, 60. Pageau. Střely na branku: 37:17. Diváci: 17.349. Hvězdy zápasu: 1. Kelly, 2. Pageau, 3. Karlsson (všichni Ottawa).

Anaheim - Carolina 6:5 po sam. nájezdech (1:1, 1:2, 3:2 - 0:0)

Branky: 17. Cogliano, 34. Noesen (Kaše), 49. Kesler, 57. Ritchie, 58. Perry, rozh. nájezd Kaše - 20. a 50. Teräväinen, 29. McClement, 31. Aho, 45. Pesce (Nestrašil). Střely na branku: 38:34. Diváci: 14.582. Hvězdy zápasu: 1. Kesler, 2. Cogliano (oba Anaheim), 3. Teräväinen (Carolina).