Pastrňák oslavil návrat jedenáctým gólem sezony, Plekanec nahrával

25. 11. 2016 6:44
Branka českého útočníka Davida Pastrňáka ale nebyla hokejistům Bostonu Bruins nic platná, na ledě Ottawy prohráli 1:3. To Montreal Tomáše Plekance se radoval z výhry.
Radost Davida Pastrňáka a jeho spoluhráčů.
Radost Davida Pastrňáka a jeho spoluhráčů. | Foto: Reuters

New York - Svůj jedenáctý gól v sezoně vstřelil při návratu do sestavy Bostonu útočník David Pastrňák, Bruins ale čtvrteční utkání NHL na ledě Ottawy prohráli 1:3. Po sedmi zápasech, v nichž vyšel bodově naprázdno, se zapsal do statistik Tomáš Plekanec, jenž si připsal asistenci u vítězného gólu hokejistů Montrealu, kteří porazili 2:1 Carolinu.

Pastrňák, který vynechal předchozí tři duely kvůli zranění v horní části těla, se prosadil deset sekund před koncem první třetiny. V přesilové hře se k němu odrazil puk po nepřehledné situaci před brankou a dvacetiletý mladík jej z otočky bekhendem poslal do odkryté sítě. Jenže ve 34. minutě vyrovnal Mark Stone a ve třetí třetině strhli Senatos dvěma góly vítězství na svou stranu.

Nejprve ve 47. minutě dostal domácí do vedení svou první trefou v sezoně obránce Chris Wideman, jehož střelu od modré čáry nechtěně tečoval tělem hostující útočník Dominic Moore. O čtyři minuty později ztratil David Krejčí puk v útočném pásmu a Kyle Turris z rychlého protiútoku zvýšil na konečných 3:1. Bruins si tak připsali druhou porážku za sebou a třetí z posledních čtyř zápasů.

"Celý zápas jsme byli slabí na puku a dělali jsme špatná rozhodnutí. To se v takových utkáních nesmí stát. Jsem zklamaný, předvedli jsme jeden z nejhorších výkonů za poslední měsíc," řekl trenér Claude Julien, jehož tým čeká už v dnes po návratu do Bostonu souboj s Calgary. "Je dobře, že hned zítra zase hrajeme, můžeme to rychle napravit," dodal kouč.

Vítězná série Caroliny je u konce

Plekanec sice stále čeká na svůj druhý gól v sezoně, alespoň však zaznamenal pátou asistenci. Stalo se tak po čtrnácti sekundách třetí třetiny, kdy dělovkou z mezikruží minul branku Caroliny, kotouč odražený od zadního mantinelu však dotlačil do sítě Max Paccioretty a zlomil nerozhodný stav 1:1. Kouč Caroliny Bill Peters nechal situaci přezkoumat na videu, protože se domníval, že byl předtím Plekanec v ofsajdu, opakované záběry ale porušení pravidel neodhalily.

Canadiens po pěti zápasech ukončili vítěznou šňůru Hurricanes, s nimiž minulý pátek prohráli 2:3. Zároveň si připsali dvanáctou výhru ze čtrnácti zápasů na domácím ledě. "Na začátku třetí třetiny jsme dali klíčový gól. Soupeř podal opravdu velmi dobrý výkon a byl to pro nás nesmírně těžký zápas," ocenil hru Caroliny brankář vítězů Carey Price, jenž pochytal 31 střel.

"Toužili jsme dnes získat aspoň bod a myslím, že bychom si ho zasloužili," litoval Elias Lindholm, který v 11. minutě dostal hosty do vedení. "Ale prohráli jsme a teď už s tím nic neuděláme. Musíme se pokusit příště stejný výkon zopakovat a zúročit ho ve vítězství," dodal švédský útočník, jenž se trefil podruhé v sezoně.

Výsledky NHL:

Ottawa - Boston 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Branky: 34. Stone, 47. Wideman, 51. Turris - 20. Pastrňák. Střely na branku: 26:20. Diváci: 17.191. Hvězdy zápasu: 1. Stone, 2. Turris, 3. Anderson (všichni Ottawa).

Montreal - Carolina 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Branky: 13. Shaw, 41. Pacioretty (Plekanec) - 11. Lindholm. Střely na branku: 22:32. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Shaw (Montreal), 2. Faulk (Carolina), 3. Pacioretty (Montreal).