Pastrňák opět úřadoval, gólem a dvěma nahrávkami se dotáhl se na lídra bodování NHL

28. 10. 2022 6:32
Český hokejový útočník David Pastrňák gólem a dvěma nahrávkami pomohl Bostonu k výhře 5:1 nad Detroitem. V osmi zápasech nasbíral 15 kanadských bodů a je druhým nejproduktivnějším hráčem ligy. U jediné branky Red Wings asistoval obránce Filip Hronek, jenž v dosavadním průběhu sezony zaznamenal pět nahrávek.
David Pastrňák
David Pastrňák | Foto: Reuters

Pastrňák všechny tři body posbíral v přesilovkách. Poprvé se do statistik zapsal v půlce druhé třetiny, kdy byl na začátku akce, kterou gólem zakončil navrátilec po zranění Brad Marchand. Také podruhé připravil gól pro zkušené kanadské křídlo, které nakonec zaznamenalo dva góly a asistenci.

"Je skvělé vrátit se do takto rozjetého týmu. Je příjemné být opět jeho součástí. Byla to dlouhá cesta, ale jsem rád, že jsem se vrátil a hned jsem dokázal pomoct k výhře," řekl Marchand, jenž nehrál od květnové operace kyčle.

Šestého gólu v sezoně se Pastrňák dočkal v čase 44:34, kdy na svém typickém místě v levém kruhu zaklekl do střely a uzavřel skóre zápasu na konečných 5:1.

Havířovský rodák vedle šesti branek zaznamenal také devět asistencí a má tak na kontě stejně bodů jako nejproduktivnější hráč soutěže Connor McDavid a jeho spoluhráč z Edmontonu Leon Draisaitl. Kanadský fenomén je v čele bodování díky vyššímu počtu nastřílených branek.

Kromě Pastrňáka pomohl Bostonu k výhře také Tomáš Nosek. Pardubický rodák připravil gól pro Craiga Smitha a získal první bod v novém ročníku.

Hronek v závěru druhé třetiny asistoval u gólu Adama Erneho, díky kterému Detroit snížil na 1:2. Boston ale snahu Red Wings o vyrovnání v úvodu třetí části utnul třemi zásahy v rozmezí necelých dvou minut a došel si pro sedmou výhru z úvodních osmi zápasů. Detroit prohrál podruhé za sebou.

Nejproduktivnější hráč Detroitu Dominik Kubalík se neprosadil poprvé po pěti zápasech a zůstal na deseti bodech. Bostonský David Krejčí po střetu s Michaelem Rasmussenem utkání nedohrál a podle trenéra Jima Montgomeryho vynechá příští zápas v Columbusu.

Třetí výhru z posledních pěti zápasů vybojovali hokejisté San Jose. Sharks porazili Toronto 4:3 v prodloužení a po nepovedeném úvodu ročníku, který odstartovali pěti porážkami, se odlepili ode dna. V tabulce Západní konference jim aktuálně patří 13. místo.

Sharks poslal po 26 sekundách hry do vedení Logan Couture, v šesté minutě však na jeho branku dokázal odpovědět Kämpf. Ten se prosadil ranou na bližší tyč a vstřelil třetí gól v sezoně.

Duel za stavu 3:3 rozhodlo prodloužení, ve kterém přisoudil Žralokům bod navíc Erik Karlsson.

Ani asistence Radka Gudase nestačila Floridě na výhru ve Philadelphii. Gudas bodoval potřetí v sezoně a z toho podruhé proti svému bývalému týmu. V prvním případě pomohl Floridě k výhře 4:3, tentokrát se však role obrátily a z těsného vítězství 4:3 se radovali Flyers.

Jedenáctigólovou přestřelku nabídl zápas mezi Chicagem a Edmontonem. Hlavní podíl na výhře Oilers 6:5 měla dvojice McDavid, Draisaitl. Kanadský útočník zaznamenal hattrick a asistenci, Draisaitl získal tři body za dvě nahrávky, ke kterým přidal vítěznou branku.

NHL:

Boston - Detroit 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)

Branky: 32. a 43. Marchand (na obě Pastrňák), 14. Coyle, 44. Cr. Smith (Nosek), 45. Pastrňák - 39. Erne (Hronek). Střely na branku: 33:29. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Marchand, 2. Swayman, 3. Pastrňák (všichni Boston).

Buffalo - Montreal 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)

Branky: 21. J. Skinner, 53. Cozens - 14. a 57. Gallagher, 47. Guhle. Střely na branku: 45:34. Diváci: 12.735. Hvězdy zápasu: 1. Montembeault, 2. J. Anderson (oba Montreal), 3. Cozens (Buffalo).

Ottawa - Minnesota 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)

Branky: 4. DeBrincat, 45. Chabot - 8. Zuccarello, 19. Kaprizov, 25. Hartman, 58. F. Gaudreau. Střely na branku: 29:40. Diváci: 13.870. Hvězdy zápasu: 1.M.-A. Fleury (Minnesota), 2. DeBrincat (Ottawa), Kaprizov (Minnesota).

Philadelphia - Florida 4:3 (2:2, 2:0, 0:1)

Branky: 7. DeAngelo, 16. Laughton, 31. MacEwen, 32. Farabee - 4. Forsling, 8. Mahura (Gudas), 41. Montour. Střely na branku: 22:50. Diváci: 14.871. Hvězdy zápasu: 1. Konecny, 2. Hayes (oba Philadelphia), 3. Barkov (Florida).

Chicago - Edmonton 5:6 (2:1, 2:2, 1:3)

Branky: 14. Athanasiou, 16. R. Johnson, 22. J. Toews, 37. Domi, 57. P. Kane - 21., 29., a 51. McDavid, 11. Hyman, 41. Nugent-Hopkins, 60. Draisaitl. Střely na branku: 36:38. Diváci: 13.685. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Draisaitl (oba Edmonton), 3. P. Kane (Chicago).

Dallas - Washington 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky: 17. J. Robertson, 51. Kiviranta. Střely na branku: 27:27. Diváci: 18.235. Hvězdy zápasu: 1. Oettinger, 2. N. Lundkvist, 3. Kiviranta (všichni Dallas).

Nashville - St. Louis 6:2 (1:1, 2:1, 3:0)

Branky: 17. Jeannot, 36. McCarron, 37. Sanford, 42. Johansen, 53. Josi, 56. Granlund - 2. Thomas, 27. B. Schenn. Střely na branku: 41:35. Diváci: 17.159. Hvězdy zápasu: 1. F. Forsberg, 2. Johansen, 3. Duchene (všichni Nashville).

San Jose - Toronto 4:3 v prodl. (1:1, 2:1, 0:1 - 1:0)

Branky: 1. a 26. Couture, 26. Meier, 61. E. Karlsson - 6. Kämpf, 40. Marner, 46. Matthews. Střely na branku: 31.25. Diváci: 12.507. Hvězdy zápasu: 1. E. Karlsson, 2. Couture (oba San Jose), 3. Matthews (Toronto).

Seattle - Vancouver 4:5 (2:1, 1:2, 1:2)

Branky: 19. Oleksiak, 20. McCann, 35. Beniers, 60. Schwartz - 5. a 24. Michejev, 35. Kuzmenko, 42. E. Pettersson, 59. Garland. Střely na branku: 36:19. Střely na branku: 1. Michejev (Vancouver), 2. McCann (Seattle), 3 Kuzmenko (Vancouver).

Los Angeles - Winnipeg 4:6 (3:2, 0:2, 1:2)

Branky: 10. Kaliyev, 11. Lizotte, 15. Vilardi, 45. T. Moore - 6. Scheifele, 19. Lowry, 37. Dubois, 39. Schmidt, 55. Jonsson Fjällby, 60. Wheeler. Střely na branku: 44:19. Diváci: 15.716. Hvězdy zápasu: 1. Lowry (Winnipeg), 2. T. Moore, 2. Danault (oba Los Angeles).