Pastrňák oslňuje NHL i bez gólů. Hráči ho zvolili mezi krále přezdívek

Sport Sport
7. 4. 2020 16:07
Gólovou pouť mu uťala pandemie koronaviru, přesto David Pastrňák stále oslňuje hokejovou NHL. Svou přezdívkou.
David Pastrňák
David Pastrňák | Foto: ČTK

Díky výkonům, které mu můžou vynést Maurice Richard Trophy pro nejlepšího ligového střelce, vystoupal Pastrňák mezi největší hokejové hvězdy. Třeba stanice TSN ho v žebříčku zařadila hned za Connora McDavida a Nathana MacKinnona.

Když ale nejlepší hokejisty, respektive útočníky vybírali v hlasování samotní hráči, první příčku suverénně obsadil McDavid. Za ním s odstupem skončili Sidney Crosby, MacKinnon a Nikita Kučerov.

Pastrňák v anketě asociace NHLPA neprorazil ani v kategoriích "nejkomplexnější hokejista" či "tahoun pro rozhodující zápas".

Zcela opomenutý však nezůstal. Zaujal alespoň svou přezdívkou "Pasta" (z italštiny převzaté slůvko pro těstoviny), kterou dostal na základě svého jména a která je podle hráčů druhá nejlepší v NHL.

První v nezvyklé kategorii skončil Slovák Tomáš "Tuna" Tatar a třetí Rus Artěmij "Breadman" Panarin.

Tatar, momentálně útočník Montrealu, dostal přezdívku "Tuna" (Tuňák) ještě v Detroitu od Švéda Tomase Holmströma, který parťáka pojmenoval podle receptu na tatarák z tuňáka.

Panarin si svoji přezdívku, která odkazuje na chléb, do značné míry zvolil sám, když se vyfotil před budovou pekařství Panera Bread. 

NHLPA na svém webu často přichází s odlehčenými tématy. V aktuální sezoně dala dotazník i Pastrňákovi, který na sebe prozradil pár maličkostí.

Tak například - před zápasy vždycky pije kafe, ze zvířecí říše se nejvíc identifikuje s medvědem (jak jinak, když hraje za Boston Bruins) a z filmů má nejradši Gladiátora. Kdyby mohl kamkoliv odjet, zvolil by si výlet do Austrálie se svou rodinou. A po hokeji má ze sportů nejradši tenis, v němž fandí Rafaelu Nadalovi.

Talířem s těstovinami si Pastrňák jednou ozdobil i svou hůl:

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Požár haly v pražském Braníku si vyžádal škodu deset milionů

Pondělní požár haly v Modřanské ulici v Praze si vyžádal škodu zhruba deset milionů korun. Příčiny vzniku požáru zatím nejsou známy. Zraněn nebyl při požáru nikdo. Vyplývá to z informací na webu hasičů. S likvidací ohně se hasiči v pondělí potýkali 13 hodin. V úterý dopoledne se na místo vrátí vyšetřovatelé.

K požáru zděné haly v pražském Braníku, kde bylo uskladněno různé zboží včetně oblečení nebo nábytku, vyjížděli hasiči před 06:00. Ještě ráno se propadla střecha objektu a k hořícímu materiálu se hasiči dostávali jen obtížně. Zásah proto trval dlouho. Už po ránu byl oheň podle informací pražských hasičů pod kontrolou, hasiči pak ale ještě vyhledávali skrytá ohniska. Až kolem 19:00 hasiči oznámili, že všechny jednotky z místa odjíždějí.

Požár v pondělí zastavil na několik hodin automobilovou i tramvajovou dopravu. Až před 15:00 byla Modřanská ulice znovu zcela průjezdná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy