Pastrňák oslňuje NHL i bez gólů. Hráči ho zvolili mezi krále přezdívek

Sport Sport
7. 4. 2020 16:07
Gólovou pouť mu uťala pandemie koronaviru, přesto David Pastrňák stále oslňuje hokejovou NHL. Svou přezdívkou.
David Pastrňák
David Pastrňák | Foto: ČTK

Díky výkonům, které mu můžou vynést Maurice Richard Trophy pro nejlepšího ligového střelce, vystoupal Pastrňák mezi největší hokejové hvězdy. Třeba stanice TSN ho v žebříčku zařadila hned za Connora McDavida a Nathana MacKinnona.

Když ale nejlepší hokejisty, respektive útočníky vybírali v hlasování samotní hráči, první příčku suverénně obsadil McDavid. Za ním s odstupem skončili Sidney Crosby, MacKinnon a Nikita Kučerov.

Pastrňák v anketě asociace NHLPA neprorazil ani v kategoriích "nejkomplexnější hokejista" či "tahoun pro rozhodující zápas".

Zcela opomenutý však nezůstal. Zaujal alespoň svou přezdívkou "Pasta" (z italštiny převzaté slůvko pro těstoviny), kterou dostal na základě svého jména a která je podle hráčů druhá nejlepší v NHL.

První v nezvyklé kategorii skončil Slovák Tomáš "Tuna" Tatar a třetí Rus Artěmij "Breadman" Panarin.

Tatar, momentálně útočník Montrealu, dostal přezdívku "Tuna" (Tuňák) ještě v Detroitu od Švéda Tomase Holmströma, který parťáka pojmenoval podle receptu na tatarák z tuňáka.

Panarin si svoji přezdívku, která odkazuje na chléb, do značné míry zvolil sám, když se vyfotil před budovou pekařství Panera Bread. 

NHLPA na svém webu často přichází s odlehčenými tématy. V aktuální sezoně dala dotazník i Pastrňákovi, který na sebe prozradil pár maličkostí.

Tak například - před zápasy vždycky pije kafe, ze zvířecí říše se nejvíc identifikuje s medvědem (jak jinak, když hraje za Boston Bruins) a z filmů má nejradši Gladiátora. Kdyby mohl kamkoliv odjet, zvolil by si výlet do Austrálie se svou rodinou. A po hokeji má ze sportů nejradši tenis, v němž fandí Rafaelu Nadalovi.

Talířem s těstovinami si Pastrňák jednou ozdobil i svou hůl:

 

Právě se děje

Aktualizováno před 10 minutami

Soukup získal agenturu Médea. Číňané mu prodali svůj většinový podíl

Čínská CITIC prodala prostřednictvím firmy Rainbow Wisdom Investments svůj podíl 55,8 procenta v mediální společnosti Médea druhému akcionáři Jaromíru Soukupovi. Cenu a podmínky nezveřejnila. Soukup se stal znovu výkonným ředitelem a předsedou představenstva. Médea to uvedla v tiskové zprávě. CITIC získala majoritu v Soukupově firmě loni po navýšení původně třicetiprocentního podílu.

Kupní smlouva byla podepsána v pondělí. Její vypořádání bude dokončeno v následujících dnech, uvedla Médea. Ze společnosti Médea tak dnešním dnem odchází ti členové statutárních a dalších orgánů společnosti a managementu, které nominovala Rainbow Wisdom.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Počet obětí po záplavách a sesuvech půdy v Indii vystoupil na 160

V Indii v pondělí začaly masivní odklízecí práce po monzunovém dešti, který převážně na západě země vyvolal záplavy a sesuvy půdy. Ty podle agentury AFP nepřežilo více než 159 lidí. Údaje o obětech ale nejsou jednotné - místní úřady, na které se odvolává agentura Reuters, uvádějí přes 160 mrtvých.

V nejvíce zasažených státech Maháráštra, Góa, Telangana a Karnátaka muselo být evakuováno přes 250 000 lidí.

Vláda státu Maháráštra oznámila, že záplavy nepřežilo nejméně 149 lidí, dalších 64 se stále pohřešuje. Podle představitelů tohoto západoindického státu je nepravděpodobné, že jsou stále naživu, protože jsou v troskách uvězněni déle než tři dny. Záchranáři se nemohli rychle dostat k nejvíce zasaženým vesnicím, rozvodněné řeky a sesuvy půdy odřízly příjezdové cesty. Ve vesnici Talije, která leží asi 180 kilometrů od Bombaje, byla pozastavena pátrací akce po 17 nezvěstných.

Zdroj: ČTK
Další zprávy