Pastrňák oslňuje NHL i bez gólů. Hráči ho zvolili mezi krále přezdívek

Sport Sport
7. 4. 2020 16:07
Gólovou pouť mu uťala pandemie koronaviru, přesto David Pastrňák stále oslňuje hokejovou NHL. Svou přezdívkou.
David Pastrňák
David Pastrňák | Foto: ČTK

Díky výkonům, které mu můžou vynést Maurice Richard Trophy pro nejlepšího ligového střelce, vystoupal Pastrňák mezi největší hokejové hvězdy. Třeba stanice TSN ho v žebříčku zařadila hned za Connora McDavida a Nathana MacKinnona.

Když ale nejlepší hokejisty, respektive útočníky vybírali v hlasování samotní hráči, první příčku suverénně obsadil McDavid. Za ním s odstupem skončili Sidney Crosby, MacKinnon a Nikita Kučerov.

Pastrňák v anketě asociace NHLPA neprorazil ani v kategoriích "nejkomplexnější hokejista" či "tahoun pro rozhodující zápas".

Zcela opomenutý však nezůstal. Zaujal alespoň svou přezdívkou "Pasta" (z italštiny převzaté slůvko pro těstoviny), kterou dostal na základě svého jména a která je podle hráčů druhá nejlepší v NHL.

První v nezvyklé kategorii skončil Slovák Tomáš "Tuna" Tatar a třetí Rus Artěmij "Breadman" Panarin.

Tatar, momentálně útočník Montrealu, dostal přezdívku "Tuna" (Tuňák) ještě v Detroitu od Švéda Tomase Holmströma, který parťáka pojmenoval podle receptu na tatarák z tuňáka.

Panarin si svoji přezdívku, která odkazuje na chléb, do značné míry zvolil sám, když se vyfotil před budovou pekařství Panera Bread. 

NHLPA na svém webu často přichází s odlehčenými tématy. V aktuální sezoně dala dotazník i Pastrňákovi, který na sebe prozradil pár maličkostí.

Tak například - před zápasy vždycky pije kafe, ze zvířecí říše se nejvíc identifikuje s medvědem (jak jinak, když hraje za Boston Bruins) a z filmů má nejradši Gladiátora. Kdyby mohl kamkoliv odjet, zvolil by si výlet do Austrálie se svou rodinou. A po hokeji má ze sportů nejradši tenis, v němž fandí Rafaelu Nadalovi.

Talířem s těstovinami si Pastrňák jednou ozdobil i svou hůl:

 

Právě se děje

před 13 minutami

V Praze začíná výluka na trase metra C mezi stanicemi Pražského povstání a Hlavní nádraží

Dnes začíná výluka na trase metra C mezi stanicemi Pražského povstání a Hlavní nádraží, výluka potrvá do neděle 12. července. Důvodem je výměna dřevěných pražců mezi stanicemi I. P. Pavlova a Muzeum za betonové. Místo metra budou jezdit náhradní autobusy. 

Přes den budou v době výluky jezdit autobusy XC na trase mezi stanicemi Pražského povstání a Hlavní nádraží s intervalem jedné až dvou minut. Uzavřen bude také přestup mezi linkami C a A na Muzeu. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy