Pastrňák má padesátý bod, proměnil i nájezd, ale prohru Bostonu neodvrátil

20. 12. 2019 6:40
Hokejový útočník David Pastrňák si díky asistenci připsal padesátý bod v sezoně NHL (28+22), proměnil i svůj nájezd, ale prohře Bostonu s New Yorkem Islanders nezabránil.
David Pastrňák
David Pastrňák | Foto: ČTK

Boston vedl už od druhé minuty, ale Islanders v prostřední třetině dvěma góly skóre otočili. Bruins vyrovnali ve 48. minutě i s přispěním českých hráčů.

Po přihrávce Davida Krejčího se prosadil v přesilové hře pět na tři Torey Krug. U gólu si připsal druhou asistenci i Pastrňák, který je v produktivitě soutěže pátý a tabulku kanonýrů stále vede se čtyřgólovým náskokem.

Havířovský rodák uspěl jako jediný z domácích hráčů i v penaltovém rozstřelu. Na druhé straně se trefili Jordan Eberle a Matthew Barzal, a tak výhru na nájezdy slavili Islanders.

Tampa Bay i díky výkonu Ondřeje Paláta, třetí hvězdy zápasu, vedla v úvodu druhé třetiny 3:1. Český útočník asistoval v přesilové hře u vyrovnávací branky a ve 24. minutě dostal tým tečí do dvougólové trháku.

Trefa Ondřeje Paláta:

Obrat odstartoval v závěru prostřední části Radek Faksa, který se prosadil střelou z mezikruží.

Takto se prosadil Radek Faksa:

U zrodu akce, která vedla ke gólu na 3:3, stál Roman Polák a připsal si asistenci. Prodloužení rozhodl Tyler Seguin v čase 63:00.

Dominik Kubalík vstřelil rozdílovou branku Chicaga, které zvítězilo 4:1 ve Winnipegu. Plzeňský rodák zvýšil po 37 sekundách třetí třetiny na 2:0, když se se po přihrávce Patricka Kanea dostal za obranu Winnipegu a našel volné místo mezi betony Connora Hellebuycka. Český útočník skóroval v této sezoně podeváté a mezi nováčky mu patří mezi střelci druhá příčka.

Gól Dominika Kubalíka:

Výsledky NHL:

Boston - NY Islanders 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)

Branky: 2. Bjork, 48. Krug (Krejčí, Pastrňák) - 39. a rozhodující sam. nájezd Barzal, 24. Boychuk. Střely na branku: 29:21. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov (NY Islanders), 2. Krug (Boston), 3. Boychuk (NY Islanders).

Tampa Bay - Dallas 3:4 v prodl. (2:1, 1:1, 0:1 - 0:1)

Branky: 13. Sergačjov (Palát), 16. Killorn, 24. Palát - 5. Radulov, 38. Faksa, 56. Dickinson (Polák), 63. Seguin. Střely na branku: 48:20. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Seguin (Dallas), 2. Sergačjov, 3. Palát (oba Tampa Bay).

Philadelphia - Buffalo 6:1 (3:0, 3:0, 0:1)

Branky: 16. a 33. J. van Riemsdyk, 14. Vorobjev, 18. Niskanen (Voráček), 29. Provorov, 30. Pitlick - 52. Olofsson. Střely na branku: 29:17. Diváci: 18.124. Hvězdy zápasu: 1. J. van Riemsdyk, 2. Konecny, 3. K. Hayes (všichni Philadelphia).

Columbus - Los Angeles 3:2 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)

Branky: 3. Werenski, 59. Jenner, 62. Dubois - 1. Kempe, 32. Carter. Střely na branku: 28:25. Diváci: 17.117. Hvězdy zápasu: 1. Werenski, 2. Dubois, 3. Jenner (všichni Columbus).

Ottawa - Nashville 5:4 v prodl. (0:1, 3:0, 1:3 - 1:0)

Branky: 24. White, 24. Naměstnikov, 39. Anisimov, 42. B. Tkachuk, 63. Duclair - 12. C. Smith, 42. Grimaldi, 50. Johanssen, 54. Josi. Střely na branku: 24:37. Diváci: 10.407. Hvězdy zápasu: 1. Duclair, 2. Pageau, 3. Hogberg (všichni Ottawa).

Winnipeg - Chicago 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)

Branky: 46. Poolman - 1. A. Nylander, 41. Kubalík, 51. E. Gustafsson, 57. P. Kane. Střely na branku: 37:32. Diváci: 15.325. Hvězdy zápasu: 1. Lehner, 2. P. Kane (oba Chicago), 3. Ehlers (Winnipeg).

Colorado - Carolina 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)

Branky: 45. Landeskog - 58. A. Svečnikov, 59. Slavin, 60. Aho. Střely na branku: 28:40. Diváci: 18.015. Hvězdy zápasu: 1. Slavin, 2. Reimer (oba Carolina), 3. Grubauer (Colorado).

Calgary - Montreal 3:4 v prodl. (2:0, 0:2, 1:1 - 0:1)

Branky: 8. M. Tkachuk, 20. E. Lindholm, 47. Kylington - 30. Gallagher, 34. Armia, 52. Suzuki, 64. Domi. Střely na branku: 27:43. Rittich odchytal za Calgary celý zápas, inkasoval čtyři góly z 43 střel a úspěšnost zásahů měl 90,7 procent. Diváci: 19.172. Hvězdy zápasu: 1. Domi (Montreal), 2. E. Lindholm (Calgary), 3. Gallagher (Montreal).

Arizona - Minnesota 5:8 (1:0, 1:4, 3:4)

Branky: 30. a 44. Chychrun, 17. Kessel, 41. Ekman-Larsson, 46. Keller - 22. Donato, 24. M. Foligno, 32. Hartman, 39. E. Staal, 45. Hunt, 45. Zuccarello, 52. Suter, 60. Kunin. Střely na branku: 40:33. Diváci: 15.582. Hvězdy zápasu: 1. Zuccarello (Minnesota), 2. Chychrun (Arizona), 3. M. Foligno (Minnesota).

Vancouver - Vegas 5:4 v prodl. (3:1, 0:2, 1:1 - 1:0)

Branky: 20. a 50. E. Pettersson, 3. Roussel, 8. Pearson, 62. Ch. Tanev - 14. Marchessault, 32. R. Smith, 33. Holden, 56. Mark Stone. Střely na branku: 34:43. Diváci: 18.871. Hvězdy zápasu: 1. E. Pettersson (Vancouver), 2. Mark Stone (Vegas), 3. Ch. Tanev (Vancouver).

4. Winnipeg 35 20 2 13 105:101 42
5. Minnesota 36 17 5 14 115:120 39
6. Nashville 34 16 6 12 119:111 38
7. Chicago 36 14 6 16 99:115 34