Pastrňák má padesátý bod, proměnil i nájezd, ale prohru Bostonu neodvrátil

20. 12. 2019 6:40
Hokejový útočník David Pastrňák si díky asistenci připsal padesátý bod v sezoně NHL (28+22), proměnil i svůj nájezd, ale prohře Bostonu s New Yorkem Islanders nezabránil.
David Pastrňák
David Pastrňák | Foto: ČTK

Boston vedl už od druhé minuty, ale Islanders v prostřední třetině dvěma góly skóre otočili. Bruins vyrovnali ve 48. minutě i s přispěním českých hráčů.

Po přihrávce Davida Krejčího se prosadil v přesilové hře pět na tři Torey Krug. U gólu si připsal druhou asistenci i Pastrňák, který je v produktivitě soutěže pátý a tabulku kanonýrů stále vede se čtyřgólovým náskokem.

Havířovský rodák uspěl jako jediný z domácích hráčů i v penaltovém rozstřelu. Na druhé straně se trefili Jordan Eberle a Matthew Barzal, a tak výhru na nájezdy slavili Islanders.

Tampa Bay i díky výkonu Ondřeje Paláta, třetí hvězdy zápasu, vedla v úvodu druhé třetiny 3:1. Český útočník asistoval v přesilové hře u vyrovnávací branky a ve 24. minutě dostal tým tečí do dvougólové trháku.

Trefa Ondřeje Paláta:

Obrat odstartoval v závěru prostřední části Radek Faksa, který se prosadil střelou z mezikruží.

Takto se prosadil Radek Faksa:

U zrodu akce, která vedla ke gólu na 3:3, stál Roman Polák a připsal si asistenci. Prodloužení rozhodl Tyler Seguin v čase 63:00.

Dominik Kubalík vstřelil rozdílovou branku Chicaga, které zvítězilo 4:1 ve Winnipegu. Plzeňský rodák zvýšil po 37 sekundách třetí třetiny na 2:0, když se se po přihrávce Patricka Kanea dostal za obranu Winnipegu a našel volné místo mezi betony Connora Hellebuycka. Český útočník skóroval v této sezoně podeváté a mezi nováčky mu patří mezi střelci druhá příčka.

Gól Dominika Kubalíka:

Výsledky NHL:

Boston - NY Islanders 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)

Branky: 2. Bjork, 48. Krug (Krejčí, Pastrňák) - 39. a rozhodující sam. nájezd Barzal, 24. Boychuk. Střely na branku: 29:21. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov (NY Islanders), 2. Krug (Boston), 3. Boychuk (NY Islanders).

Tampa Bay - Dallas 3:4 v prodl. (2:1, 1:1, 0:1 - 0:1)

Branky: 13. Sergačjov (Palát), 16. Killorn, 24. Palát - 5. Radulov, 38. Faksa, 56. Dickinson (Polák), 63. Seguin. Střely na branku: 48:20. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Seguin (Dallas), 2. Sergačjov, 3. Palát (oba Tampa Bay).

Philadelphia - Buffalo 6:1 (3:0, 3:0, 0:1)

Branky: 16. a 33. J. van Riemsdyk, 14. Vorobjev, 18. Niskanen (Voráček), 29. Provorov, 30. Pitlick - 52. Olofsson. Střely na branku: 29:17. Diváci: 18.124. Hvězdy zápasu: 1. J. van Riemsdyk, 2. Konecny, 3. K. Hayes (všichni Philadelphia).

Columbus - Los Angeles 3:2 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)

Branky: 3. Werenski, 59. Jenner, 62. Dubois - 1. Kempe, 32. Carter. Střely na branku: 28:25. Diváci: 17.117. Hvězdy zápasu: 1. Werenski, 2. Dubois, 3. Jenner (všichni Columbus).

Ottawa - Nashville 5:4 v prodl. (0:1, 3:0, 1:3 - 1:0)

Branky: 24. White, 24. Naměstnikov, 39. Anisimov, 42. B. Tkachuk, 63. Duclair - 12. C. Smith, 42. Grimaldi, 50. Johanssen, 54. Josi. Střely na branku: 24:37. Diváci: 10.407. Hvězdy zápasu: 1. Duclair, 2. Pageau, 3. Hogberg (všichni Ottawa).

Winnipeg - Chicago 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)

Branky: 46. Poolman - 1. A. Nylander, 41. Kubalík, 51. E. Gustafsson, 57. P. Kane. Střely na branku: 37:32. Diváci: 15.325. Hvězdy zápasu: 1. Lehner, 2. P. Kane (oba Chicago), 3. Ehlers (Winnipeg).

Colorado - Carolina 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)

Branky: 45. Landeskog - 58. A. Svečnikov, 59. Slavin, 60. Aho. Střely na branku: 28:40. Diváci: 18.015. Hvězdy zápasu: 1. Slavin, 2. Reimer (oba Carolina), 3. Grubauer (Colorado).

Calgary - Montreal 3:4 v prodl. (2:0, 0:2, 1:1 - 0:1)

Branky: 8. M. Tkachuk, 20. E. Lindholm, 47. Kylington - 30. Gallagher, 34. Armia, 52. Suzuki, 64. Domi. Střely na branku: 27:43. Rittich odchytal za Calgary celý zápas, inkasoval čtyři góly z 43 střel a úspěšnost zásahů měl 90,7 procent. Diváci: 19.172. Hvězdy zápasu: 1. Domi (Montreal), 2. E. Lindholm (Calgary), 3. Gallagher (Montreal).

Arizona - Minnesota 5:8 (1:0, 1:4, 3:4)

Branky: 30. a 44. Chychrun, 17. Kessel, 41. Ekman-Larsson, 46. Keller - 22. Donato, 24. M. Foligno, 32. Hartman, 39. E. Staal, 45. Hunt, 45. Zuccarello, 52. Suter, 60. Kunin. Střely na branku: 40:33. Diváci: 15.582. Hvězdy zápasu: 1. Zuccarello (Minnesota), 2. Chychrun (Arizona), 3. M. Foligno (Minnesota).

Vancouver - Vegas 5:4 v prodl. (3:1, 0:2, 1:1 - 1:0)

Branky: 20. a 50. E. Pettersson, 3. Roussel, 8. Pearson, 62. Ch. Tanev - 14. Marchessault, 32. R. Smith, 33. Holden, 56. Mark Stone. Střely na branku: 34:43. Diváci: 18.871. Hvězdy zápasu: 1. E. Pettersson (Vancouver), 2. Mark Stone (Vegas), 3. Ch. Tanev (Vancouver).

4. Winnipeg 35 20 2 13 105:101 42
5. Minnesota 36 17 5 14 115:120 39

V Broumově hořela kotelna v průmyslovém areálu, škoda je 15 milionů korun

V areálu firmy Veba v Broumově na Náchodsku v úterý večer hořela kotelna na topný olej. Škodu vyšetřovatel předběžně stanovil na 15 milionů korun, upřesňovat se bude stejně jako příčina požáru ve středu dopoledne. Na webu hasičů Královéhradeckého kraje to uvedl jejich mluvčí Ondřej Sezima.

O požáru v areálu v broumovské části Olivětín hasiči dostali zprávu po 19:00. Hořela kotelna přistavená k výrobní hale. "V kotelně se nacházela nejenom technologie, ale také velké množství topného oleje," uvedl mluvčí. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích s použitím vody a hasební pěny, aby před ohněm uchránili výrobní stroje v přilehlé hale, kde navíc byly další hořlaviny.

"V pozdních večerních hodinách se jim podařilo požár dostat zcela pod kontrolu. Při zásahu nebyl nikdo zraněn," uvedl Sezima. Zaměstnanci budovu včas opustili. Škodu oheň způsobil na vnitřním vybavení kotelny, silně zakouřené byly prostory v nadzemním podlaží přilehlé budovy, které slouží jako šatny a sociální zázemí pro zaměstnance.

před 39 minutami

USA zablokovaly přístup k desítkám zpravodajských serverů kvůli dezinformacím z Íránu

Americké ministerstvo spravedlnosti se zmocnilo zhruba 30 webových stránek, z nichž řada byla spojena s dezinformačními aktivitami Íránu. Podle agentury Reuters to uvedl nejmenovaný americký vládní činitel. Íránská státní agentura IRNA předtím oznámila, že Spojené státy zablokovaly přístup na několik zpravodajských serverů napojených na íránský stát, napsala agentura AFP.

Na stránkách se místo tradičního obsahu objevila zpráva, že se serveru zmocnily americké úřady, doplněná pečetí Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) a ministerstva obchodu. Mezi zasažené servery patří například Al-Alam, který poskytuje informace v arabštině, anglická mutace webu íránské státní televize PressTV, či server Al-Masíra, který patří jemenským povstalcům z řad Húsíů podporovaným Íránem. Výpadek postihl i několik dalších webů.

Podle agentury AP, která se rovněž odvolává na zdroj z americké vlády, je krok USA součástí rozsáhlejšího zákroku proti íránským médiím v době vyhrocených vztahů s Teheránem.