Pastrňák má formu, k výhře nad Devils přispěl dvěma asistencemi

13. 11. 2021 21:42
Útočník David Pastrňák pomohl hokejistům Bostonu dvěma asistencemi k vítězství 5:2 na ledě New Jersey a byl vyhlášen druhou hvězdou utkání. V posledních čtyřech zápasech NHL nasbíral sedm bodů, v sezoně jich má dvanáct a na pozici nejproduktivnějšího českého hráče v soutěži vystřídal Jakuba Voráčka z Columbusu.
David Pastrňák pomohl k výhře nad Devils dvěma asistencemi
David Pastrňák pomohl k výhře nad Devils dvěma asistencemi | Foto: Reuters

Pastrňák má z 12 zápasů čtyři góly a osm přihrávek, Voráček zaznamenal v 11 utkáních stejný počet asistencí. Třetí nejproduktivnější český hráč v zámořské lize Pavel Zacha vyšel v dresu New Jersey navzdory šesti střelám na branku v zápasu proti Bostonu naprázdno.

Dvěma trefami přispěl k výhře Bruins Brand Marchand, kterému se povedlo vstřelit více gólů již v 50. zápase NHL. Druhou brankou zvýšil v 27. minutě na 3:1 poté, co gólman Jonathan Bernier vyrazil Pastrňákovu střelu a Marchand úspěšně dorážel. Podobně z práce českého útočníka těžil v 51. minutě kapitán Patrice Bergeron a vrátil Bostonu dvougólový náskok. V poslední minutě zpečetil výhru hostů Jake DeBrusk.

New Jersey - Boston 2:5 (0:1, 2:2, 0:2)

Branky: 25. Mercer, 40. Bratt - 25. a 27. B. Marchand (na druhou Pastrňák), 18. Haula, 51. Bergeron (Pastrňák), 60. DeBrusk. Střely na branku: 29:36. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. B. Marchand, 2. Pastrňák (oba Boston), 3. Mercer (New Jersey).