Pastrňák i Raška asistovali u vítězných gólů, Rittich uspěl nad obhájci

1. 10. 2021 8:13
Hokejový útočník David Pastrňák přispěl asistencí ve svém prvním letošním startu v přípravných zápasech NHL k výhře Bostonu 4:2 nad Philadelphií.
David Pastrňák v přípravě na NHL 2021
David Pastrňák v přípravě na NHL 2021 | Foto: Reuters

Adam Raška připravil vítězný gól San Jose, které uspělo v Anaheimu 3:1. David Rittich odchytal na ledě obhájců Stanleyova poháru Tampy Bay první polovinu zápasu, pustil jeden gól ze sedmi střel a pomohl Nashvillu k výhře 6:2.

Philadelphia vedla od osmé minuty, faul Jakuba Zbořila v útočném pásmu potrestal Joel Farabee. Boston ještě v úvodní třetině otočil na 3:1. U třetí branky si připsal asistenci Pastrňák, jemuž sice nesedla střela, ale puk se dostal do pravého kruhu k Brandonu Carlovi a ten skóroval tvrdou ranou pod horní tyč. Náskok domácích, v jejichž sestavě scházel Tomáš Nosek, zvýšil v závěru druhé třetiny Jake DeBrusk. Flyers už jen zkorigovali trefou Farabeeho.

Pastrňák odehrál necelých 18 minut, během nichž dvakrát vystřelil a připsal si vedle asistence i jeden kladný bod. Podobný čas strávil na ledě také obránce Zbořil, který hrál do těla a s třemi srážkami patřil k nejlepším. Rovněž zaznamenal jeden kladný bod, ale byl také dvakrát vyloučen.

Raška, který hraje ve čtvrtém útoku, bodoval i v druhém přípravném zápase; před čtyřmi dny vstřelil rozdílový gól proti Vegas. Tentokrát odchovanec třineckého hokeje v polovině utkání dobruslil na pravé straně puk, přihrál jej před branku a jeho pas usměrnil mezi tři tyče za stavu 1:1 Jeffrey Viel. V sestavě San Jose se neobjevil Tomáš Hertl, zatímco Radim Šimek naskakoval do hry v první obranné dvojici.

Ritticha překonal jen Anthony Cirelli, který se prosadil v přesilové hře střelou z pravého kruhu. Český gólman přepustil své místo v brankovišti Connoru Ingramovi za stavu 3:1. Hlavními strůjci výhry Nashvillu byli Filip Forsberg a Jegor Afanasjev, kteří dosáhli shodné bilance dvou gólů a jedné přihrávky. Na straně šampionů nenastoupili Ondřej Palát, Jan Rutta ani Andrej Šustr.

Detroit porazil Buffalo i díky dvěma gólům Robbyho Fabbriho 6:2. Za vítěze odehrál téměř 20 minut Filip Zadina, žádná z jeho čtyř střel se ale neujala a v utkání nebodoval. Red Wings v den zápasu oznámili, že se minimálně čtyři měsíce budou muset obejít bez Jakuba Vrány. Český útočník se zranil a musí podstoupit operaci ramena.