Pastrňák dvěma góly orámoval výhru Bostonu. Dvakrát se trefil i Chytil za Rangers

6. 1. 2023 7:16
Skvělý večer prožili v hokejové NHL čeští útočníci David Pastrňák a Filip Chytil. Pastrňák otevřel i uzavřel střelecký účet Bostonu při vítězství 5:2 v Los Angeles, Chytil dvěma zásahy jistil výhru New York Rangers 4:1 na ledě Montrealu.
David Pastrňák
David Pastrňák | Foto: Reuters

Pastrňák v sedmé minutě vymazal vedení Los Angeles a srovnal na 1:1, 147 vteřin před koncem pak při soupeřově hře bez brankaře podtrhl svým 27. gólem v sezoně další triumf Bruins. Ti soupeře zlomili třemi zásahy ve třetí třetině a suverénně kralují celé soutěži.

Rangers rozhodli v rozmezí 28. až 34. minuty, kdy vstřelili tři góly. Chris Kreider otevřel skóre z úniku v oslabení, Braden Schneider zvýšil střelou od modré čáry a úspěšnou pasáž korunoval Chytil střelou z levého kruhu bez přípravy.

Montreal zdramatizoval zápas v čase 54:46, když se prosadil z předbrankového prostoru Joel Armia. Český útočník však zpečetil výhru trefou ze středního pásma rovněž při hře domácích bez gólmana a byl vyhlášen druhou hvězdou střetnutí.

Karel Vejmelka kryl 28 střel, ale neodvrátil prohru Arizony 2:6 ve Philadelphii. Český brankař pustil v předchozích dvou startech shodně pět branek a stejnou porci inkasoval nyní ve druhé třetině, ve které domácí otočili z 0:1 na 5:2.

Flyers ho překonali dvakrát při přesilových hrách po kombinacích do odkryté branky, další dvě trefy přidali z dorážek a jednu z rychlého protiútoku. Konečné skóre stanovil v 56. minutě zblízka James van Riemsdyk. Hlavními strůjci výhry ovšem byli Kevin Hayes a Travis Konecny s bilancí 1 + 2. Morgan Frost asistoval u čtyř branek.

Carolině nestačila asistence Martina Nečase a podlehla Nashvillu 3:5. Domácí vyrukovali poprvé s Maxem Paciorettym, jehož získali v létě z Vegas, a v zápase třikrát vedli. U gólu na 2:1 si připsal druhou asistenci Nečas, který bodoval posedmé v řadě (4 + 4).

Nashville ale pokaždé do tří minut odpověděl a mohl se opřít o Juuse Sarose, který vytvořil se 64 zákroky nový klubový rekord. Gólman Predators měl nejvíc práce ve třetí třetině, ve které neinkasoval z 28 střel. Na druhé straně zlomil Mark Jankowski ve 46. minutě nerozhodné skóre 3:3.

Po dvou a půl měsících naskočil do hry Ondřej Palát, jenže neprožil vítězný návrat: New Jersey prohrálo 3:5 se St. Louis.

Výsledky NHL:

Los Angeles - Boston 2:5 (1:0, 1:2, 0:3)

Branky: 17. Danault, 32. Durzi - 27. a 58. Pastrňák, 51. a 52. Frederic, 29. Marchand. Střely na branku: 29:22. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Frederic, 2. Marchand (oba Boston), 3. Danault (Los Angeles).

Carolina-Nashville 3:5 (1:1, 2:2, 0:2)

Branky: 8. Stastny, 21. Skjei (Nečas), 30. J. Staal - 11. F. Forsberg, 23. Ekholm, 32. Glass, 46. Jankowski, 60. Sissons. Střely na branku: 67:25. Diváci: 18.344. Hvězdy zápasu: 1. Saros (Nashville), 2. Pesce, 3. Stastny (oba Carolina).

Columbus-Washington 2:6 (1:0, 1:4, 0:2)

Branky: 6. J. Gaudreau, 33. Bayreuther - 22. a 47. Oshie, 32. Aube-Kubel, 38. Fehérváry, 39. Hathaway, 54. Ovečkin. Střely na branku: 27:37. Diváci: 17.924. Hvězdy zápasu: 1. Oshie, 2. D. Strome, 3. Aube-Kubel (všichni Washington).

Montreal - NY Rangers 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)

Branky: 55. Armia - 34. a 59. Chytil, 28. Kreider, 33. Schneider. Střely na branku: 18:31. Diváci: 21.105. Hvězdy zápasu: 1. Kreider, 2. Chytil (oba NY Rangers), 3. Armia (Montreal).

New Jersey - St. Louis 3:5 (0:1, 2:1, 1:3)

Branky: 24. a 29. J. Hughes, 53. Hischier - 50. a 60. Thomas, 12. Kyrou, 37. Barbašev, 43. Saad. Střely na branku: 39:19. Diváci: 15.561. Hvězdy zápasu: 1. J. Hughes (New Jersey), 2. Thomas, 3. Barbašev (oba St. Louis).

Philadelphia-Arizona 6:2 (0:1, 5:1, 1:0)

Branky: 21. Konecny, 25. Farabee, 29. Allison, 32. Provorov, 34. Hayes, 56. J. van Riemsdyk - 14. Carcone, 22. N. Ritchie. Střely na branku: 34:23. Vejmelka odchytal celý zápas, inkasoval šest branek z 34 střel a úspěšnost zásahů měl 84,2 procenta. Diváci: 17.572. Hvězdy zápasu: 1. Hayes, 2. Konecny, 3. Frost (všichni Philadelphia).

Toronto-Seattle 1:5 (0:0, 1:4, 0:1)

Branky: 31. Tavares - 28. Tolvanen, 32. Dunn, 34. McCann, 38. Beniers, 43. Wennberg. Střely na branku: 27:26. Diváci: 18.624. Hvězdy zápasu: 1. Dunn, 2. McCann (oba Seattle), 3. Tavares (Toronto).

Edmonton - NY Islanders 4:2 (2:0, 2:2, 0:0)

Branky: 10. Draisaitl, 19. Yamamoto, 29. Holloway, 36. Hyman - 25. Barzal, 30. Clutterbuck. Střely na branku: 38:22. Diváci: 17.755. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Draisaitl, 3. Yamamoto (všichni Edmonton).

Vancouver-Colorado 4:2 (0:1, 3:1, 1:0)

Branky: 34. a 36. Kuzmenko, 36. Boeser, 59. J.T. Miller - 19. Rantanen, 22. Girardi. Střely na branku: 43:32. Diváci: 18.706. Hvězdy zápasu: 1. Kuzmenko (Vancouver), 2. Rantanen (Colorado), 3. Delia (Vancouver).

Vegas-Pittsburgh 5:2 (3:0, 1:0, 1:2)

Branky: 2. Kessel, 6. Eichel, 12. Stephenson, 40. Mark Stone, 53. Cotter - 45. T. Smith, 59. Crosby. Střely na branku: 31:40. Diváci: 18.149. Hvězdy zápasu: 1. Eichel, 2. Hill, 3. Kessel (všichni Vegas).

2. Winnipeg 38 24 1 13 121:97 49
3. Minnesota 37 22 2 13 121:103 46
4. Colorado 37 19 3 15 109:108 41
5. St. Louis 39 19 3 17 125:143 41
6. Nashville 37 17 6 14 105:113 40
7. Arizona 37 13 5 19 107:139 31
8. Chicago 37 8 4 25 80:141 20